Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybieramy pompę ciepła 7-9kW


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Na fali popularności tematów z PC, też zadam pytanie z serii co kupić.

 

Warunki:

Dom ~170m2

Zapotrzebowanie na ciepło to 10000kWh ciepła na sezon grzewczy CO+CWU

Rodzaj ogrzewania: mieszane, podłogówka i grzejniki -przewymiarowane

 

Pompy które biorę pod uwagę (tylko monobloki):

Panasonic 7kW WH-MDC07J3E5 - trochę droga

Kaisai KHC-08RY3-B R32 8kW- dobra cena

Sprsun 9,4kW -dobra cena, niższa niż kaisai

Haier 7,8kW AU082FYCRA(HW)- cena podobna do powyższych, a chyba nieco gorsza parametrami.

Pompy nieznacznie przewymiarowane, bo stoi drugi budynek który może być sporadycznie dogrzewany.

Co biorę jeszcze pod uwagę? Wymogi dotyczące montażu, oraz cenę za pierwsze uruchomienie. Czas gwarancji też ma znaczenie. Pierwszy warunek to oczywiście cena, drugi sprawność (COP)

Co byście kupili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego domu idealnie pasował by ci taki zestaw jaki ja mam robiony z AP7kw moc do 9,5 nom 7kw pracuje z 80 procentową mocą do minus 30 stopni ,pokaż mi taką pompę markową bez grzałek , koszt najniższy ze wszystkich wymienionych , nie namawiam ale podaję do wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na rzeźbienie w przysłowiowym g... Zbyt niskie są ceny fabrycznych pomp.

 

PS Ty tak naprawdę nie wiesz jaki ona ma prawdziwy COP, jakie zużycie energii itd. Tylko szacujesz.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wszystko i jaki cop i wiem że połowa pomp markowych do pięt jej nie dorasta , kupuj i chwal czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, omama napisał(a):

 7kw pracuje z 80 procentową mocą do minus 30 stopni ,pokaż mi taką pompę markową bez grzałek 

To jest najlepsze , testowałeś przy minus 30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kordjano napisał(a):

To jest najlepsze , testowałeś przy minus 30 ?

Długo bym musiał czekać oj długo ale minus 19 było i praktycznie nawet nie zwiększałem zasilania w podłogę a prąd tylko lekko się zwiekszył , ten co mi gazu dobijał (instalator) pyta ile dobowo mi zjada mówię dużo ile to dużo mówię 25kw/doba a on mój vailant split zjada 80kw/doba ,wtedy było minus 19 stopni.

11 minut temu, bobbuilder napisał(a):

Pompa ciepła 8,9 kW KAISAI Monoblok KHX-09PY1 R290

FoxAIR - GL-9-1 r290

Dołożę te dwie, nieco droższe, ale na propanie.

Pomimo różnych nazw to technicznie to samo.

Po 3 latach z haierem, od miesiąca korzystam z tej pierwszej .

Ty grzejesz kaloryferami jak dobrze pamiętam tak ?  to na R290 jak znalazł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie posty,

tylko niech nieświadome osoby nie biorą wszystkiego na poważnie.

10 minut temu, omama napisał(a):

Długo bym musiał czekać oj długo ale minus 19 było i praktycznie nawet nie zwiększałem zasilania w podłogę a prąd tylko lekko się zwiekszył , ten co mi gazu dobijał (instalator) pyta ile dobowo mi zjada mówię dużo ile to dużo mówię 25kw/doba a on mój vailant split zjada 80kw/doba ,wtedy było minus 19 stopni.

Zakładając rewelacyjny COP 2,5 przy -19

To masz zużycie 62,5 kWh na dobę czyli zapotrzebowanie domu przy - 19 wynoszące 2,6 kWh

Przy metrażu 200m2 wychodzi 13W na metr kwadratowy.

Czyli jest to dom pasywny. 😄

Edytowane przez kult5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kult5 napisał(a):

Uwielbiam takie posty,

tylko niech nieświadome osoby nie biorą wszystkiego na poważnie.

Zakładając rewelacyjny COP 2,5 przy -19

To masz zużycie 62,5 kWh na dobę czyli zapotrzebowanie domu przy - 19 wynoszące 2,6 kWh

Przy metrażu 200m2 wychodzi 13W na metr kwadratowy.

Czyli jest to dom pasywny. 😄

Może nie pasywny ale 30 wełna pod achem styro grafit i nie grzeję 200m2 mimo że tyle mam grzeję 100 lub 130m2 zależnie czy mam gości i ty mi nie wyliczaj co i ile chyba lepiej od ciebie wiem co i ile grzeję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie udzielaj, bo ludzi na minę wprowadzisz.

Zapotrzebowanie masz prawie zerowe a ludziom chcesz swoje rozwiązania wciskać.

To nie przerobiony klimatyzator jest super po prostu potrzebujesz bardzo mało energii do ogrzania domu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał(a):

To jest najlepsze , testowałeś przy minus 30 ?

