Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rachunek za prąd


Rekomendowane odpowiedzi

Z informacji ogólnie dostępnych można wnioskować że ceny energii pójdą dalej w górę po nowym roku prawdopodobnie podrożeje ponownie prąd stopniowanie żeby nie wywoływać efektu wrzucenia żaby do wrzątku a stopniowo  podgrzewać. Osobiście wolałbym żeby nie było podwyżek ale trudno tak się stało co jedynie można szukać teraz innych rozwiązań minimalizujących koszty energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepsze prąd zamrozili ale przesył idzie już ładnie do góry (a tego z netbilingu nie zapłacimy).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rachunek za ee jest na tyle skomplikowany, że przeciętny zjadacz chleba tego nie ogarnia! 

Rachunek za energię elektryczną, to jedna wielka parodia.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w sobotę 19 faktur korekt z energii, powód korekty: Zmiana ceny w związku ze zmianą przepisów prawnych.

Różnica sprowadza się do zmian cen w taryfach z 0,4929 w dziennej na 0,5024 i w nocnej z 0,2763 na 0,3254.

Czy ktoś jeszcze dostał coś takiego ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2024 o 15:46, marcus312 napisał(a):

ceny energii pójdą dalej w górę po nowym roku prawdopodobnie podrożeje ponownie prąd stopniowanie żeby nie wywoływać efektu wrzucenia żaby do wrzątku a stopniowo  podgrzewać

Podobnie jest z innymi pozycjami na rachunku, a to całe zamieszanie i ilość pozycji na rachunku ma zniechęcić klienta do weryfikacji za co faktycznie płaci? i co zdrożało ? i o ile?

Medialnie podaje się cene 1 kWh w cenie np. 50 gr, a z wszystkimi pozycjami na rachunku i vat-em wychodzi ponad 100% więcej. 

Dla mnie cena kWh to cena brutto, bo tyle płacę, podzielona przez ilość kWh, a nie taka ściema że prąd podrożał tylko o parę groszy - co nie ma odzwierciedlenia w realnej wysokości rachunku. 

Może lepiej żeby nie kombinowali tylko jasno napisali ilość kWh = cena, a resztę zawiłych obliczeń zostawili dla siebie i dla wyjaśnienia wnikliwym konsumentom ( za co -ile?). 

Nawet wujek google nie jest w stanie precyzyjnie odpowiedzieć jaka jest aktualna cena kWh?

Ludzie nie mają czasu na dochodzenia co z czego wynika i o to im chodzi - głównie że klient nie ma racji, a wyliczenia choć zawiłe to są prawidłowe.

Podgrzewanie żaby to celne porównanie.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piecuch19 napisał(a):

Medialnie podaje się cene 1 kWh w cenie np. 50 gr, a z wszystkimi pozycjami na rachunku i vat-em wychodzi ponad 100% więcej. 

Medialnie to duzo spraw jest naciaganych i zmanipulowanych.

23 minuty temu, Piecuch19 napisał(a):

Nawet wujek google nie jest w stanie precyzyjnie odpowiedzieć jaka jest aktualna cena kWh?

Zapytalem i taka dostalem odpowiedz:

IMG_3465.thumb.jpeg.5387772f968ea9efb73f8906e0f54015.jpeg
 

I ponizej „ciekawostka” na temat cen energii:

Opublikowane przez PSE rynkowe miesięczne ceny energii od czerwca 2022 r. – tj. od kiedy PSE zaczęło podawać cenę RCEm do rozliczeń w ramach net-billingu – były następujące (z uwzględnieniem ostatnich korekt):
 

czerwiec 2022 – 656,04 zł/MWh

lipiec 2022 – 796,27 zł/MWh

sierpień 2022 – 1017,27 zł/MWh

wrzesień 2022 – 710,03 zł/MWh

październik 2022 – 575,48 zł/MWh

listopad 2022 – 701,67 zł/MWh

grudzień 2022 – 723,49 zł/MWh

styczeń 2023 – 594,59 zł/MWh

luty 2023 – 668,51 zł/MWh

marzec 2023 – 508,90 zł/MWh

kwiecień 2023 – 505,44 zł/MWh

maj 2023 – 380,42 zł/MWh

czerwiec 2023 – 453,88 zł/MWh

lipiec 2023 – 440,38 zł/MWh

sierpień 2023 – 412,33 zł/MWh

wrzesień 2023 – 404,82 zł/MWh

październik 2023 – 329,25 zł/MWh

listopad 2023 – 377,08 zł/MWh

grudzień 2023 – 308,33 zł/MWh (PSE właśnie skorygowało tę cenę, zwiększając ją w stosunku do wcześniej obowiązującej ceny o 1,21 zł/MWh)

