Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porady przy doborze kotła i sterowania


dandan

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przeddzień odbioru szeregówki, chciałbym zrobić rozeznanie co do ogrzewania, zanim będę kontaktował się z firmami instalatorskimi chciałbym wiedzieć o czym rozmawiać 🙂 . Kocioł gazowy.

Proszę porady na co mam zwrócić uwagę czego potrzebuje tak aby działało prawidłowo i ekonomicznie.

O budynku:

Nowa szeregówka środkowa okna 3 szybowe woj. Podlaskie więc zimno 🙂 w kotłowni wyprowadzony jeden obieg grzewczy. Kotła brak.

Parter:

- Powierzchnia użytkowa parter 45 m2

- ogrzewanie podłogowe na powierzchni 40 m2 - otwarta przestrzeń poza toaletą (1,5 m2) i wiatrołapem (3,5m2) – 5 obiegów nie znam ich długości rozstaw co 10 cm.

- mały kaloryfer w kotłowni i garażu

- mam zainstalowany rozdzielacz do podłogówki z pompą Wilo 25/6-43/SCU i zawór mieszający vta372 31200100

Piętro:

- Powierzchnia 63 m2

- 4 sypialnie z grzejnikami ściennymi

- w łazience drabinka i ogrzewanie podłogowe z zaworem „RTL”

Ze strony ciepło właściwe wyszło mi:

6,6kW – maksymalna potrzebna moc grzewcza W "najmroźniejszy" dzień zimy, tj. przy średniej dobowej za oknem -20°C i średniej temperaturze w domu 21,0°C.

3,1kW – przeciętna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,8°C i średniej temperaturze w domu 21,0°C.

68W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc grzewczą

 

Osobiście zastanawiam się nad jednofunkcyjny Bosch CONDENS GC2300iW 15P myślę że 15kW wystarczy poza tym ma niska modulację oraz sterownik/regulator CT200 z modułem K20RF, zasobnik c.w.u. 120-150 l głównie prysznic, czasem wanna.

Z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.