Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W Polsce kwitnie zaskakujący proceder!


Animus

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, daromega napisał(a):

Jeśli ktoś zmienił czy kupował kocioł to ma na to fakturę. Wystarczy moim zdaniem pokazać taka fakturę zakupu i po temacie.

Ale cały wątek jest o tym co zrobić, jak ktoś nie zmienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daromega napisał(a):

ma na to fakturę. 

Po kilku latach zostaje z tego tylko papier, ledwo co tam widać. 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnia troche wyk... že jakis urzednik od stola rzuci mnia do jednego worku z tymi co codziennie dymia i smierdza po calej wsi,bo ja mam trojke,oni tež.Na podstawe tableczki.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wysyłać panią / pana na kontrole które niczego tak naprawdę nie wniosą poza kosztami z racji wielu dla nich niewiadomych,  wystarczy utworzyć skrzynkę mailową, i poprosić o przesłanie skanu faktury zakupu kotła. Info dostępne na stronie gminy, miasta. Wiecie ile to zaoszczędzonej kasy z naszych podatków ?. Wszelkie kombinowanie ucięte w zarodku. 

Faktury na kocioł nikt na allegro nie wydrukuje. Natomiast przykłady, że nieczytelne jest, czy nie mam, jest tym samym co naklejka z allegro czyli ściemą. Zmieniając kocioł równo rok temu, dostałem segregator w którym są ofoliowane wszystkie kwity wydrukowane na laserówce i sądzą, że w takim stanie zachowa się to do czasu kiedy będą potrzebne. Więc niech raz pomyślą, przygotują się do tego poprawnie i wykonają coś choć raz bez irytowania ludzi jakimiś najazdami których nikt z nas nie chce i sobie nie życzy. Może to jakiś władny urzędnik przeczyta i wdrożą, a tym samym dadzą ludziom święty spokój, a nie tak jak przy dotacjach gospodarstwa rozmnożyli.

Z tego co wiem to od 3 klasy chyba wymiany dopiero od 2028 więc rabanu nie ma. A później cóż...... Możemy się nie zgadzać z prawem bo takie nasze prawo, ale nic do gadania nie mamy i trzeba się stosować. Natomiast jak ktoś chce się z koniem kopać to przecież może. Też ma takie prawo.......... 🙂      

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarcza užyc oczy i nos i jest jasne na ktore drzwi potrzebne zaklopkac,codziennie te same osoby,kominy i nie zawsze sa to przypadky socjalne.Naklejka,nie naklejka.Nie  dajesz rady palic jak czlowiek,to grzej z elektryke,gazu...Po co takim kopciuch z piata klase.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bercus napisał(a):

Mnia troche wyk... že jakis urzednik od stola rzuci mnia do jednego worku z tymi co codziennie dymia i smierdza po calej wsi,bo ja mam trojke,oni tež.Na podstawe tableczki.

Ale nie wrzuci Cię do jednego worka z tymi co mają 5 klasę i dymią więcej niż Ty.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze raz zapytam - skąd wiedzą, jakiej mocy mam kocioł? (tzn wg mnie nie mają o tym pojęcia).

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tabliczki, raczej nie z Piątnicy 😁

Edit :

U mnie narazie nie ma żadnych wymogów, ale jak by były, to też bym musiał taką tabliczkę nabyć. 

Tego mpma co mam, jest z 2016r a wtedy nie było wymogów na klasy, co za tym idzie, jest więc bezklasowy.. A niczym praktycznie się nie różni od tego teraz co ma 5 klasę.. Mam bufor, okolicy nie zadymiam, to dlaczego miałbym go wymienić, albo płacić jakieś mandaty? 

Edytowane przez zaciapa
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowa była o kontrolach kotłów powyżej 20kw. Przecież nie mają pojęcia, kto taki kocioł ma 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miklo napisał(a):

A jeszcze raz zapytam - skąd wiedzą, jakiej mocy mam kocioł? (tzn wg mnie nie mają o tym pojęcia).

Może im sam powiedziałeś .

Przecież składaliśmy deklaracje , jaki kocioł ,klasa ,moc, rodzaj paliwa ,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CEEB jest klasa, nie ma mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2023 o 15:27, miklo napisał(a):

A jeszcze raz zapytam - skąd wiedzą, jakiej mocy mam kocioł? (tzn wg mnie nie mają o tym pojęcia).

Prawdopodobnie to będzie problem po twojej stronie, jak nie udowodnisz co tam masz to potraktują jak pozaklasowy i wymiana na termin.  

W dniu 20.02.2023 o 15:33, zaciapa napisał(a):

U mnie narazie nie ma żadnych wymogów, ale jak by były, to też bym musiał taką tabliczkę nabyć. 

