Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Lazar to tylko z Econetem.....ułatwia podgląd oraz ustawianie kotła.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz firmy od pelleciaków na północy to uderz do Enecom goście mają kilku producentów i ogarniają temat. Ja akurat od nich kupiłem Slimpela - podobny kocioł do Lazara i nie żałuje. Kocioł po prostu działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po części winę za wysokie spalanie ponoszą także nie tylko złe ustawienie, konstrukcja, ale też np. przekrój komina, czy też zle dobrana moc? Może jednak nie trzeba do końca słuchać opinii, że jeśli przewymiaruje się kocioł, to i tak ma modulację i się dostosuje? Mi część sprzedawców proponowała do 140m2+10m2 pralnia+ garaż ustawiony na min, tylko na mrozy, plus cwu 20kw min. Dom z końca lat 90, ocieplony. Z cieplowlasciwe (wiem, tylko orientacyjnie) 13kw. I mówią jak Pan Kaziu, czy Heniu kiedyś przy doborze śmieciucha(nie obrażając Pana Kazia i Henia), bierz Pan większy, jak coś, to sobie zredukujesz moc i będzie git, a zapas jakby co, to masz. Inni znowu mówią, żeby nie brać dużego, bo nie ma sensu na dwa, trzy tygodnie mrozów poniżej -15stC. Mi cały czas jeszcze siedzi w glowie ten komin. I tak muszę wstawić wkład i jak rozmawiam z ludźmi z Polski, którzy montują peleciaki, to jedno z pierwszych pytań jest o przekrój komina. Chodzi o ciąg, nie może być za duży. Do włoskich konstrukcji, czopuch fi100mm zalecali max fi130mm. Tak samo sf15. Czopuch 120mm i w instrukcji jest napisane, że komin nie może być mniejszy. Ja ryzykuję i do wysokości komia 10m wstawiam 130mm. Albo jeszcze instalacja może ma jakieś wady? Może te kotły i sterowniki wymagają bardziej precyzyjnych ustawień i większej cierpliwości? Każdy ma inne warunki. Nie wie, jeszcze nie kupiłem, ale chyba się na niego zdecyduję, coś wybrać trzeba, a na świecie nie ma rzeczy idealnych.

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z cieplowlasciwe (wiem, tylko orientacyjnie) 13kw. I mówią jak Pan Kaziu, czy Heniu kiedyś przy doborze śmieciucha(nie obrażając Pana Kazia i Henia), bierz Pan większy, jak coś, to sobie zredukujesz moc i będzie git, a zapas jakby co, to masz.

 

 

Zapominają o czymś takim jak sprawność, przy zduszonym kotle sprawność leci na pysk.

  Ale przecie ci doradcy nie płacą za opał to co im tam... Klient płaci... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. Człowiek wydaje kupę forsy a tu lipa(ja jeszcze nie wydałem, ale wydam). Myślę, że większość Panów, którzy opisują tutaj swoje problemy ze spalaniem, nie tylko w przypadku Lazara, uporają się z czasem i wszystko się unormuje. Większość ludzi jest pewnie zadowolona i ktoś taki tutaj trafi i podzieli się swoimi doświadczeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominają o czymś takim jak sprawność, przy zduszonym kotle sprawność leci na pysk.

  Ale przecie ci doradcy nie płacą za opał to co im tam... Klient płaci... :(

jak to leci na pysk ? Jeden z kotłów pelletowych 

Moc max 16,5 kW - sprawność 91,3% moc min 3,1 kW - sprawność - 92,1% wiec jak to jest ? Przepisane z certyfikatu kotła na klasę 5.

