Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Na Groszek Do Domu


Karol45454

Rekomendowane odpowiedzi

i chcialbym zeby byla mozliwosc palenia drewnem w lecie na ciepla wode

To zabójstwo dla wymiennika .

 

 

Animus do co napisałeś, niestety mija się z prawdą.

Pisałem ogólnie o gwarancjach na kotły nie o jednym Skamie , na spawy, blacha zgnije obok i nie ma na nią gwarancji ,

W gwarancji są inne małe gwarancje na podzespoły produkowane przez innych ster,podajnik ,dmuchawa itd..

Gdzie te 5 lat ?

 A tu sprawy dyskusyjne :

Wszelkie awarie kotła powstałe w wyniku niewłaściwej eksploatacji, w szczególności

niezgodnej z DTR-ką kotła oraz innych przyczyn, nie wynikających z winy producenta kotła

powodują utratę gwarancji.

-nieprawidłowy ciąg kominowy,

-paliwo bardzo złej jakości niezgodne z dtr,

-nieprawidłowa wentylacja kotłowni, 

-brak czyszczenia i konserwacji kotła,

-uszkodzenia mechaniczne

użytkownik ponosi koszty przejazdu serwisu.

Kto z Was ma przez cały czas prawidłowy ciąg kominowy albo wentylację  ręka do góry,  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanujący się producent i poważnie traktujący klientów daje np. tak jak w moim przypadku gwarancję 5 lat na cały kocioł,który sam wykonał,a więc blachy i spawy(szczelność kotła)

Jeżeli  gwarancją są objęte tylko spawy,jest zwykłym oszustem.

Oczywistą rzeczą jest z reguły 2 letnia gwarancja na podzespoły od poszczególnych producentów.

Trudno wymagać od kotlarza dłuższej gwarancji na ster,palnik,dmuchawę,motoreduktor itp.

 

A na te wszystkie uwagi,obwarowania,wykluczenia jak jest ich dużo i są napisane w sposób niejasny(tylko na korzyść producenta) jest tylko jedna rada.

Omijać takich szmaciarzy szerokim łukiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wymagać od kotlarza dłuższej gwarancji na ster,palnik,dmuchawę,motoreduktor itp.

Ale na kotle czerwona wielgaśna naklejka 5 lat gwarancji przychodzi klient i łyka jest przekonany o takiej gwarancji,dopiero wzywając serwis kubeł wody na głowę ,to nie podlega, to się skończyło,dawaj forsę.laie_67.gif

Wyobraź sobie w żelazku pól roku gwarancji na spiralę i 2 lata na resztę,a bardziej skomplikowane maszyny,motory ,samochody  .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps2.

Wszelacy piewcy internetowi tego kotła, który to kocioł w konfrontacji z niewzruszonymi przyrządami mierniczymi laboratorium, otrzymał mierną ocenę na Świadectwie badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego", chyba myślą, że nikt nie czyta dokumentacji technicznej tego kotła.

Dysponujesz jakimiś wynikami konfrontacji  swego kotła z "niewzruszonymi przyrządami"? Jaką ocenę on uzyskał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponujesz jakimiś wynikami konfrontacji  swego kotła z "niewzruszonymi przyrządami"? ,,,,

 

Owszem, dysponuje.

 

 

,,,, Jaką ocenę on uzyskał?

 

Mierną. 

 

 

ps.

Świadectwo badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego", o numerze 0109/b,  wydane dnia 2006.01.19.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu na górze po prawej stronie jest wyszukiwarka forumowa wpisz tam nazwy kotła np Skam, Ogniwo, RBR, Defro czy inne , szukaj pozytywnych opinii od rzeczywistych użytkowników, najlepiej nie pierwsze wrażenia tylko wrażenia z dłuższej eksploatacji.

