Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam że masz czujnik podłączony do sterownika zaworu mieszającego defro mz. Jak uzyskasz zadaną temperaturę pomieszczenia to wyłącza się pompka która pcha wodę na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury zewnętrznej jest podłączony do Defro MZ. Sterownik nie wyłącza pompki ale przymyka zawór. Jeśli na daną chwilę temperatura za zaworem (tam też jest czujnik) jest za niska w stosunku do wyznaczonej wg krzywej to zawór się otworzy o ustawiony skok. Jeśli za wysoka - odwrotnie, zawór się przymknie. Dzięki temu na grzejniki niezależnie od temp na kotle, idzie zawsze woda o określonej przez krzywą grzewczą temperaturze. Czyli im zimniej na dworze tym cieplejsza woda idzie na grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co te termostaty na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na temat miejsca spalania w palniku .

Jak będziecie czyścić palnik to zwróćcie uwagę na otwory napowietrzające w palniku  to jest idealne miejsce do spalania paliwa  jest tam odpowiednio napowietrzone.

Jeżeli się żar cofnie i będziecie spalać  trochę glebiej to temperatura podajnika bedzie rosła,za to  częściowo w obszarze napowietrzna bedzie już tylko szlaka - popiół a przez ten popiół  bedzie uciekać lewe powietrze do komina.

Kocioł bedzie wolniej dochodził do temperatury zadanej na sterowniku, lewe powietrze nie biorące udziału w procesie spalania studzi wymiennik kotła to są straty dla kieszeni. 

 

palnik-defro.png

Thx Panie Animus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butcher358 ja mam kociolek defro duo uni 25kw z rynna a nie jak balzak pisal z retorta. Mam takie ustawienia: podawanie 5sek, przerwa podaw 48sek i wiater 18%. Podtrzymanie co 40 min podawanie w podtrzym 20sek.

 

Testowalem wczesniej takie ustawienia: podawanie 5sek i przerwa 100sek i wiater 8% . przy tych ustawieniach mocno syfilo sie w kotle, ptzyklejalo do scianek , ogolnie zle to wygladalo i powrocilem do poprzednich ustawien.

 

Ale popiol wygladal rewelacyjnie, spalone w 100%. Zero spiekow!

 

Mam temp zadana 68st i histereze kotla 1st.

 

Balzak jak masz histeteze kotla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale retopalem z piasta. Popiol super sprawa ale przy tym weglu trzeba czesciej raz na tydzien zamiatac w kotle, a troche tej sadzy jest.

 

Ustswilem histereze 1st bo chce aby kociol czesciej pracowal. Zobacze ile zezre opalu. Tak mi sie wydaje patrzac po zasobniku ze idzie go wiecej przy histetezie 1st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak mowimy ze mamy przewymiarowane kotly. A co sie dzieje latem jak grzejemy ciepla wode? To kazdy piec bedzie za duzy i tyle. Jak piec bedzie czesciej pracowal niz stal w podtrzymaniu to nie ma bata, wiecej opalu zezre! Ale za to w kotle bedzie czysciej ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im drozszy eko tym czysciej w kotle. Gornej granicy cenowej nie znam ;-).

 

No i eko musi byc suchutenki!

 

Balzak jakie masz ustawienia teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już olalem temat. Patrzę tylko jak się wypala eko i ile go idzie. Bo nic więcej z tym bublem nie da się zrobić. Mam ciekawsze zajęcia niż patrzenie w palnik kotła i czeste skrobanie sadzy.

 

Praca 6

Przerwa 70

Wiatr 20

 

Praca podtrzymania 15s

Przerwa podtrzymania 45min

Wiatr 15s co 27 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak tez masz DDU25KW ? Nie cofie ci sie zar w glab rynny? Przy twoich ustawieniach? Bo ja rez dalem podobna przerwe ale zar mi sie za bardxo cofal i plomien zamiast oplywac deflektor to walil w bok deflektora. Heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam dość tego pieca 3 dni siedzę w tej kotłowni i za cholerę nie umiem ustawić aby ładnie się spalał węgiel i trzymał się zadanej temperatury a w dodatku chyba mam zapowietrzony układ wszystkie grzejniki ok a w jednym pokoju i garażu słabiutko i odpowietrzałem je i lipa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwinto30 a jaki masz piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany. Jak zakladalem to w instrukcji montazu jest napisane aby go wypoziomowac. Jak bedziesz montowal to musial bys dorobic jakas ramke i go wypoziomowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto ma założony rck lub zna sie czy to moze działać a chodzi mi o montaż regulatora na czopuchu pod kontem czyt bedzie on sie otwierac tak samo jak montowany prosto. Dzis bardzo gwizda na dworzu i taki regulator by sie super sprawdzil. prosze o podpowiedz.

Zrób przejściówkę z tego rąbu na okrąg  z blachy wsadzisz  pomiędzy RCK a tym  pochyłym czopuchem łatwo w okrągłym otworze wyregulujesz żeby  pracował poziomo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak. Zmienilem ustawienia na 5sek podawanie i 37 przerwa i 32%wiater i wydaje mi sie ze teraz plomien bije w dol deflektora rozchodzac sie na boki i duzo szybciej kociol dochodzi do temp zadanej. Ja mam zadana 68st. Potrafi podniesc sie na 72st.popiol tez dobrze wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak ja u siebie nie mam czujnika temp spalin. Wydaje mi sie ze jak sie mocniej dmucha to jest czysciej w kociolku. Rura do komina jest co prawda goraca czuc jak przyloze reke do niej, da sie wytrzymac. Kociol szybko dochodzi do zadanej temp. Po przejsciu z podtrzymania widac czerwony, rozgrzany zar a nie jak bylo wczesniej "ciemno" w kotle.latwiej przechodzi w prace.Teraz zmienilem wiater na 27% i zobaczymy.

 

Przy sterowniku z PID bedzie o wiele lepiej nawet z rusztami wodnymi. Widac to na filmikach w youtube. Zobacz. Nie tylko defro robi piece z rusztami wodnymi, inne firmy takze to stosuja w piecach. I jakos sie to sprawdza a przeciez mozna by bylo stosowac ruszta wymienne zeliwne.

 

Dodam jeszcze ze histereza kotla u mnie to 1st i histereza cwu takze 1st. Piec pracuje okolo 6do7 min, a stoi okolo 40 min i tutaj juz nic nie zmienie, no moze zejde na 30 min w podtrzymaniu. Jeszcze moge puscic na dom wieksza temp to moze bedzie krocej w podtrzymaniu . teraz mam puszczone okolo 34st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.