Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prawa strona 1150w x5,863w x3 / Lewa strona 1294w x1, 1150w x2, 863w x2 z tego dwa te 863 w  nie grzeją sa zakręcone; ps dziś rano przed robota docisnąłem grzybek ZB i oby nie zapeszyć jest zmiana na lepsze o 80% mniej widzę zbiera się powietrze w pompie , jutro zaślepię na próbę korkiem miejsce ZB 

Edytowane przez Podkarpacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w miesiącu powinieneś upuścic trochę wody tym zaworem. Zrób to bo moze masz paprocha pod tłoczkiem.Przy okazji sprawdż czy między rurą z zaworem nie masz powietrza.

Zrób to przy wyłączonej pompce.

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona 1150w x5,863w x3 / Lewa strona 1294w x1, 1150w x2, 863w x2 z tego dwa te 863 w  nie grzeją sa zakręcone; ps dziś rano przed robota docisnąłem grzybek ZB i oby nie zapeszyć jest zmiana na lepsze o 80% mniej widzę zbiera się powietrze w pompie , jutro zaślepię na próbę korkiem miejsce ZB 

Jak się podaje moc grzejnika to też trzeba podać dla jakiej temp.zasilania i powrotu ona jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz to...Niby deltaT taka sama, ale jest jeszcze promieniowanie i konwekcja, a to juz ma związek z temperaturą zasilania

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona z 5 grzejnikami bez problemu da radę na tej rurze.

Ta druga z 8 ma pewne kłopoty, ale przy prawidłowo wykonanej instalacji nie są one problemem.

Nadal nie wiemy czy powietrze zbiera się przy ciągnięciu wody z instalacji czy z powstaje w kotle.

Aby się o tym przekonać należy zaw 4-D dać raz na minimum i sprawdzić czy zbiera się powietrze powietrze   raz na max otwarcie i tak samo - sprawdzić czy jest powietrze.

Ja raczej obstawiałbym na pochodzenie tego powietrza z instalacji , gdyż powietrze z kotła wyleci przez naczynie wzbiorcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz w zimie mam dany zaw 4d na max na grzejniki wiec ciągnie z kotła a jak przełączę na zero czyli pobiera z powrotu to tez powietrze idzie ( instalacja jest wykonana starannie i przy zgrzewaniu rurek naprawdę staraliśmy sie to robic jak ma byc 

Edytowane przez Podkarpacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/uszczelka-gumowa-do-pompy-srubunka-pompa-2szt-akc-i6706153890.html

 

A na "wczoraj" to jedynie (jak w reklamie) w dobrych sklepach instalacyjnych :) Lub u hydraulika... Można tez znależć w marketach typu: Rama, Robi czy Lerua - patrzeć na temp. roboczą do 90 C.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie- teraz dopiero doczytałem: " chodzi mi o ta uszczelkę co jest w środku pompy taka dosyć wielka okrągła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzka sprawa, raczej tylko serwis pomp, chyba że masz rozmiary tej uszczelki 

 

Daj jej fot.

Dodam zdjecie ale jutro dziś po robocie jestem padnięty całkiem ( pożyczyłem od kolegi nowa pompę energooszczędna i OBY nie zapeszyć cały dzień ,, chodzi '' i zero powietrza ale co to zmieniło to naprawdę nie mam pojęcia ale działa jak ma być zero bąbelek ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wiem w każdym bądź razie  cały dzień spokój , parametry ma takie same jak ta co miałem wczesnej 25-40 jesli do poniedziałku sie nic nie zmieni to kupuje grundfosa 25-40 Alfa1L, energo

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.