Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybieramy pompę ciepła 7-9kW


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, o6483256 napisał(a):

To jest szukanie dziury w całym. Wiadomo jakie są wady i zalety monobloka. Każdy kto go montuje musi mieć tego świadomość. 

A jakież to wielkie wady ? to naciągana teoria i tyle , zalewasz glikolu to koszt 300 zł i tyle problem idzie spać  a reszta to to samo nic inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, o6483256 napisał(a):

Dlatego pozostanę, przy nieco większej mocy. Skoro 8kW jest ok 1000zł tańsza od 6kW. 

Jedno co musisz sprawdzić bardzo ale to bardzo dokładnie jaką najmniejszą mocą możesz zasilać dom to bardzo ważne bo pompy mają to do siebie że nie za bardzo z mocą chcą schodzić tą minimalną i przykładowo u mnie w dni z temp ok 10 stopni plus potrzeba mi ok 1,5-1,8kw stale a moja pompa mniej mocy nie da jak 2 kw przy poborze prądu 700 watt i najnormalniej taktuje , a mam przeróbkę ale z wydajnego bydlaka ,przykład drugi haier tayga klima przerobiona na pc schodzi z mocą pobieraną do 300 watt i wydajność minimalna to ok 1,5kw i by mi grało , ty takiej szukaj aby moc min zgadzała się z twoim najmniejszym zapotrzebowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kW wystarczy mi przy -15*C/średnia dobowa. Więc raczej będzie ciężko, aby wcześniej, czy później nie taktowała.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sambor napisał(a):

Należy tylko pamiętać, że dopuszczony glikol propylenowy ma gorsze parametry niż woda - niższe ciepło właściwe i wyższą gęstość (lepkość).

Lepszy do takiej pracy jest glikol etylenowy - ale on jest bee!

No wiem ale nikt mu nie aże walić samego glikolu tylko najmniejszą ilość tak do ok minus 5 do minus 6 stopni to na wydajności nie straci w zasadzie nic a śpi spokojnie bez prądu nawet minus 30 stopni bo zrobi się tylko żelik którego pompa normalnie przepchnie jak dostanie prądu.

Teraz, o6483256 napisał(a):

3kW wystarczy mi przy -15*C/średnia dobowa. Więc raczej będzie ciężko, aby wcześniej, czy później nie taktowała.

Bardziej patrz na moc minimalną przy plus 7 stopni aby ci się mieściła bo jak tu się z biedą zmieści to i na mrozie da radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem, przy +7*C ?!

 

Przy średniej dobowej +7*C to mi nawet kocioł nie pracuje, lub podtrzymuje praktycznie tylko żar.

Kwiecień zeszłego roku to 125kg zużytego opału, a miesięczna średnia temperatura to 8*C.

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 10*C wystarczy mi jakiś 1kW energii cieplnej na godzinę. Gdzie ja taką pompę znajdę która zejdzie tak nisko?

Żadna pewnie tak nie moduluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cop jest większy przecież piszę że nie da się jej utrzymać na te minimum 700 wat bo pochodzi pomęczy się kilka minut i wyłącza 

25 minut temu, o6483256 napisał(a):

Nic nie rozumiem, przy +7*C ?!

 

Przy średniej dobowej +7*C to mi nawet kocioł nie pracuje, lub podtrzymuje praktycznie tylko żar.

Kwiecień zeszłego roku to 125kg zużytego opału, a miesięczna średnia temperatura to 8*C.

 

Niestety ale tak to wygląda i tego musisz się trzymać inaczej będziesz miał on/ofa , szukaj takiej aby ci z ledwością w tej minimalnej mcy pracowała przy plus 7 stopniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To która zejdzie z poborem do ok 300W energii elektrycznej? 

Zaproponuj jakąś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Andrzej_M_ napisał(a):


Czyli COP wynosi 2,8.

Pisałem że moja nie potrafi chodzić na minimalnej mocy 700 wat a to jej minimalny pobór i pochodzi chwilę i staje bo moc przekracza sporo te nieszczęsne 2kw.

20 minut temu, o6483256 napisał(a):

To która zejdzie z poborem do ok 300W energii elektrycznej? 

Zaproponuj jakąś.

Tego co do markowych pomp ci nie doradzę bo nie wiem która ,jedynie co to haier tayga 8,1kw przerobiona na pompę ciepła schodzi do 300 watt z modulacją o innych puki co nie wiem ,moja do mniej jak 700 wat nie zejdzie , nie wiem do ile gree amber prestige 3,5kw (4,2) max 7,2kw schodzi ale nie sądzę aby zeszła niżej jak 500 watt ale te bydlaki mają rozbudowane parowniki zawór eev i podwójną sprężarkę .

Popatrz na filmik Adamo 

 

Edytowane przez omama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Andrzej_M_ napisał(a):


Czyli COP wynosi 2,8.

