Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pompą ciepła HEIKO


DawidWr
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawidWr,

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz, tyle pobieram z sieci grzejąc samym prądem bojler 100l na 4 osoby:

image.thumb.png.2ce9f80582045bb552ff942866071380.png

Ostatnie 7dni.

Przy pompie powinno być minimum 2x mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się gdzie jest problem, niestety na tym forum nie znalazłem nikogo kto ma PC z tej firmy, do porównania. Dziękuję za graficzne zestawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo! z moich zapisków odn. PC pow-woda: na dworze 20 st; wychodzi ze spręż. 70 st;. z bojlera wchodzi 45 st, z PC wychodzi 50 st; na ciepłomierzu 9 kW; pobór prądu 2,82 kWh.  To jest jeden, chwilowy odczyt.  COP 3,19; po chwili odpowiednio: 20; 71; 50; 55; 8,6; 3,1 ;  COP  2,77.  To jest chińska pompa firma byle jaka...ale jaka!

Twoja  PC pracuje non-stop? / w  sensie podłączenia zasilania/ ; może spróbować  włączać ją określony czas przed spodziewanym poborem? Ile razy włącza się  podczas doby ? zaobserwowałeś już?

Moim zdaniem produkcja średnioroczna cwu jak ma COP rzędu 2-2,5 to jest oki. Ale teraz mamy +20 do 30 st. na dworze... Jeśli masz COP rzędu 3  przy 9-10 kWh poboru to  produkujesz 27-30 kWh ciepła ; czyli teoretycznie zużycie cwu 6-7 x cały zbiornik dziennie. Horror...może jakaś cyrkulacja na dom działa non-stop wychładzając zbiornik.

Kto się zna na sprężarkach?  kiedy zużywają więcej prądu - z jakiego powodu? może ten trop coś nam nasunie.

Czy panowie serwisanci sprawdzali układ chłodniczy? ilość gazu?  jakieś tak przegrzania, dogrzania itp?

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił jakby instalatorzy źle podłączyli czujniki temperatury chociaż zamienione miejscami czy też któryś ma kosmiczne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej białej "lodówce" jest bojler 250l. tak mówi instrukcja, obłożony czarnym grubym styropianem, cyrkulacja została wyłączona już na stałe, chodziła tylko kilka razy na dzień ale tu nie widzę różnicy. Jak chodzi o włączanie sprężarki to po każdej kąpieli, dodam że to prysznic nie wanna, w nocy nie jestem w stanie sprawdzić. Serwis był może z 20min. na pytanie czy jest dobra ilość gazu usłyszałem, że jakby brakowało to się nie załączy. Wgrali nowy eeprom i stwierdzili chodzi!!! 

 

Jaka ma być ustawiona różnica temperatur do włączenia spreżarki mam zadane 46 stopni, przy jakiej ma się załączyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzeże Kolego jest mi Cię żal .

To powinno raz na dobę się załączyć i pochodzić ze dwie góra trzy godzinki czasami dwa razy na dobę jak wiecej wody ożywasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest źle ustawione zapotrzebowanie na CWU, powinno być np podgrzanie o 6 rano i o 18 wieczorem, sprawdź ten parametr - częstotliwość podgrzewania CWU, oraz deltę temp CWU.

Jak masz grzanie non stop z deltą np 1-2C to jest zły nastaw.

Na stronie 68 instrukcji , do której link podałeś na poprzedniej stronie jest opis nastaw CWU- sprawdź to i ew zwiększ deltę oraz nastaw potrzebne czasy grzania.

Zmniejsz też temp max CWU, po co ci non stop 250l wody o temp 45?

Czyżby to zakład fryzjerski czy inna wodolejna usługa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie bojler ogrzewa ci wodę a ta poprzez skopaną/otwartą instalację wymusza obieg wody w C.O. i ogrzewa ci dom.

U mnie kiedyś elektryczny bojler ogrzewał otwartą podłogówkę w łazience na piętrze 😉

Moje zużycie energii na działającej dość intensywnie cyrkulacji w trakcie dnia podgrzewając pompą dedykowaną do cwu to ~3,5-4,3kWh. Przy temp pomieszczenia czerpni powietrza poniżej 10 stopni było to 6kWh. Wcześniejsze zużycie z cyrkulacją ogrzewając grzałką to 12-14kWh.