Poczytaj też o rodzajach palników które sprawdzają się do jakiego opału, bo rodzaj opału musisz wybrać przed wyborem kotła. Sprawdź jaki opał w jakiej cenie jest dostępny w twojej okolicy a najlepiej czym ludzie palą. Jak już to będziesz wiedział to przed zakupem taki kocioł dobrze zobaczyć w realu, a najlepiej podłączony i użytkowany, na własną prośbę zasypiesz go miałem i wyczyścisz z sadzy i już "jesteś w domu".

Życzę dobrych wyborów.

Tak na marginesie mam kocioł tłokowy (raczej nie polecam chociaż nie mam porównania do czegoś innego)  palę miałem i jestem zadowolony bo mam tanio i wyręczył mnie z obsługi kotła zasypowego inny użytkownik tego samego kotła jest niezadowolony bo oczekiwał czegoś lepszego, poza tym żle go dobrał moca, i tak to wygląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skam posiada osuszacz podajnika?

przy palnikach żeliwnych tak,

konstal ma starsze badania na ruszt wodny, były one robione w 2009r wspólnie

wówczas badaliśmy w Łodzi 17kw w/g PN-EN303:5:2002 na 30% i 100%, dalej typoszereg 25-50 w innym instytucie,

sami w roku bodajże 2011 jeszcze robiliśmy w/g 303:5:2002 moc 12kW w Łodzi.

 

W tym miejscu chcę potwierdzić to, co pisze Jacek61. Instytut w Łodzi wówczas badał to tak,że na 30%mocy miała być symulacja pracy w warunkach domowych, na sterownikach zostawały parametry ze 100%, zmieniane były tylko temp. i delta do zbadania 30%, sterownik z pidem musiał moc zmodulowac a dwustanowy przechodzić w podtrzymanie. Badając tym sposobem na przyzwoitym palniku uzyskuje się średnio 72-76% przy ok. 4,5 - 4,7kW i ok. 69-72% na ok. 3,6kW i to jest właściwa symulacja oddająca warunki domowe.

Taka forma badania jednak powoduje,że emisja CO na mocy obniżonej szybuje do zakresów 800-1000mg/m3

Teraz już się tak nie robi, teraz do 30% w/g nowej normy wszystko jest dobierane, jestem pewny,że nikt tego w warunkach domowych nie powtórzy. Teraz też się chce, aby w badaniu emisje CO na 30% też były niskie, najlepiej do góra 500mg/m3. Moim zdaniem to badanie straciło wartość i sens.

 

W praktyce w/g użytkowników z ciepłomierzem palniki żeliwne na ok. 4-5kW uzyskują jakieś 64-68%sprawności a palniki ardeo są powyżej 76%, znam użytkownika, który potrafi się zbliżać na takiej mocy do 84%

 

nowszej wersji z żeliwnym nie badali w Konstal

żaden producent kotła nie udzieli dłuższej gwarancji na sterownik,motoreduktor, palnik, dmuchawa niż ta napisana przez producentów tych urządzeń, to jest logiczne.

 

 

Wcześniej najwyższa klasa była III, więc nikt się nie spinał wyżej, bo nie było odniesienia, to,że norma nazywa się 2012 nie oznacza, że się w/g niej badało od tego roku, bo najpierw musiała zostać przetłumaczona.. a później trzeba było zrobić jakieś formy tego badania. Wszyscy ze wcześniejszymi atestami mają je ważne do czasu zrobienia nowych.

 

Tutaj jeszcze trzeba wiedziec,że tak propagowana klasa V z jednego instytutu nie równa się tej z innego instytutu z pełnymi uprawnieniami, np. program Kawka, napisany przez naszych zagranicznych sąsiadów wymaga pełnego badania w/g normy a pewien instytut, którego pracownicy tak głośno krzyczą tych uprawnień nie posiada i ich dokumentacja w tym programie nie jest honorowana, tam honoruje się TUV,UDT,BRNO, IE i zgrubsza na tym można zakończyć.

 

Oprócz wyboru kotła, sterownika czy palnika liczy się też wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyobraź sobie w żelazku pól roku gwarancji na spiralę i 2 lata na resztę,a bardziej skomplikowane maszyny,motory ,samochody  .  