 

12 minut temu, omama napisał(a):

Nie cop jest większy przecież piszę że nie da się jej utrzymać na te minimum 700 wat bo pochodzi pomęczy się kilka minut i wyłącza 


Tak to wychodzi

2000 : 700 = ~2,85

A jak jest on/off to faktyczny COP jeszcze nizszy. Przy +10C to rewelacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach myśleć, co jest przy -7*C 😉

 

berthold musiałby założyć ciepłomierz, ale wtedy mit tej cudownej pompy ległby w gruzach.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PioBin napisał(a):

 


Tak to wychodzi

2000 : 700 = ~2,85

A jak jest on/off to faktyczny COP jeszcze nizszy. Przy +10C to rewelacji nie ma.

Ty dalej masz problem ze zrozumieniem, mówię że pompa nie zejdzie niżej jak 2 kw i się wyłącza bo przekroczy zadaną temperaturę , jak by utrzymywała temp i szła na 2kw to mógłbyś tak liczyć ale mówię ona nie idzie na 2 kw bo się wyłącza z powodu podniesienia temp ,chyba wiesz że jak pompa nie jest w stanie niżej modulować to podnosi temp aż się wyłączy , pięć razy trzeba to samo powtarzać ??? cięzko zajarzyć ?? czy chęć udowodnienia ? pomyśl zanim piszesz lub czytaj ze zrozumieniem.

13 minut temu, o6483256 napisał(a):

Strach myśleć, co jest przy -7*C 😉

 

berthold musiałby założyć ciepłomierz, ale wtedy mit tej cudownej pompy ległby w gruzach.

Założę latem , ale wiem że inni mają te same jednostki i cop w granicach 4,5-5 przy podłogówce to norma ,nawet przy kaloryferach na zasilaniu ok 38 stopni one maja cop w granicach 3,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jaki jest COP tej przerobki przy +10C? Jak go wyliczasz?

PS. Wyhamuj te emocje…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, omama napisał(a):

Założę latem , ale wiem że inni mają te same jednostki i cop w granicach 4,5-5 przy podłogówce to norma ,nawet przy kaloryferach na zasilaniu ok 38 stopni one maja cop w granicach 3,7

Trzymam Cię za słowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PioBin napisał(a):

No to jaki jest COP tej przerobki przy +10C? Jak go wyliczasz?

PS. Wyhamuj te emocje…

Emocje mam na wodzach ale ty musisz bardziej skupić się na tym kto co pisze, pisałem 3 razy to samo a ty jak byś tego nie zauważał i chciał mi coś udowodnić tylko po co ?

4 minuty temu, o6483256 napisał(a):

Trzymam Cię za słowo!

Ale z grzaniem bojlera już tak różowo nie mam , jak co będzie 2 to max ,mam kiepski bojler tylko 2m2 wężownic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubaw za frico... Najwięcej o pompach wiedzą ci co ich nie mają, normalnie można boki zrywać. A ci co mają a chcą pomóc doświadczeniem zaraz będą ukamienowani... Stare powiedzenie nadal aktualne, jak masz miękkie serce, to musisz mieć twardy tyłek... Idę po paluszki bo kabaret aż miło.

@omama po co Ci to ? I tak nikt Ci nie podziękuje za pomoc i czas. Lepiej niech uczą się na swoich błędach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, o6483256 napisał(a):

musiałby założyć ciepłomierz

Podal moc cieplna za pompa “nie mniej jak 2kW - nie wiem skad ta wartosc? Bo moze jest wiecej i cop lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie trzech forumowiczów, tam piętnaście odrębnych zdań na ten sam temat.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MORIA napisał(a):

Ubaw za frico... Najwięcej o pompach wiedzą ci co ich nie mają, normalnie można boki zrywać. A ci co mają a chcą pomóc doświadczeniem zaraz będą ukamienowani... Stare powiedzenie nadal aktualne, jak masz miękkie serce, to musisz mieć twardy tyłek... Idę po paluszki bo kabaret aż miło.

@omama po co Ci to ? I tak nikt Ci nie podziękuje za pomoc i czas. Lepiej niech uczą się na swoich błędach...

Czasem mam taką chęć coś podpowiedzieć ale albo jakiś monter ,serwisant ,sprzedawca wejdzie i robi swoje wiem że to chleb ale przecież nie za dużo ludzi kumatych aby to robili więc chleba im nie zabiorę ja czy tam ktoś z nielicznych co ma jako takie pojęcie przecież to ułamek procenta tylko ,mało kto też wie że te jednostki z klimatyzatorów to w większości te same co pompy ciepła a rózni je tylko sterowanie i dołożony wymiennik , w sumi nie wiem po co się odzywam przeciez mogę korzystać po taniości nie dzieląc się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił więc odpuszczam temat więcej głosu nie zabieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma nisko modulować to szukaj pompy 5-6 kW a nie 7-9kW.

Zresztą co za pomysł szukać tak mocnej pompy przy niski zapotrzebowaniu?

Grabowiec koło Suwałk leży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogrzania będzie jeszcze drugi budynek, więc musi być zapas (lub nie musi).

 

PS Podaj jakieś pompy z niską modulacją mieszczące sie w moim zakresie cenowym o mocach 5-6kW

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.