Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Na Groszek Do Domu


Karol45454

Rekomendowane odpowiedzi

Cobra i Skorpion mają podobne algorytmy

zwykły dwustan to np. titanic, argon, tech st-37 itd.

tutaj ręcznie podajemy min. czas podawania, czas pauzy, siłę nadmuchu z tymi danymi bez żadnej modulacji kocioł osiąga temp. zadaną i się odstawia, dobierasz dalej pauże podtrzymania, czas podtrzymania, czasami co który podmuch dodać paliwa i ew. siłę nadmuchu w podtrzymaniu. Sterownik działa przeskakując tylko między grzaniem a podtrzymaniem. Sprawny operator potrafi to ogarnąć i po 2-3latach ma obcykane 3nastawy na większość sezonu pod warunkiem,że ma powtarzalny opał.

 

z modulacja mocy, jakąś forma adaptacji to m.in.

Iryd PID (dane wyjściowe dla 1% i 100%mocy podaje świadomy producent lub musi je dobrać od zera użytkownik, plus podtrzymanie), Cobra, Skorpion (tutaj trzeba wbić dane startowe dla 100%mocy i zadać podtrzymanie) , Talos (automat bez żadnych nastaw w trybie automatycznym), SPPv2 (dane dla 100%,np. podawanie 5, pauza 40sek, dmuchawa 65, rozruch dmuchawy 4, przepalanie co 45minut i działa modulując...), Bruli z grupowym wbijasz np. moc min.12kW do tego moc dmuchawy np. 38%, moc max. np. 12kW do tego moc dmuchawy np. 43%, dalej dodajemy liczbę powtórzeń, ustawiamy podtrzymanie i w tym zakresie zmienia.

 

Tego typu sterowniki na bieżąco analizując min. prędkość przyrostu temp. same korygują podawanie i siłę nadmuchu dobierając daną moc. Ogólnie jest to dla początkującej osoby prostsze w obsłudze. Część z tych automatów można wyłączyć i jak ktoś będzie wolał i potrafił - może prowadzić ręcznie.

 

Zwykłego dwustana w automat nie zmienisz, ale sporą część automatów można w tryb dwustanowy dla zaawansowanych przełączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum najbardziej Skama chwalą ci którzy go nie mają, oczywiście to nie jest żaden marketing ;) .

To tak, jak z polecaniem kotłów z papierami klasy 5. Oczywiście polecający są ekologami z krwi i kości ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie są może ekologami z krwi i kości ale dają możliwość czytelnikom tego forum zapoznania się z postępem w tej dziedzinie. Forum powinno pełnić funkcję informacyjną.

Natomiast w przypadku Skampa jest to nachalna reklama którą jest zapełniony cały wątek o kotłach podajnikowych, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skamp jest przykładem jak bez badań i innych "papierków" - można wejść mocno na rynek.

Ma dobra konstrukcję i dobrych sprzedawców oraz duże grono klakierów na forach i to wszystko co o nim wiemy.

 

Jego klasa pozostaje w sferze domysłu - może 3, może 4 a może to bezklasowiec - którego nie powinno się sprzedawać lub nowa gwiazda klasy 5 :P

Do puki przepisy nie wprowadzą obowiązkowych badań kotła przed dopuszczeniem do obrotu handlowego to niestety tak będzie.

 

PS

Z tym "bezklasowcem" to oczywiście żart gdyż najniższa klasa to 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by kolegę Pieklorza wywołać do tablicy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kocioł jakich wiele, no może na niekorzyść wybija się 3 letnią gwarancją (nie mylić ze SKAM-P produkcji Konstal bo ten ma 5 letnią gwarancję ) może to wynikać ze słabej jakości blach albo ze zbyt wyśrubowanej sprawności kotła kosztem temperatury spalin i w efekcie kondensatu w kotle i w kominie. 

Nie odzywałbym się gdyby nie prowadzona przez zwolenników kotła Skamp polityka nie dopuszczania do informacji o nowych konstrukcjach która pojawia się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie zobaczę dowody na "prowadzoną przez zwolenników kotła Skamp politykę nie dopuszczania do informacji o nowych konstrukcjach która pojawia się na forum"

--

Po przemyśleniu - jestem "za" cenzurowaniem wypowiedzi (niektórych) "ekologów". Choćby takich, jak ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skamp jest przykładem jak bez badań i innych "papierków" - można wejść mocno na rynek.