 

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie grzeje PC bojlera z otwartymi zaworami z bufora na dom jak sugeruje der, a co do sprawdzenia ustawień o których piszesz  sambor to jutro sprawdzę bo dziś wróciłem późno i już siły mi brak. Pozdrawiam i dziękuje za pomóc z tym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak musiałem sprawdzić bo zasnąć nie mogłem, obniżyłem temperaturę na CWU na 43 stopnie chociaż jak chcą trzy osoby pod rząd wziąć prysznic to zaczyna woda być chłodna, a kąpiel nie przekracza 10min. Zastanawiam się czy czujnik temp. w CWU nie przekłamuje ( na bojlerze 200L. temp.45 który jest podłączony do pieca na ekogroszek można się "poparzyć" i wziąć 4-5 kąpieli i nadal woda gorąca) dlatego właśnie mam ustawioną temp.45, ale to nie to samo. Wracając do ustawień o których pisze sambor to zrobiłem zdjęcia i wkleję bo menu z instrukcji trosze się różni. Dwa pierwsze zdjęcia dotyczą zakładki Magazynowanie CWU, trzy kolejne to podgrzewanie cwu

IMG20230720224640.jpg

IMG20230720224648.jpg

IMG20230720224959.jpg

IMG20230720225005.jpg

IMG20230720225013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 100l bojler grzeję do 70*C w 1/3 wysokości. Czasami nie starcza na 4 osoby. Nie każdy myje sie w kropelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nareszcie przełom! Wyłączona cyrkulacja, ustawiłem temperaturę na CWU 44°C i zużycie 3,8kW. Poczytałem jeszcze na forum Elektrody i ludzie sugerowali sprawdzenie i ewentualnie wyczyszczenia filtra które jest na zewnątrz w rurce powrotnej. Więc ta pompa jest w stanie zużyć mniej, tylko chyba ustawienia coś nie pasują. Temperatura 30°C na CWU jak masz u siebie pastor to trochę przesada, a zwłaszcza jak ma się małe dzieci w domu, no chyba że cała rodzina morduje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DawidWr napisał(a):

. Temperatura 30°C na CWU jak masz u siebie pastor to trochę przesada, a zwłaszcza jak ma się małe dzieci w domu, no chyba że cała rodzina morduje!

 

Być może kolega jest morsem😉 Filtr ja mam w pompie .i warto go sprawdzić jak jeszcze tego nie robiłeś bo po pierwszym napełnieniu dość szybko  może się za syfić . 3.8 to jest już nie najgorzej , może warto by było zwiekszyć histerezę zasobnika do 5 st , ustawić by pompa nie podgrzewała wody w nocy tylko wtedy gdy jest potrzebna .

Warto też sprawdzić w którym miejscu zasobnika jest czujnik temperatury ,jak jest zbyt nisko to to pompa będzie się załączała jak tylko trochu wody spuścisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, histereza jest ustawiona na 5, filtr na zewnątrz był praktycznie czysty, może 2-3 dziurki szlamem pokryte, wyczyściłem starannie i wkręciłem. Czujnik temperatury jest po środku bojlera i nie był wysunięty. Niestety dziś nie udało mi się sprawdzić stanu licznika bo mnie nie było cały dzień, jutro dam znać jak sprawdzę. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje bojler pojemności 200L raz dziennie w okienku czasowym 10-13 ( wtedy zazwyczaj mam największą produkcje z PV ) , do temp  46 *C , starcza to na 3 prysznice dziennie , rano następnego dnia  woda ma temp . zazwyczaj 38*C . Za miesiąc czerwiec pompa zużyła na grzanie CWU 60kWh więc wypada średnio 2kWh dziennie , co zresztą potwierdzają dane z podlicznika .

10kWh dziennie  do pogrzania wody na dwa prysznice  ,powiedzmy  zużywasz podczas trwania tego prysznica 50L wody , oczywiście podmieszana jest z zimną , więc z samego zasobnika idzie max 30L .

Co Ci proponuje to nagrać film , kiedy pompa podgrzeje wodę do temp zadanej , upuść na tyle wody z bojlera żeby jego temp spadła poniżej histerezy załączenia  , na liczniku wody sprawdź ile upuściłeś , zapisz ile pompa pobrała energii zeby podgrzać tą ilość wody z powrotem do zadanej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie odzywałem się kilka dni bo sprawdzałem efekty pracy pompy. Zaprosiłem odpłatnie na serwis firmę która ma autoryzację na Heiko i Haier, zrobili aktualizację oprogramowania z pendrive, dobili gazu bo podobno było mało i odjechali z zaleceniem potestowania. Od dwóch dni pompa chodzi na 45stopni, pierwszego dnia zużyła 2,2kW, drugiego 2,0kW, ale cyrkulacja do testów na razie włączona. Muszę powiedzieć że już nie wierzyłem w sukces. Dziękuję wszystkim za pomoc i dobre sugestie.Pozdrawiam

Cyrkulacja wyłączona, pomyliłem się wyżej, a dziś odczyt 2,7kW

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.