Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar Holz Master 20


stonefistt
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez zachary,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziwi mnie fakt, że w kotłach zasypowych na forum nie ma tego kotła. Nikt go nie używa czy jest tak dobry i bezawaryjny że nie ma o czym pisać. Od listopada mam ten model i chciałbym się dowiedzieć czy tylko ja i Zachary na forum mamy ten kocioł czy jest ktoś jeszcze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego kotła ale mnie interesuje co cie skusiło aby zapłacić 10 tys więcej niż jest cena stalmarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z hurtowni mi policzył lepiej (plus hydraulik też od nich ) i nie było to jak piszesz 10 tyś. więcej do tego dotacja z gminy. Duża komora załadunkowa 120 litrów, sterownik, dostałem też w zestawie zestaw hydrauliczny, w moc celowałem około 20 kw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego kotła ale mnie interesuje co cie skusiło aby zapłacić 10 tys więcej niż jest cena stalmarka?
A to bliźniacza konstrukcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stonefistt napisał(a):

w moc celowałem około 20 kw

160 metrów dość dobrze ocieplonego domu... Większych nie było? Z tego co widzę to kocioł zgazowujący.  Bufor jest? Bo wtedy moc jest oczywiście odpowiednia. W profilu tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bufor 1000 l jest uzupełniłem profil. Chodziło mi o piec raz rozpalam ładuje do pełna i zapominam i tak jest. Dom modernizowany stare budownictwo pomału rozbudowane i w miarę możliwość ulepszane.

To jak ma ktoś jeszcze Lazar holzmaster 20??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam też holzmastera , korzystam z niego drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczolem dzielic sie swojmi opiniami to dostalem bana a tak na powaznie poczytaj na forum troszke cos tam jest napisane konkrety moge dopisac

 

 

Mojm skromnym zdaniem moderator powienien zrobic dzial kotly zagazowujace drewno tym bardziej ze wypuscili mase kotlow niby zagaz... niby 5 klasy ludziska to kupia ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc postanowione tylko trochę dobrej woli moderatora i jedziemy z tematem.

6 godzin temu, nightwatch napisał(a):

tak, mnóstwo konkretów 🙂

jak na razie to chcę ustalić ile osób ma taki kocioł i później  dzielić się doświadczeniami itd. (z tego co wiem narazie tylko 3 osoby maja ten sam piec 😞 co ja ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dla mnie ok duża komora ,  możliwość załadunku 50cm kawałków, rozbudowany sterownik (bogatszy napewno jak brany przeze mnie jeszcze atmos) w zestawie zakupowym wyposażenie do podłączenia hydraulicznego  pieca trochę rekompensuje cene, na minus brak podglądu płomienia więc utrudniona regulacja i ulegające pokrzywieniu ekrany węwnętrzne( po rozmowie z serwisem na przeglądzie podobno ten typ tak ma) Piec ogólnie niezły jak dla mnie tylko dziś ze wzdlędu na cene nie brałbym go po uwagę . Z ciekawostek sterownik można wyposażyć w econnet i działa.                    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak narazie oprócz tego co pisze to jestem zadowolony.Nie wiem czy wybrałbym ten konkretny model ale na pewno poszedłbym w hg ( mam swój las, dostęp do tanich odpadów tartacznych). Nie wykluczam innego typu ogrzewania ale ten narazie wychdzi mi najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zachary,rzeczywiście wpadam tu rzadko , jak przerabiałem instalacjię  byłem częściej.Tak masz rację to prosta konstrukcja podobna do stalmarka, gdy ja szukałem pieca stalmark nie oferował hg ,defro przestało robić ,a nie chciałem atmosa.Dziś ,pomimo początkowych trudności z regulacją uważam że nie wybrałem żle , bynajmniej nie w tych pieniądzach jakie ja zapłaciłem.Teraz kosztuje dużo więcej ale powiem szczerze nie wnikam ile musiałbym zapłacić za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marcin09 napisał(a):

...Dziś ,pomimo początkowych trudności z regulacją uważam że nie wybrałem żle , bynajmniej nie w tych pieniądzach jakie ja zapłaciłem.Teraz kosztuje dużo więcej ale powiem szczerze nie wnikam ile musiałbym zapłacić za niego.

Z tą regulacja rozwiązałeś sam czy raczej serwis pomogł??

Faktycznie jakiś wizjer na płomień by się przydał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis przy pierwszym odpaleniu ustawił swoje, ja próbowałem swojego, przypadek sprawił że odkupiłem analizator bragera , ustawiłem pod niego ,przepaliłem 2 miesiące ,przy przegladzie gwarancyjnym gość sprawdził wygląd wymiennika ,komory spalania ,coś swojego dołożył i tak jadę od jesieni ( wymiennik biały czysty, brak dymu przy paleniu spaliny na poziomie 140-170 , jak wychodzą dużo wyżej pod 200 trzeba czyści płomieniówki dokładnie nie tylko tym ich systemem )Ogólnie trafiłem na kumatego serwisanta który sam ma piec hg atmosa, na pytanie czemu nie lazar odpowiedział krótko  ..cena..😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcin09 napisał(a):

 ...jak wychodzą dużo wyżej pod 200 trzeba czyści płomieniówki dokładnie nie tylko tym ich systemem )

Czyli jak ? tam jest podejście od wyciągu(już czyściłem te łopatki) ale ciasno wiec płomieniówek nie ruszałem tylko to co się czyści tą wajchą.

Jak na razie czekam na serwis, ustawienia podpowiedział Zachary pali się nagrzewam bufor 1000l do 80 cały w tym czasie idzie na dom tez  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy czopuchem a wyjściem z kotła jest lużna blacha która zakrywa ocieplenie wewnątrz pieca ,jak to ściągniesz to zobaczysz pokrywe na 10x m8 to odkręcasz i dostaniesz się do płomieniówek.Demontujesz drażek z spręzynami i wyciągasz na zewnątrz one są chyba długie na 80cm,czyścisz to szczotką 50 mm.Ten czyszczący mechanizm nie dokońca się u mnie sprawdza, nie doczyszcza,poza tym przy pierwszym czyszczeniu okazało sie że te sprężyny są jakby u mnie za krótkie tak o 5cm i przytkało początek płomieniówek.Ja w zeszłym sezonie 2x tak czyściłem , teraz jeszcze nie,zaznaczam że przy każdym paleniu czyszczę mechanizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś to tylko że nie mogłem wyciągnąć ich do góry. Włożyłem szczotę ale sprężyna była w płomieniówce wyczyściłem od razu lepiej. Następnym razem spróbuję wyciągnąć te sprężyny do góry ale bardzo ciężko szło więc założyłem że coś tam trzyma od dołu i nie wyciągałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.