Bardzo dobry przykład z samochodami

Wyobraź sobie,że np. samochód ma ogólna gwarancję dajmy na to 5lat, ale jak go kupujesz, to okazuje sie,że podstawowa to 2lata a 3lata musisz sobie dokupić (przykład rzeczywisty gdy w roku 2012 odbierałem pewne auto), wyobraź sobie,że spora część producentów samochodów daje limit przebiegu przy gwarancji silnika a pewne elementy samochodu są z gwarancji wykluczone jako eksploatacyjne.

Wyobraź sobie,że mój kolega, który kupił nowa Astrę w salonie reklamował opony, nowe założone w salonie przy sprzedaży opla, reklamcja trwała ponad miesiąc czasu,on jeździł autem zastępczym a w odpowiedzi od serwisu opon przyszła odpowiedź, że winny wyząbkowaniu się opon jest użytkownik lub zbieżność samochodu... (podkreślam nowy, salonowy)... i dalej zostawała mu tylko droga sądowa, machnął ręką, kupił opony innego producenta i stwierdził, ze tych na literkę G już nigdy nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie 
Jestem tu nowy stad brak aktywnosci mojej w postach  tymbardziej ze wlasnei dopiero teraz koncze swoj domek i czas na na Sylwestra  sie wprowadzic
Podpinam sie do tematu gdyz stoje nad wyborem pieca DEFRO KOMFORT EKO DUO PZ 15kW Niewiem czy to dobry wybor i czy piec nie bedzie przewymiarowany 

Jestem w posiadaniu domku wykonanego z suporeksa tzw pustak pianowy(komorkowy-szary) na to z zewnatrz elewacja  styropian Grafitowy 12cm Termoroganika i lada dzien bedzkonane na poddaszu ocieplenie natryskowe Piana Pur z firmy Demilec(SEALECTION 500) albo Icynen o grubosci 20cm na powierzchni 111m2 na to pojdzie folia i panele z mdf
Dom o uzytku 140m2 w tym 45m2 podlogowki w parterze (hol+korytarz+lazienka) poddasze tylko lazienka oraz 11grzejnikow stalowych Purmo
Prosze Was o pomoc w wyborze pieca czy moze polecacie inna firme bo w moim regione  tj.okolice Kielc defro objelo chyba rynek i czasem mam wrazenei ze sa to piece przereklamowane i ida juz na ilosc a nie na jakosc (taka moja opinia) stad nei wiem jaki piec wybrac jakiej mocy bo juz czas dokonac zakupu .
Czy moze jednak polecicie inny piec.
Dziekuje 
Pozdrawiam
Ps.wiem ze tematy sa podobne i sie moga powtarzac ale kazdy ma swoje inne zdanie i chce sie oprzec na Waszych opiniach tez  wiec prosze Was o wyrozumialosc
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelakie informacje jakie ma to wiem ze jest to 

palnik retortowy wykonany z zeliwa  i slimak w calosci jednolity 

sterownik daja standard K1P

i ruszt wodny staly 

a o dmuchawe nie pytalem bo na mysl mi nei wpadlo o nia zapytac 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

Świadectwo badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego", o numerze 0109/b,  wydane dnia 2006.01.19.

Nie ma takiego świadectwa w wyszukiwarce ICHPW, chyba, że w innym ośrodku wykonano badania. Druga rzecz to taka, że jeśli on taki mierny ten kocioł, to dlaczego nie wymienisz go na taki z oceną najwyższą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego świadectwa w wyszukiwarce ICHPW, ,,,,

 

Faktycznie w ewidencji wydanych świadectw " na znak bezpieczeństwa ekologicznego" przez ICHPW w Zabrzu takie świadectwo nie widnieje.

Nie wiem dlaczego. Prawdopodobnie kocioł przeszedł powtórne badanie.

 

Ja podałem numer z kopi świadectwa ,jakie jest zamieszczone na przedostatniej stronie DTR mego kotła.