No akurat ten kocioł ma "papierki". Ot, taki na przykład:

16263242852092aee2aba9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli badania tego kotła przeprowadzono wg normy PN-EN 303-5:2012, zacytuję tu kol Suspensera sprzedawcę Skampa co miał do powiedzenia o badaniach kotłów wg tej normy , chodziło konkretnie o węgiel do badań.

 

"To świadczy raczej o robieniu w balona klientów.

Producenci samochodów też mogliby podawać parametry na jakimś super paliwie produkowanym we własnym laboratorium - zresztą już tak kombinują"

 

To producent Skampa robi klienta w balona czy nie? 

 

tu link do całości https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19584-zestawienie-kotłów-z-podajnikiem-klasy-5-według-normy-pn-en-303-52012/page-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Spyra zrobił Cię w bambuko ze sprawnością tłoka,czy nie?

Czy producenci kotłów w 5 klasie czystości spalin robią potencjalnych użytkowników w balona,czy nie?

Moim zdaniem badania powinny być przeprowadzane na ogólnie dostępnych węglach na rynku,a nie specjalnie dla tego celu wyselekcjonowanych.

 

Gdzie są te dowody na niedopuszczenie przez "zwolenników" Skama informacji o nowych konstrukcjach kotłów?

Chętnie się forumowicze z tym faktem zapoznają i potępią takiego śmiałka co się ośmielił podnieść rękę na jedynie słuszną wizję z "duszą i ciałem" ;)

Czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając kol Kolaninowi

Spyra mnie nie zrobił w bambuko ze sprawnością kotła bo ja w takie papierkowe sprawności nie wierzę, ważne jest, że dobrze spala miał węglowy i tu jest główny zysk.

W balona najłatwiej zrobić kogoś co szuka kotła na forum.

Producenci kotłów klasy V robią w balona klientów tak samo jak producenci kotłów którzy chwalą się swoimi wysokimi sprawnościami z laboratorium.

Ja też uważam, że badania powinny być prowadzone na powszechnie dostępnych węglach. 

Temat poruszyłem by walczyć z tzw mentalnością Kalego - jak badania na super węglu są robione dla kotła Skamp to są dobre a jak dla kotłów na V klasę to złe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kocioł Skamp na tych super węglach wcale  super parametrów nie osiąga - idąc tokiem rozumowania  kolegi @Animusa ,

który twierdzi, że lepszy kocioł ma lepsze parametry na słabszych węglach mam pytanie o spalanie w tym kotle słabych węgli  

i to co kolega @jacek61 podał -"ważne jest, że dobrze spala miał węglowy i tu jest główny zysk"

 

To tylko zysk ekonomiczny, gdyż nie wiemy co wylatuje z takiego kotła podczas palenia miałem, którego składu nikt nie określi oprócz sprzedawcy!

A jak zlikwidują detaliczną sprzedaż miału jak na Czechach to co?

Skampy na złom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne,do tematu badań osobiście nie podchodzę wybiórczo.

Z dość dużą rezerwą podchodzę do wyników wszystkich badań,a w szczególności jak to będzie wyglądać w warunkach domowych.

Sprawność w naszych kotłowniach na mocy max. będzie wynosić ok. 70%,natomiast średnia sezonowa będzie dużo niższa.

Można porównać tylko,to co poszczególne konstrukcje kotłów osiągnęły podczas takich badań.

Różnica kilku procent np.84 do 90 daje szanse na lepszy wynik również w naszych kotłowniach.

 

Jeśli chodzi o kotły w 5 klasie,to na ich temat dowiemy się więcej dopiero po tym sezonie grzewczym.

Mam nadzieję,że znajdzie się kilku użytkowników i podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami i one tak na prawdę mogą być wiarygodne.

Myślę,że o 2-3 konstrukcjach dowiemy się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat ten kocioł ma "papierki". Ot, taki na przykład:

A da się kupić ten kociołek zwykłemu użytkownikowi z tak samo zrobionym palnikiem, z którym osiągnął tę sprawność. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol45454 przeglodnij jeszcze sobie to http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/ 

Na forum muratora znajdziesz obszerne watki na temat kotlow RBR, Ogniwo itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wszystkiego to już nie wiem co kupic. Wychodzi z tego zeby szykac kotla z mozliwie najdluzsza gwarancją? A tak na prawde to ilu jest uzytkownikow kotla skam premium na forum?