styczeń 2024 – 437,02 zł/MWh

luty 2024 – 324,25 zł/MWh

marzec 2024 – 249,12 zł/MWh.

Zrodlo: https://www.gramwzielone.pl/energia-sloneczna/20194255/cena-dla-prosumentow-w-net-billingu-najnizsza-w-historii

Edytowane przez PioBin
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz podziel swój rachunek brutto przez ilości kWh i porównaj wynik z tym co wkleiłeś. Potem wyeliminuj to co jest niezgodne z otrzymanym wynikiem.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłem mój ostatni rachunek, przez ilość kwh zużytych i wyszło mi:

5,33zł  (słownie pięć złotych i trzydzieści trzy grosze) za kWh, co Ty na to?

 

Twoja propozycja jest g... warta.

Edytowane przez o6483256
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma panele dzielenie rachunku w złotówkach przez ilość kWh mija się z celem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle kosztowała cię kWh, bo masz PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle kosztowała mnie kWh. Zrobiłem, tak jak napisałeś.

 

 

PS Jestem w nowym systemie.

 

EDIT:

Żeby nie być gołosłownym:
image.png.c513b47c3619bf8231f266d44fa9303c.png

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktoś z Was dostał już rachunek za lipiec ?? Zawsze wystawiali 11-12 dzień przyszłego miesiąca (dziś 16 sierpnia a nie ma rachunku za lipiec).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem, czekam. Pewnie mają kolejny problem, tym razem w odjęciu kwoty za moc zamówioną... 🤣

 

Do tego cały czas czekam na korektę -10% za obniżone zużycie.

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2024 o 17:34, stonefistt napisał(a):

Ktoś z Was dostał już rachunek za lipiec ?? Zawsze wystawiali 11-12 dzień przyszłego miesiąca (dziś 16 sierpnia a nie ma rachunku za lipiec).

Ja dostałem. Energa w taryfie G12W wyrównali wszystko jak w jednej taryfie. Dalej czekam na 10% wyrównanie a z tym dalej echo.

energia.png

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj koszty przesyłu w 1 i 2 taryfie.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,96zł/kWh dzienna

0,69zł/kWh nocna

 

😉

 

Opłata mocowa zniesiona do końca roku. W moim przypadku to jest 18zł/msc

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumarycznie na tą chwilę wychodzi 1 zeta za 1KWh. Ale to w tym rachunku. W kolejnym będzie już tylko drożej, bo cały okres policzą po nowemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na ostatnich rachunkach z PGE pojawiła się wam na pierwszej stronie informacja o mocy przyłącza?

U mnie zmieniałem.ostatnio rozliczenie , 6msc na 1msc i coś takiego się pojawiło. Nie wiem z czym ta informacja ma.zwiazek.

Jako ciekawostkę dodam, że moc umowna przykacza to 3kW.

Trochę mało jak na 3F....

Oni ta moc liczą na fazę sumarycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGE Oddzial Lodz Teren:

IMG_3562.thumb.png.34fe095a365fbeffb6a4c9df3f7c7e3d.png
 

0,6212 brutto (bez innych oplat zmiennych)

8 godzin temu, daromega napisał(a):

W kolejnym będzie już tylko drożej, bo cały okres policzą po nowemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 24 sierpnia wchodzą taryfy dynamiczne dla konsumentów. Cena ma być ustalana wg giełdy, więc ciekawe co będzie się działo przy ujemnych cenach energii.

Za to wczoraj wczoraj między 20:00, a 21:00 mieliśmy najdroższy prąd w Europie. Cena MWh na RCE wynosiła 1268 zł, a na TGE 1430 zł. Bez magazynu ta taryfa nie ma sensu.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dobry czas na montaż PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.