Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MPM DS Wood 18kw nie chce się rozbujać


acoustic

Rekomendowane odpowiedzi

Realnie jakieś 160 m2, grzejniki mam też w garażu, i przedpokoju ale tam są skręcone na 1, bo nie ma sensu tam grzać. Powierzchnia całego domu 230 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 150 żeberek i 2 drabinki w łazienkach. Nie mam podłogowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem masę problemów na początku ale sukcesywnie usuwałem wszystkie buble, które zostawili instalatorzy. Coś mi tu nie gra z tym twoim zaworem. Może on jest źle założony? Sprawdzałeś czy nastawa zaworu jest prawidłowa. Gdzie masz czujnik otwarcia zaworu? Gdzie jest czujnik uruchamiania pompy obiegowej na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę te wszystkie wątki z buforami, bo po sezonie mam zamiar wreszcie podłączyć i już wiem, że dołożę parę groszy więcej i dam bajpasy do ręcznego sterowania poprzez zwykłe zawory, to będzie taki tryb awaryjny, gdy automatyka będzie szwankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą. Jak masz dobrze zrobioną automatykę i poustawianą to wszystko działa super. Moja instalacja jest tego przykładem. Im bardziej chcesz kombinować tym większe prawdopodobieństwo że coś nie będzie działać tak jak trzeba. Ja musiałem sporo poprawiać po instalatorach ale teraz cała instalacja jest bezobsługowa. Cała moja automatyka to zawór 3D, 3 pompy, regulator pokojowy i 5 czujników. Do tego sterownik i3 plus tech. Nie wyobrażam sobie cudowania z bypasami, ręcznego sterowania zaworem itp. No chyba że masz dużo czasu, jesteś emerytem, masz wredna żona i lubisz siedzieć w kotłowni 😁.

Edytowane przez arsakes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech steruje otwarciem zaworu na podstawie czasu otwarcia który mu podajemy z siłownika, nie ma żadnego "czujnika otwarcia". Po co Ci czujka wody wchodzącej do zaworu? Po co Ci czujka powrotu? Jeśli chcesz analizować tą instalacje to załóż te czujki w sensownych miejscach bo teraz sens ma jedynie ta za zaworem 3D z siłownikiem i pompą jeśli rzeczywiście jest tak umieszczona.

@szpenio nie komplikuj sobie życia, polecam zrobić osobny obieg kocioł-bufor którego nie interesuje cała reszta i osobne sekcje do pobierania wody z bufora. Jak namieszasz i nakładziesz zaworów i bajbasów to zgubisz się we własnych myślach. Też mam i3+ jak arsakes do tego dwa bufory, pełno wejść, wyjść, wężownic. Ale jest to wszystko niezależne od układu Kocioł- Bufor oraz Bufor - Dom

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie jest 2 obiegi i 1 zawór. Trochę nie rozumiem tej koncepcji. Jeden obieg od grzejników drugi od podłogowki? Jeśli tak to jest to bez sensu, bo zawór puści taką samą wodę na grzejniki i podłogówke. Jeśli już dzielić obiegi to i powinien być drugi zawór, żeby na podłogówke dawać chłodniejszą wodę po co pchać tam wodę tak gorącą jak na grzejniki.

Z tymi czujnikami to tak jak pisze @jacek8l ważny jest ten za zaworem i siłownikiem bo on steruje zaworem. Czujnik powrotu ma być tak jak zaznaczył @Silton ale w tej instalacji to chyba dla własnego dobrego samopoczucia bo jest nie potrzebny. Ten czujnik wody wchodzącej do zaworu to powinien być na wyjściu z bufora. Nim można sterować przy jakiej temperaturze mają się załączać te pompy obiegowe np. kiedy jest na wyjściu 35 to załączają się pompy.

Moim zdaniem jeśli jest instalacja tak jak na schemacie to CWU może wychładzać zbiornik bufor. Nie widzę tam ani zaworów ani żadnego odcięcia itp. No chyba że są ale nie są ujęte na schemacie.

Edytowane przez arsakes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, arsakes napisał(a):

Na schemacie jest 2 obiegi i 1 zawór. Trochę nie rozumiem tej koncepcji. Jeden obieg od grzejników drugi od podłogowki? Jeśli tak to jest to bez sensu, bo zawór puści taką samą wodę na grzejniki i podłogówke. Jeśli już dzielić obiegi to i powinien być drugi zawór, żeby na podłogówke dawać chłodniejszą wodę po co pchać tam wodę tak gorącą jak na grzejniki.

Z tymi czujnikami to tak jak pisze @jacek8l ważny jest ten za zaworem i siłownikiem bo on steruje zaworem. Czujnik powrotu ma być tak jak zaznaczył @Silton ale w tej instalacji to chyba dla własnego dobrego samopoczucia bo jest nie potrzebny. Ten czujnik wody wchodzącej do zaworu to powinien być na wyjściu z bufora. Nim można sterować przy jakiej temperaturze mają się załączać te pompy obiegowe np. kiedy jest na wyjściu 35 to załączają się pompy.

Moim zdaniem jeśli jest instalacja tak jak na schemacie to CWU może wychładzać zbiornik bufor. Nie widzę tam ani zaworów ani żadnego odcięcia itp. No chyba że są ale nie są ujęte na schemacie.

Dwie pompy są dlatego że na jednej pompie nie wszystkie grzejniki grzeją. Dom to piwnica na wierzchu i dwa piętra. Trzeba było rozdzielić piony żeby dawało radę pchnąć wszystko. Cwu ma oddzielny sterownik z pompą. Jak się nagrzeje to i tak zakrecam ten mały obieg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.