Nie wygłupiaj się wybrałeś Skama, :huh:  najdłuższa gwarancja jak zaczniesz się w nią wczytywać, to okaże się najkrótszą gwarancją na kocioł a na wybrane elementy, które się nie zepsują, jest długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie jest jeszcze jeden piec z klasa A ogniowo ekl plus.

To jaki piec kipic zamiast tego skama w podobnych pieniadzach i mocy okolo 12-17kW

i chcialbym zeby byla mozliwosc palenia drewnem w lecie na ciepla wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale poco chcesz palic drewnem skoro tymi kotlami mozna palic caly rok grzejac samo cwu. Ja mam kociol ogniwo i wierz mi ze tylko raz mi sie zachcialo grzac CWU na ruszcie awaryjnym zeby zagrzac CWU, na tym sie skonczylo, od tego czasu piec pracuje bez przerwy caly rok grzejac CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co przemawia za Skamem jest cena. Jest sporo tanszy niz konkurencja i nie przejmuj się złą reklamą. Ja kupilem i nie żałuję. Porządna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, wybrałeś Skama, ,,,,

 

,,,, gwarancja jak zaczniesz się w nią wczytywać, to okaże się najkrótszą gwarancją na kocioł

 

a na wybrane elementy, które się nie zepsują, jest długa.

 

Ps.

formatowanie tekstu moje.

 

 

Animus do co napisałeś, niestety mija się z prawdą.

 

Co prawda na forach, które ja odwiedzam, ten kocioł jest ciągle "polecany" przez różnorakich piewców, jako remedium na wszelakie bolączki związane z szeroko pojętym ogrzewnictwem.

Animus prawda jest taka, że kocioł SKAM-P Premium posiada:

 

 

1. Gwarancja na kocioł wynosi 3lata. Gwarantem jest producent, PPHU SEKOM-Łucki, Kowalew,
ul.24 Stycznia 10, 63-300 Pleszew 1, tel/fax (062) 74-27-270, e-mail: [email protected],
www.sekom-pleszew.com.pl
 
2. Gwarancja na żeliwny palnik II-ej generacji wynosi 2lata. Warunki gwarancji opisane są w
karcie urządzenia. Zgłoszenie awarii podajnika należy wysłać do producenta kotła, następnie
będzie ono przekazane do stosownego serwisu, który skontaktuje się z klientem. 
 
3. Gwarancja na dmuchawę wynosi 2lata. Do dmuchawy załączona jest osobna karta gwarancyjna.
Serwis dmuchawy jest wysyłkowy, w okresie gwarancji wysyłamy sztukę na wymianę.
 
4. Gwarancja na sterownik Iryd PID, Skorpion Plus, SPP, Bruli wynosi 2lata, do sterownika
załączona jest osobna karta gwarancyjna połączona z instrukcją obsługi urządzenia. UWAGA Serwis
sterowników ma charakter wysyłkowy u każdego z producentów. Urządzenie należy zgłosić do
serwisu wraz z opisem usterki i adresem zwrotnym z podaniem numeru telefonu.
Serwis producenta sterownika Skorpion Plus jest do Państwa dyspozycji: Elektro-Miz,
ul.Lenartowicka 39, 63-300 Pleszew, tel/fax (062) 74-27-628, e-mail: [email protected].
Sterowanik Bruli -, podstawą uznania gwarancji jest faktura zakupu kotła/sterownika.
Sterownik Iryd PID marki prond – serwis Tel./Fax: +48 (62) 781 43 98 , +48 693 864 248 ,
[email protected], adres: PPHU Prond, ul. Kręta 2 , 63-645 Łęka Opatowska
Sterownik SPP marki Bolecki, serwis – 503-064-713, [email protected], firma Bolecki, ul.Żwirki i
Wigury 24, 32-650 Kęty, platforma obsługi sterowników www.ekotlownia.pl, pomoc można uzyskać
także na forum firmowym www.forum.bolecki.pl

 

 

 

ps2.

Wszelacy piewcy internetowi tego kotła, który to kocioł w konfrontacji z niewzruszonymi przyrządami mierniczymi laboratorium, otrzymał mierną ocenę na Świadectwie badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego", chyba myślą, że nikt nie czyta dokumentacji technicznej tego kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.