 

Na stronach ICHPW widnieje tylko taki zapis

 

Certyfikat nr : 109A wydany 2005-01-13 
Dla kotła R-ECO typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 20-50 
Zleceniodawca : MCI Spółka z o.o. ul. Stawowa 71, 43-400 Cieszyn

 

,,,, Druga rzecz to taka, że jeśli on taki mierny ten kocioł, to dlaczego nie wymienisz go na taki z oceną najwyższą?

 

Takich kotłów się nie wymienia, one są DŁUGOWIECZNE.

 

Zmodernizowałem kocioł w celu osiągnięcia przede wszystkim większej sprawności cieplnej i paru drobnych lecz istotnych rzeczy przy okazji.

Brakuje mi jeszcze separatora odśrodkowego do odkurzania wnętrza kotła i automatycznego odpopielania.

 

Niebawem ten kocioł będzie mi służył, tylko jako źródło ciepła w bardzo chłodne okresy.

 

ps.

Jak powiedział kiedyś tu na tym forum nieobecny kolega Vernal, będę zawracał ciepło z pola do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologia jest bezcenna... Tak się o nią martwicie, a żaden nie wymienił smolucha na kocioł z "certyfikatem czystości". Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIQ nie rozumiem Twej odpowiedzi.

 

Oczywiście poszanowanie dobra wspólnego a takim dobrem jest niewątpliwie powietrze, jest bardzo ważne.

 

Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić, by wymieniać sprawne urządzenia, bo akurat ukazał się nowszy model o nieco większej sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu podobno chodzi o ekologię... Nie o sprawność. Nie zależy Ci na dobru wspólnym, tylko na własnym portfelu? Podobno ekonomia idzie w parze z ekologią. Bardziej sprawny kocioł to mniej zużytego paliwa czyli mniej zanieczyszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od sekoma odpowiedź co aktualnie pakują do kotłów

 

palnik żeliwny typowo Ewmarowski, żeliwny model APPMd-1 z motoreduktorem z obrotami prawo/lewo

alternatywnie palnik żeliwny o nazwie Batory25napowietrzenie wiercone, bardzo cichy motoreduktor żeliwny z elektroniczną zawleczką i obrotami prawo/lewo.

 

i który wybrać do palenia ewentualnie gorszej jakości groszkiem albo wręcz czeskim.

Z tymi groszkami to różnie jest wszyscy mówią że mają pieklorza a sprzedają dużo gorszy a nie chciałbym mieć problemów z paleniem. 

tak to wygląda.

post-64224-0-55966100-1442173206_thumb.jpg

post-64224-0-21551700-1442173207_thumb.jpg

post-64224-0-54710100-1442173208_thumb.jpg

post-64224-0-40674000-1442173209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a który będzie najlepszy ?

aha i gdzieś czytałem ,że w którymś palniku można zmienić głowicę na mniejszą i przez to automatycznie zmniejszy mu się moc a na tym by mi zależało .

Bo będę potrzebował na początku może z 7kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,Ewmar i Batory są dobrymi palnikami do spalania groszku,miału oraz ich mieszanek.

Dopytaj o koszty serwisu poszczególnych palników w perspektywie kilku lat

Osobiście skłaniałbym się do Batorego 25 kW.

Kocioł będziesz miał chyba17kW,więc palnik musi być większy,żeby kocioł osiągnął swoją moc nominalną.

17 Ewmara może być za mała chyba,że jest również większy.

Ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz ladnie opisane te wszystkie palniki https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19934-jaki-palnik-do-mia%C5%82u/a jakiej mocy kociol bedziesz bral ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ph sekomu dowiedziłem się, że mają duży wybór sterowników, Cobra tez jest ale jest też nowsza generacja cobry chyba talos. Ale  poczekam z zamówieniem kotła do końca września bo ma wejść nowy sterownik o nazwie MOSQIT (nie znalazłem o nim jeszcze nic w internecie)na obsługiwać 4 pomy a nie jak cobra 2

a kocioł będzie 17kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.