Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybieramy pompę ciepła 7-9kW


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Kup se taką jak ja mam ,działa jak należy . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezario1 napisał(a):

Pompa ciepła Monoblok Weber 12 kW, 3 fazowa (swatt.pl)

Tylko chyba będzie za dużej mocy dla Ciebie.

Zdecydowanie. Już 9kW robi sie spora, ale biorę zapas na drugi budynek, aktualnie nieogrzewany.

8 minut temu, Vlad24 napisał(a):

1 Ja zwykły pracownik serwisant, a nie przedsiębiorca. 

2 tu mam monobloka 

https://www.facebook.com/groups/pompy.samsung/permalink/914698043158394/

Przepraszam i co z tego wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należę, do tej grupy, więc g... zobaczę. Streść krótko, nie bawmy sie w niedomówienia i tajemnice, bo na randkę się z tobą nie wybieram  🤣

PS Rozumiem, że to ma mnie zniechęcić do monobloka i samodzielnego montażu 👍

Jeżeli to Ci ułatwi to niech będzie, masz rację 🙃

Dajmy już spokój, tracimy czas 👍

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Nie należę, do tej grupy, więc g... zobaczę. Streść krótko, nie bawmy sie w niedomówienia i tajemnice, bo na randkę się z tobą nie wybieram  🤣

PS Rozumiem, że to ma mnie zniechęcić do monobloka i samodzielnego montażu 👍

Jeżeli to Ci ułatwi to niech będzie, masz rację 🙃

Dajmy już spokój, tracimy czas 👍

Nie poddawaj się. 

Ja tylko chce byś był świadom i przynajmniej w glikol zainwestował, a nie jakieś zawory, czy akumulatory. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, widzę zagrożenia, zlecę to profesjonalnej firmę, kupię splita. Przekonałeś mnie 👍

 

Możemy już na tym zakończyć?

Dziękuję, pozdrawiam i miłego wieczoru 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Vlad24 napisał(a):

a tylko chce byś był świadom i przynajmniej w glikol zainwestował, a nie jakieś zawory, czy akumulatory.

Co wynika z tego filmiku  który pokazałeś ? Bo jakoś nie wiem czemu pompa padła - co ma glikol do śmierci tej pompy ?

niby że jakby była hna glikolu to by nie padła ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do doboru pompy:

Średnia temperatura z ostatnich 12h:

image.thumb.png.758acce6e3fd5267ef45e01e4cbd4233.png

W tym czasie ciepłomierz pokazał 38kWh (CO+CWU)

Czyli przy średniej dobowej -12*C w ciągu 24h potrzebuję 76kWh ciepła. Czyli pompa o mocy 4kW (przy temperaturze -15*C) powinna już wystarczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cieszę się jak dzieciak że mrozy w końcu ida i moja pompa bardziej płynnie pójdzie bo jak dotąd to max 1,5 godziny iledwo co utrzymuje 700 watt po czym się wyłącza i stoi 2 godziny ale to dopiero mnius 8 czekam na coś porządnego przynajmniej te minus 20 by się przydało oj przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gruner napisał(a):

Co wynika z tego filmiku  który pokazałeś ? Bo jakoś nie wiem czemu pompa padła - co ma glikol do śmierci tej pompy ?

niby że jakby była hna glikolu to by nie padła ?  

Mówisz, że trzeba ci to przeżuwać i do buzi podawać?

Nie ważne z jakiego powodu padła. Ważne, że zamiast spędzać czas z rodziną, on pilnuje by mu pompa nie zamarzła. 

Jak teraz? Lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie powodu sam sobie moją pompę sterowanie w sumie wszystko zrobiłem i ewentualnie wiem co i jak naprawić a jak padnie spręzarka  czy coś ważnego to zawsze nową klimę za 4,5 koła kupię i godzinka roboty jedzie dalej ,mam rezerwową juz stać AP5kw w razie W. ale kupię jeszcze 3,5kw i pozostałą przynajmniej jedną sprzedam i to jest fajne.

Edytowane przez omama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Firma do montażu monobloka nie jest mi potrzebna. Natomiast jest mi potrzebna firma do pierwszego uruchomienia, żeby mieć pełną gwarancję

To jest najgorszy typ klienta i to w każdej branży.  Skąpi jak żyd za dawnych czasów  a potem stęka i zbluzga sprzedawcę jak coś nie zabangla abo wywali mu bezpiecznik.  

Nieważne co napiszecie  , autor i tak zmiesza te opinie z błotem..... 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vlad24 napisał(a):

Mówisz, że trzeba ci to przeżuwać i do buzi podawać?