Edytowane przez SanitSystem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giz, rozumiem Twoje obawy co do serwisu, ja narazie nie narzekam :).  A jak u Lazara  w Twoim rejonie? Z tego co się orientuje to lazar ma zewnętrzne serwisy i się różnie sprawują w różnych rejonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to i o serwisie Lazara w naszym regionie i slimpela za dużo nie wiem. Może slimpel wcale szybko reaguje. Jeszcze nie kupiłem. Od pewnego czasu studiuję Lazara, mam wycenę, która mi się podoba. Muszę i tak zrobić jakieś awaryjne źródło ciepła, mało skomplikowane w uruchomieniu, gdyż często wyjeżdżam, a mam chorą córkę, która musi mieć w domu w miarę stalą temperaturę. No i jeszcze Lazar ma econet do kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem również użytkownikiem Lazara 15 kw od 01.09.2017 roku poprzednio 5 lat miałem piec na eko groszek z firmy Malina .  Posiadam dom o powierzchni 160 m2 jeden poziom 5 grzejników i 80 m2 podłogówka , 120 lit. wymiennik ciepła , ocieplony ale nie tak przesadnie 12 cm styropian cegła protem ROBEN , okna zwykłe dwu komorowe i rolety , poddasze ocieplone pianką . W poprzednich latach bez bufora i bez zaworów spalałem 4-4,5 tony eko groszku za kwotę 900 zł. tona przez cały rok od września do września temperatura w domu 22,5 C

Od ubiegłego roku jestem posiadaczem kotła na pellet z Firmy Lazar 15 kw zbiornik 240 litrów , bufor 500 l i zawór 4d i 3d z siłownikami i jest właczone sterowanie pogodowe że faktycznie jest stała temperatura , do tej pory spaliłem 3,5 tony pelletu ( 2 tony z firmy Lazar i resztę Gold ) średnia cena 930 zł. tona . Podniosłem troszkę temperaturę w domu o jeden stopień teraz jest 23,5 C . W największe mrozy które były w mojej okolicy -17 C  zjadał około 40 kg na dobę jeden zasyp na 3,5-do 4 dni. Czy to jest Dobry Wynik czy można obniżyć spalanie. Nic nie zmieniałem tak jak ustawił Serwisant tak jest do tej pory. H1 - 5C  H2-8C Temperatura na piecu 75 stopni , Bufor 65 Stopni , jak spadnie do 45 to się załącza piec i się rozpala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie modułu internetu nie posiadam, bo tam nie mam neta - jest tylko to co z komórki da radę lub aero2. Wybrałem lazara bo bo znajomymi mieli rabat w sklepie i mnie nie kosztował dość dużo. Ma wszystko co potrzebuję, u innych może taniej, ale moduły i inne sterowniki trzeba dokupić. Od początku chciałem na pellet - czytałem o piecach i spalaniach i stwierdziłem że do opalenia tego co mam to mi nie pójdzie dużo pelletu ale po 1 mc poszło 900kg.
A rozumiem że 4D masz sterowany siłownikiem? I czy u ciebie ten siłownik non stop się kręci, bo u mnie co chwila w jedną i druga stronę, otwiera zamyka i tak w sumie w kółko.

Witam i jak poradziłeś sobie z tymi ustawieniami Pozdrawiam

 

Witam i jak poradziłeś sobie z tymi ustawieniami pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A,jeszcze jedno pytanko, jaka pompa jest na wyposażeniu sf15, 25-40, czy 25-60? Pozdrawiam

 

Witam.

Ja mam 40-70 DAB EVOSTA.

Pozdrawiam.

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w lazar SF15 jaki macie czas podawania na rozpaleniu pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku ustawienia

 

Dzięki bardzo mam podobnie 80 sek na podaniu na rozpalenie a ty masz 76 sek to prawie to samo jeszcze raz dziękuję pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podam wam moje ustawienia napiszcie czy coś powinienem zmienić

 

Witam nie wiem czy bym coś zmienił moje ustawienia są wprowadzone przez serwisanta 

czas czyszczenia  palnika 6 h

H1 mam 7 C

H2 mam 10 C

Histereza 5 C 

 

Chyba bym zmienił h1 i h2 bo większości chodzi na 100% a nie wiem jak masz ustawione i jaką temperaturę masz ustawioną na kociołku

 

Ja mam 75C  i u mnie na 100% podaje co 16 sekund 6 sekund a jak tak chodzi to więcej będzie ci palił peletu powinien w większości chodzić na h1 czyli 30%

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie "Lazarowicze", rozhulałem się z zamiłowaniem do mojego pieca i przystąpiłem do konkursu. Doceniających pasję proszę o łapki w górę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.