Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Na Groszek Do Domu


Karol45454

Rekomendowane odpowiedzi

Ten czwarty za linkowany jest dla nerwowych ,można się wyciszyć ciągając tymi wszystkimi wajchami i otwierając zakamarki. :)

Ja nadal obstaje za tym z czujnikiem żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do fachowców i znawców tematu, jaka moc kotła z podajnikiem? Mam powierzchnię użytkową 178 m2 

Zrób OZC , określanie na oko to za duże ryzyko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje okolo 12 kw. Najpierw bede ogrzewal tylko polowe domu, a przed grzaniem calego to musle ze juz zrobie docieplenie. To moze jakas 14 chyba jest taka od sasa. Niby fajny ten solid ale martwi mnie sprawa jak w nim spalic np jakies dokumenty albo drewno pozostale z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty najlepiej z niszczarki sypać do zasobnika .

 

Żeby spalać w miarę prawidłowo drewno w tym Sasie to trzeba wyjąć cały palnik,  położyć ruszta na specjalnych ogranicznikach i założyć miarkownik ciągu .

Kocioł jest przystosowany do miarkownika i do rusztu ma tam wszystko do spalania ręcznego,ale na wyposażeniu tego nie widziałem trzeba kupić i zamontować.

Do spalania pelletu trzeba dokupić inny palnik.  

 

Uniwersalnych rozwiązań do spalania wszystkiego w jednym miejscu i na jednym palniku nie polecam ,to jest palenie paliwa a nie spalanie,

Zanieczyszczony wymiennik kotła trudno potem doprowadzić do pierwotnej jego sprawności odbioru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do fachowców i znawców tematu, jaka moc kotła z podajnikiem? Mam powierzchnię użytkową 178 m2 (w tym garaż 20m2), 170 żeberek w grzejnikach, około 50 m2 podłogówki oraz bojler 300 litrów. Dom ocieplony styropianem 15 cm, pustak MAX, okna dwuszybowe. Pozdrawiam Piotr

 

Podstaw dane pod linkiem i wstaw link do strony z wynikiem to sprawdzę czy są dobrze podstawione

 

www.cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec na gaz jak masz możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakie paliwo nastawia się kupujący. Jesli dobry ekogroch to ok, przy gorszych weglach w sasie będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzeba się nastawić na spalanie ekogroszku w tym Sasie ,może być domieszka miału w ekogroszku ale samego miału zwłaszcza wilgotnego nie spalimy, to ze względu na budowę zasobnika,jego lej trzeba by przerobić, podajnik i palnik jak najbardziej poradzi sobie ze spalaniem nawet samego miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.