Nie ważne z jakiego powodu padła. Ważne, że zamiast spędzać czas z rodziną, on pilnuje by mu pompa nie zamarzła. 

Jak teraz? Lepiej? 

Mógł sobie tak zrobić żeby się samo pilnowało , w ostateczności jaki jest problem wodę spuścić z pompy?  u mnie to kilka minut ,kilka litrów w pompie i rurach ,chyba że tak zrobione że trzeba z całej instalacji spuszczać .  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szukanie dziury w całym. Wiadomo jakie są wady i zalety monobloka. Każdy kto go montuje musi mieć tego świadomość. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Vlad24 napisał(a):

Nie ważne z jakiego powodu padła. Ważne, że zamiast spędzać czas z rodziną, on pilnuje by mu pompa nie zamarzła. 

Jak teraz? Lepiej? 

No  jeżeli jak gapa tak podpiał pompę że nie może z niej wody spuścić  na te parę dni  to lipa - tyle że tego nie wiemy i z filmu nic nie wynika poza tym że kolo  podpiął  obiegówkę na krotko. Może  liczy że pompę szybko naprawi. 

Moja jest podpięta  za zaworami odcinającymi  i łatwo spuśćić z niej wodę w razie potrzeby -dodatkowo mam możliwość pogonienia obiegu pompką od CWU a jako zabezpieczenie na wypadek  w jest jeszcze pompka paliwowa na akumulatorze  i termostacie więc da się spać spokojnie nawet z monoblokiem na wodzie .  

Edytowane przez Gruner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy po prostu na siłę szukają potwierdzenia "swoich racji" wklejając wszystko co choć w minimalnym stopniu może to potwierdzić. 

U mnie średnia z 12h to -15*C i zapotrzebowanie domu na ciepło nie przekroczyło 75kWh, co daje trochę ponad 3kWh na godzine.

Przejrzałem pompy 6kW i są zazwyczaj droższe od 8-9kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczynania pewnych tutaj osób przypominają mi bardzo zachowanie naszego kleru. Nie mam zamiaru nikogo urazić takim porównaniem, jednak nieważne ze jesteś dobrym człowiekiem, ważne czy postępujesz zgodnie z naszymi zaleceniami. Każdy robi jak uważa i to, że ktoś czuje się na siłach i szanuje swoje zarobione pieniądze nie powinno nikogo denerwować. Niejeden z nas kupuje używany samochód w podobnych cenach i nie płacze jak musi coś naprawić, a tutaj robi się nie wiadomo jaki ambaras.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża pomp ciepła, dostała zadyszki, to każdy sposób jest dobry, na przedstawianie swoich racji. Od zawsze wiadomo, że największy zysk był na montażu. Klientowi przedstawia sie zawyżoną cenę za PC, a "obniża" na montażu. Wszyscy zadowoleni. Klient bo tanio mu zamontowali, instalator bo zarobił. Tak jest w każdej branży, wystarczy pojechać do byle jakiego mechanika samochodowego.

Monoblok pozwala na samodzielny montaż. Internet pomaga w wyszukaniu najtańszej oferty, więc zysku nie ma albo wcale, albo jest minimalny (i to na samej pompie)

 

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pozostanę, przy nieco większej mocy. Skoro 8kW jest ok 1000zł tańsza od 6kW. 

Edytowane przez o6483256
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, o6483256 napisał(a):

U mnie średnia z 12h to -15*C i zapotrzebowanie domu na ciepło nie przekroczyło 75kWh, co daje trochę ponad 3kWh na godzine.

Przejrzałem pompy 6kW i są zazwyczaj droższe od 8-9kW

Taka 6kW przy -15C to bedzie miala 3kW? + CWU. Chyba ze chcesz przejsc na kociol przy nizszych temperaturach - co nie jest takie glupie uwazam, ale zabezpieczyc trzeba rozsadnie jakos pompe. Jak 8 tansza to 8 lepsza ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kW wystarcza mi na temperaturę -15*C, ale i tak kupię 8, bo tańsza 😉

 

image.thumb.png.1b1161e7256d1a850398ee8281615166.png

Przy takiej temperaturze mam zapotrzebowanie na ciepło: 10h/31kWh

Czyli na 24h/75kWh

 

Druga sprawa, co wydumają w programie mój prąd 6.0, może zostanę z kotłem jako podstawowe źródło zasilania na kolejny sezon, a kupię coś innego 😉 

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.