Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybieramy pompę ciepła 7-9kW


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda sprawa pierwszego uruchomienia w Panasonicu? Samodzielnie można zamontować i tak jak w Kaisai wezwać serwisanta do podbicia gwarancji i uruchomienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pieniędzy to i ksiądz się modli... Nie udzieliłeś mi odpowiedzi na pytanie ile to kosztuje i czy można to zrobić tak jak myślę. Monobloka Panasonica mogę mieć za niecałe 13tys zł, pozostaje kwestia uruchomienia.

Od Kaisaia, Haiera też trzeba mieć akredytację, więc dlaczego nie miałoby to wyglądać podobnie w Panasonicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz pompę z fikcyjnym montażem na 8% vat (bo taniej) Od osoby która ma autoryzacje Panasonica. Sam ją montujesz robisz zdjęcia i wysyłasz do sprzedawcy. Telefonicznie z nim robisz pierwsze uruchomienie i on ją zgłasza do gwaranci. Możesz sobie sprawdzić czy masz gwarancję na stronie Panasonica.  W razie awarii przyjeżdża osoba od której ją kupiłeś. Jeżeli ta osoba  zamknie firmę to serwis  gwarancyjny przejmuje Panasonic lub wyznacza osobę inną firmę z akredytacją. Żeby mieć gwarancję musisz zrobić przegląd raz w roku i tu jest haczyk.

To jest opcja budżetowa mogą zainstalować i uruchomić to ale cena wzrasta.

Oczywiście dotyczy to monobloka.

Znam firmy które żyją z pierwszego uruchamiania i przejmowania gwarancji ala wołają sobie za to 5tys jak u nich nie kupisz pompy. Cena zaporowa.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezario1 dzięki za konkretną odpowiedz!  Czyli da się to zrobić w rozsądnych pieniądzach 👍

 

 

13 minut temu, Vlad24 napisał(a):

Zamiast mieć 7 lat gwarancji i normalny serwis, to zaczynasz kombinować. Pewnie myślisz, że awaria tobie się nie zdarzy, że nie padnie płyta za ponad 4 tys, czy wymiennik za 13tys bo całość pójdzie na złom. 

Bla bla bla, konkrety, nie gdybanie poproszę!

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie!

Rozumiem, że Cię to boli jako instalatora, ale co mnie to obchodzi?!

 

Pytanie było proste i oczekiwałem prostej odpowiedzi, a Ty kluczysz jak tylko możesz... 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z allegro  panasa monobloka   7kw  - pan przywiózł i  odjechał. Podłączyłem sam . Pan przyjechał  obejrzał poprosił o wymianę kabla zasilającego z drutu na linkę - co uczynilem. Pan przesłał mi gwarancję mailem i na tym nasz kontakt się zamknął. Pompa pracuje drugi sezon bez problemów (poza denerwującymi  defrostami w okolicy zera C) . Koszt -16 k .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z przeglądami? Masz podbite fikcyjnie bo bez tego nie ma gwarancji. Ceny pomp się zmieniają 16tys za 7kw to dużo na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu   to było tanio. Nie robiłem jeszcze żadnego przeglądu i szczerze mówiąc nie dogadywałem się w tej sprawie jeszcze.  Posprawdzam pocztę i  jak będą jakies konkrety to  dam znać ale pan raczej spoko więc jakbym musiał te przeglądy robić to raczej by mi powiedział. Co w monobloku można przegladać ?  Chyba jedynie filtr sprzed pompy obiegowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile u Ciebie pierwszy montaż i potem coroczny przegląd kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów nie odpowiem na twoje pytanie. 

Nie tykamy cudzych instalacji, chyba, że po znajomości lub na poźbę któregoś dystrybutora lub ważnego klienta. 

Działa to tak, że w cenę montażu jest wliczony koszt serwisu i napraw. Przeglądy roczne są odpłatne, naprawy gwarancyjne bezpłatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamawiam u Ciebie pompę z montażem i pierwszym uruchomieniem. Co zaproponujesz i w jakiej cenie?

Bufor już mam, rurki są pociągnięte, generalnie instalacja jest przygotowana do podłączenie jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Punkt 1 zamyka teoretyzowanie 👍

Splity i monterzy mają ceny z kosmosu bo... "dotację, może Pan wziąć" 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monobloka też co niektórzy mają ceny z kosmosu. A najciekawsze jest to że taką samą chińską  pompę ciepła możesz kupić dużo taniej tylko z inna naklejką. 

Jak szukasz jakieć okazji to allegro lub olx Jak jest duża dostawa pomp do polski z Chin to ceny promocyjne Jak troche wysprzedają to cena wzrasta. Niestety na dobry serwis jak kupisz pompe ciepła z OLX to nie licz.  Działa to tak że jak firma ma za dużo napraw na gwarancji to się zamyka i otwiera pod inną nazwą.  Tyle masz z gwarancji.

Ale jak dobry mało awaryjny model to można zaryzykować.

Edytowane przez cezario1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tutaj z tego powodu trochę obawiam sie tego sprsun`a

Cena kusi, ale jak mam potem bujać się z nią, bo "coś tam".

 

Haier, Panasonic ma serwis, Kaisai też. 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlada24 nie ma sie co czepiać utrzymanie firmy kosztuje . Najciekawsze jest to że firmy  sprzedające drożej długo utrzymują sie na rynku a szybko znikają te z OLX.

Ja postawiłem na panasonica bo dla mnie dać 5tys w porównaniu do Sprsun to żaden wydatek a wiem że lepsza pompa. Mam t-cap 9kw odpowiednik mocowo Sprsun 16kw.   

Nikogo do niczego nie namawiam.

Edytowane przez cezario1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma do montażu monobloka nie jest mi potrzebna. Natomiast jest mi potrzebna firma do pierwszego uruchomienia, żeby mieć pełną gwarancję producenta. Vlad24 doskonale wie o co mi chodzi, ale jak to przedsiębiorca krąży dookoła, byle nie odpowiedzieć, bo to "naraża go na straty". Zrozumiałe z czegoś trzeba żyć, ale akurat ja  nie mam zamiaru dać zarobić firmie, bo tyle to potrafię zrobić sam...

 

Zresztą temat sprzedawców, handlarzy, mamy mówiąc krótko za sobą, proponuje wrócić do meritum dyskusji.

Może jeszcze jakieś propozycje monobloków do 13tyś zł?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz SPRSUN pod inną nazwą na elektronice i sterowaniu Carelą (lepsze podzespoły) Tylko nie ma kolorowego dotykowego wyświetlacza  Firma długo istnieje na rynku. Kiedyś potrafili zejść jeszcze z tą ceną. Mozna ponegocjować. Serwis ma importer tych pomp.

Pompa ciepła Monoblok Weber 12 kW, 3 fazowa (swatt.pl)

Tylko chyba będzie za dużej mocy dla Ciebie.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.