Tego mpma co mam, jest z 2016r a wtedy nie było wymogów na klasy, co za tym idzie, jest więc bezklasowy.. A niczym praktycznie się nie różni od tego teraz co ma 5 klasę.. Mam bufor, okolicy nie zadymiam, to dlaczego miałbym go wymienić, albo płacić jakieś mandaty? 

Jak proceder się jeszcze  bardziej rozniesie to tabliczki mogą już nie wystarczyć.

Będą żądać dokumentów kotła, a jak brak to pozaklasowy, wszystko będzie zależało kto tam do ciebie przyjdzie i kiedy, może nigdy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2023 o 15:33, zaciapa napisał(a):

No z tabliczki, raczej nie z Piątnicy 😁

Edit :

U mnie narazie nie ma żadnych wymogów, ale jak by były, to też bym musiał taką tabliczkę nabyć. 

Tego mpma co mam, jest z 2016r a wtedy nie było wymogów na klasy, co za tym idzie, jest więc bezklasowy.. A niczym praktycznie się nie różni od tego teraz co ma 5 klasę.. Mam bufor, okolicy nie zadymiam, to dlaczego miałbym go wymienić, albo płacić jakieś mandaty? 

Ja mam mpm z 2017 roku i też nie ma żadnej wzmianki o klasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumieliście. Kocioł mam 3 klasy. Tak jest na tabliczce. Tak też wpisałem w CEEB i mogę go używać jeszcze bodaj 3 lata. Nikt nigdy i nigdzie nie pytał mnie o moc kotła. Pisaliście o kontroli palenisk powyżej 20kw. Skąd urzędy mają wiedzę, gdzie takie paleniska są, skoro nie padały pytania o moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie chodzi o świadectwo energetyczne. Tam jest info o wymaganej kontroli co pięć lat kotłów na paliwo stałe powyżej 20 kW oraz klimatyzacji o mocy chłodniczej powyżej 12 kW

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na sens. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławek007 napisał(a):

To pewnie chodzi o świadectwo energetyczne. Tam jest info o wymaganej kontroli co pięć lat

Czyli że, jeszcze niecałe 5 lat i trzeba mieć to świadectwo? takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2023 o 15:33, zaciapa napisał(a):

N

Tego mpma co mam, jest z 2016r a wtedy nie było wymogów na klasy, co za tym idzie, jest więc bezklasowy.. 

Gdzieś był ten problem poruszany. Mój kocioł MPM jest z 2015r i mam fabryczną naklejkę z podaną klasą kotła. Fotka zaginęła wraz z padniętym starym telefonem, ale na bank były one już klasyfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Animus napisał(a):

Czyli że, jeszcze niecałe 5 lat i trzeba mieć to świadectwo? takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Trochę źle to zrozumiałeś. Co pięć lat trzeba odnowić świadectwo. Na chwilę obecną od 27.04.2023 jest potrzebne tylko przy sprzedaży, lub wynajmie. Nie zmienia to faktu że większość z nas i tak ma już nieważne świadectwa i w 2024 trzeba będzie to zrobić. Może to nie jest głupi pomysł zrobić teraz ? W przyszłym roku znowu może być szaleństwo cenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, carinus napisał(a):

Gdzieś był ten problem poruszany. Mój kocioł MPM jest z 2015r i mam fabryczną naklejkę z podaną klasą kotła. Fotka zaginęła wraz z padniętym starym telefonem, ale na bank były one już klasyfikowane.

Czyli była jakaś seria pozaklasowa, wypuszczana?

44 minuty temu, wacio1967 napisał(a):

Trochę źle to zrozumiałeś. Co pięć lat trzeba odnowić świadectwo. Na chwilę obecną od 27.04.2023 jest potrzebne tylko przy sprzedaży, lub wynajmie. Nie zmienia to faktu że większość z nas i tak ma już nieważne świadectwa i w 2024 trzeba będzie to zrobić. Może to nie jest głupi pomysł zrobić teraz ? W przyszłym roku znowu może być szaleństwo cenowe.

No tak, ale od wejścia w życie ustawy nakazującej odnawianie świadectwa co 5 lat nie minęło jeszcze ustalonego terminu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że certyfikowali kolejno poszczególne modele i akurat mój 8-10kW był po takim właśnie ateście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Animus napisał(a):

No tak, ale od wejścia w życie ustawy nakazującej odnawianie świadectwa co 5 lat nie minęło jeszcze ustalonego terminu. 

Ustawa jeszcze nie weszła w życie. Zakładając że w 2024 będę musiał mieć ten certyfikat, to nie wiem czy ten co mam (2016), będzie respektowany. W ustawie pisze, że trzeba mieć, a po pięciu latach odnowić. Nie pisze że trzeba mieć aktualny. Taki bubel na wejście ustawy. Robią wszystko aby wyciągnąć kasę. Po kiego grzyba mi odnawianie certyfikatu co pięć lat ? Styropian oderwę ? Dziry w ścianach zrobię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.