Panowie, olejcie proszę bajania bertholda. To już wiemy, że ma super hiper samoróbkę. Ja nie o tym. Pompa DIY odpada z racji nieopłacalności teraz takiego tworu.

Serwis blisko i na drugi dzień, to ma sens, ale nie jest priorytetem, bo będzie ogrzewanie awaryjne kotłem na eko i/lub grzałkami elektrycznymi.

Kaisai na propan za drogi, odpada. Celuje w cenę nie większą niż 13tys zł.

20 minut temu, kult5 napisał(a):

To się nie udzielaj, bo ludzi na minę wprowadzisz.

Zapotrzebowanie masz prawie zerowe a ludziom chcesz swoje rozwiązania wciskać.

To nie przerobiony klimatyzator jest super po prostu potrzebujesz bardzo mało energii do ogrzania domu.

 

 

On nie wie ile metrów grzeje, ile prądu zużywa, jaki ma COP, wszystko z przysłowiowej "pały". Do tego dogrzewa MPM`em. Bez obaw, mnie nie wkręcają takie obietnice bez faktów 😉 Tylko konkrety 👍

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13tyś to moja górna granica za PC. Jak stanieje, to może... Na dzień dzisiejszy jest tak jak piszę. Montaż będę robił samodzielnie, dofinasowania raczej nie biorę, bo z kotłem na eko, nie chce sie rozstawać (chyba, że on postanowi rozstać sie ze mną wcześniej 🤣). 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, o6483256 napisał(a):

Panowie, olejcie proszę bajania bertholda. To już wiemy, że ma super hiper samoróbkę. Ja nie o tym. Pompa DIY odpada z racji nieopłacalności teraz takiego tworu.

 

Naprawdę piszesz teraz bzdety, nawet nie wiesz na jakim przegrzaniu działają te twory(monobloki) o tego parametru zależy cała regulacja. im większy parownik tym większa sprawność bo to on nasyca pary. Nawet nie wiesz o czym piszę bo ty myślisz że cop podany w PC to jakaś wartość a to tylko (reklama).

 

Kolego moc cieplna pompy to nic innego jak suma mocy chłodniczej plus elektrycznej- tu nie ma innego wzoru.

Nie znając ciśnieni i przegrzania, tych parametrów ci nie udostępniają nawet nie wiesz czy to chodzi poprawnie.

Dlatego kup najtańszy monoblok i sprowadzaj COP na ekranie. 

 

Sprzedam ci Pro Energy bez grzałek za 15kpln, montaż możemy się dogadać

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem materiał na webinarium w temacie pomp panasa z różnymi gazami w układzie. Z wykresów pracy różnych typów pomp tego samego producenta, dostrzegłem iż jedyną zaletą wspominanych tutaj pomp propanowych to wyższa moc generowana w temperaturach poniżej -15*C i dodatkowo niższe ciśnienia pracy samej sprężarki, co powinno skutkować mniejszym zmęczeniem układu w trakcie wieloletniej eksploatacji. Niestety na razie takie pompy na R290 są stosunkowo droższe niż R32, temperatury w naszym regionie nie spadają na dłuższy okres poniżej tych -15*, więc nie wiem czy zasadne będą teraz rozkminki nad zakupem takiej pompy, może kiedyś.

@Romulus1973 O czym Ty teraz piszesz?

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Romulus1973 napisał(a):

Naprawdę piszesz teraz bzdety, nawet nie wiesz na jakim przegrzaniu działają te twory(monobloki) o tego parametru zależy cała regulacja. im większy parownik tym większa sprawność bo to on nasyca pary. Nawet nie wiesz o czym piszę bo ty myślisz że cop podany w PC to jakaś wartość a to tylko (reklama).

 

Kolego moc cieplna pompy to nic innego jak suma mocy chłodniczej plus elektrycznej- tu nie ma innego wzoru.

Nie znając ciśnieni i przegrzania, tych parametrów ci nie udostępniają nawet nie wiesz czy to chodzi poprawnie.

Dlatego kup najtańszy monoblok i sprowadzaj COP na ekranie. 

 

Sprzedam ci Pro Energy bez grzałek za 15kpln, montaż możemy się dogadać

Z racji tego, że sie nie znam podziękuję za ofertę sprzedaży. Tym bardziej, że za 2,5tyś taniej można kupić Panasonica.

Jak to mówią "nie pomogłeś" tym postem... 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Web serwer sam sobie ogarnę. Sterowanie po rs485 również, zamontuję sobie również sam, czytaj moje posty... Trzymajmy się mojego pytania!

Co zaproponujesz do 13tyś zł? 

 

SŁUCHAM...

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprsun wady to brak pompy obiegowej i grzałki (trzeba dokupić)

Chińska elektronika i sterowanie.

Brak dobrego serwisu (serwis i gwarancja u sprzedawcy dopóki istnieje)

Według mnie po przemyśleniu kupisz Panasonica. Nie namawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.