Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podajnikiem


patrykb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem z podajnikiem. Jak zasypie cały zasobnik wegla to slimak przestaje kręcić. Słychać tylko buczenie. Kiedy wybiorę wegiel i zostanie w zasobniku na dnie to ruszy i jest ok. Kocioł ogniwo eko plus. Wydaje mi się że to wina reduktora albo silnika bo co by innego? Zamontowany nowy slimak bo stary pękł..

Reduktor nord SK 1SIS31

SK 1SIS50

20231209_105624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień kondensator w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych podajnikach, ale skoro przeczytałem, to mnie aż korci, aby doradzać ;P 😜 . Według mnie to wina ślimaka, ma jakieś luzy i napór węgla dociska go na obwodzie do obudowy,  druga opcja to zjarane częściowo uzwojenie w silniku i nie ma pełnej mocy-ciekawe jaki jest tam silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto mieć mieć w zapasie, znajomemu padł w wigilię o 19 godzinie. Teraz ma pięć przygotowanych i dodatkowo zapasowy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody i ložyska tež moga byc zužyte w tych przekladniach.Kondenzator na szybko o niedzieli možne wyprobowac z pompki filtra bazena,czy podobnych uzardzien z podobna pojemnoscja uf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się u mnie przypadki że podajnik się zaciął - pierwszy objaw to było zrywanie zawleczki. Fabryczne zawleczki były słabe i czasami zrywały się bez powodu, ale nawet jak tam włożyłem zwykłą śrubę (tak, pomysł kiepski) to i tak ją potrafiło złamać gdy w podajniku zaklinował się kawał drewna lub pręta stalowego (bo takie dodatki bywały w węglu).

Tak więc jeśli zablokował Ci się ślimak w podajniku to objawem powinno być zerwanie zawleczki. 
Po odkręceniu reduktora można też sprawdzić czy faktycznie się zablokował ślimak - złapać końcówkę kluczem regulowanym i próbować przekręcić w kierunku takim jak normalnie pracuje - jeśli nijak nie dasz rady tego ruszyć to znaczy że zablokowany 🙂

Ale jeśli zawleczki nie zrywa to znaczy że napęd jakiś anemiczny, prawdopodobnie silnik nie daje rady.

(edit)

Chociaż zaraz zaraz, jak Ty masz takie kwadratowe gniazdo to tam zawleczki nie ma, tak? To jakie jest zabezpieczenie przed blokadą podajnika? 

Edytowane przez nightwatch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy, jak to rozebrałeś, to czy wyciągnąłeś, oczyściłeś i nasmarowałeś zabierak w motoreduktorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

I znowu problem z tym piecem...

Pochodził 3 dni i dzisiaj zerwał zawleczka. Założyłem nową. Znowu zerwane. Rozebrałem go złożyłem. Pochodził godzinę i zerwana zawleczka....

Mam dość....

Musi być coś że ślimakiem bo zaczęło się to dziać od kiedy został wymieniony slimak. W tamtym roku wymieniona rura podajnika ale nie było takich problemów....

HELP ...

Edytowane przez patrykb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To nie wina sterownia, poleciłem Ci tamto forum, bo są na nim w większości użytkownicy kotła Ogniwo, a np. karoka65 jest też serwisantem. Do kotła Ogniwo Eko+ jest jeden ślimak, wymieniłeś kondensator, zabierak nie jest zapieczony czyli wyeliminowałeś dwie podstawowe przyczyny.  Możesz sprawdzić jeszcze czy nie jest uszkodzona gumowa podkładka przy ślimaku i czy jest podkładka przed nią, czy nie jest mocna wyrobione gniazdo ślimaka (to w palniku) i czy na wejściu do palnika nie zebrał się duży nagar. Zobacz też czy na ślimaku nie ma nadlewów Nic więcej nie przychodzi mi do głowy 

Edytowane przez oxalis3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimak jest nowy.

Podajnik w tamtym roku wymieniony..

Gniazdo w palenisku jest OK. Ogólnie cały piec przeczyszczony...

Żeby to objechało do wiosny i będę musiał wymienić na pompę ciepla...

Zauważyłem tyle że jak zablokuje slimak. To rozkręcam go wyciągam cały wegiel składam i znowu to pochodzi parę dni...

Już nawet myślałem że to może wina opału ale obecnie zasypuje groszek z zeszłego sezonu i to też nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.