Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar Holz Master 20


stonefistt

Rekomendowane odpowiedzi

Tam nic nie ma,tylko już przykleił sie nagar jak je wyciagniesz to zobaczysz co to trzyma. spróbuj wyczyści systemem , wybierz sadze ,przeczyś to zobaczysz ile tam tego jeszcze będzie, ja byłem zaskoczony i wtedy zobaczysz różnice w temp spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloz reke do popielnika napewno jakis spiek trzyma sprezyny czyscimy na zimnym letnim kotle kup pret gwintowany sa 1 metrowe do tego zlaczki potniesz go na jaka bedziesz chcial dlugosc zlaczka w szczotke w to pret koncowke zeszlifujesz w kwadrat prostokat wkladasz w wiertarke i jedzisz. Plomieniowki beda sie swiecic jak dupcia niemowlecia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym czyszczeniu tak zrobię. Co ile czyścić te płomieniowi z rozkręcaniem?? (Wajchą ruszam codziennie)

Po czyszczeniu trzyma temperature spalin na ustawione 160 a przed czyszczeniem dochodziło już do 190.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyść jak będzie nie akceptowalnie rosnąć temperatura spalin .Zachary podał Ci sposób ja też robię podobnie i czyszcze jak już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy lepiej przygotować drewno do tego pieca na styk żeby wchodziło czy jest obojętna długość byle weszło ??(jak wy to robicie żeby było najlepiej)

Kupuję drewno od leśniczego w obałkach długości około 125 cm.

Planuje dwa cięcia więc wychodzi dwa odcinki po prawie 50 cm i jeden to co zostaje lub drugi sposób ciąć żeby 3 kawałki były w miarę równe po 40pare centymetrów. 

Drugie zapytanie to jak ogrzewać wodę poza sezonem grzewczym grzać piecem (mam podłączony bojler do góry bufora) czy raczej grzałką w bojlerze??

Jeśli grzejecie bufor i z niego bojler na ile czasu starcza woda z bufora??

Chodzi mi o to co ile by trzeba palić na samą wodę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tni drewno na 47 cm a to co zostanie czyli 31cm ulozyc w poprzek nawet jest to wskazane przez producenta czytaj w instrucji. Zreszta w kotlach hg drewno moze byc krotsze o 5 cm.Co do bufora to ja grzeje 300l kotlem starcza srednio na trzy dni w zaleznosci ile osob z niego korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem mam przymiar z regulacją ustawie na 47-48 dwa cięcia dwa długie plus to co zostało. Rąbać będę w miarę drobno szybciej wyschnie. Stary piec to miałem mała komorę to były 3 cięcia po 30pare zawsze mniej roboty będzie teraz.

Zachary zamontowałem ten regulator ciągu komina super sprawa ustawiłem na 15 i robi robotę jak wieje wiatr ładnie się wychyla i wg mnie jest oszczędność na opale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

stało się serwisant w końcu się zjawił w mojej kotłowni i powiem namieszał. Więc tak coś tam robił przy wentylatorze i obciął 1 kabelek ma lepiej chodzić wentylator. Zmieniał ustawienia na "lepsze" tzn.:

Ustawienia serwisowe:

Ustawienia kotła:

  • minimalna i maksymalna moc nadmuchu 50 % - 90%,(20%-90%).
  • minimalna i maksymalna temp kotła 80-88 C,
  • maksymalna temperatura spalin 160 C,
  • czas detekcji braku opału, metoda,temperatura: 8 min,spaliny, 110 C.
  • tryb regulacji standard (PID-C),
  • delta T 15 C,
  • temperatura alarmu 95 C.

Ustawienie CO:

  • temp załączenia Co 35 C (75-80 C)

Ustawienia CWU:

  • maksymalna temperatura CWU 60

Ustawienia mieszacz:

  • obsługa mieszacza włączona CO,
  • minimalna i maksymalna temperatura zadana 40-60,
  • czas otwarcia zaworu 140 s,
  • wyłącz pompy od mieszacza tak,
  • praca lato wyłącz,
  • nieczułość mieszacza 0,5 C

Ustawienia buforu:

  • obsługa buforu włączona,
  • rozproszenie ciepła włączona,
  • maksymalna temperatura bufora 88 C,
  • minimalna temperatura bufora 48 C, (po przekroczeniu tej temperatury włączą się pompy co).

Menu:

Rozpalanie:

  • nadmuch 50%,
  • czas rozpalania 10 min,
  • łagodny start nadmuchu 15 s.

Ustawienie kotła:

  • temperatura zadana 85 C,
  • przerwa przedmuchu 8 min,
  • czas przerwy 15 s,
  • moc przedmuchu 50%,
  • histereza kotła 5 C.

Ustawienie mieszacza:

  • temperatura 48,
  • termostat pokojowy włączony.

Przepustnice powietrza:

  • górna 4 cm,
  • dolna 3,5 cm.

Pompa kotłowa 3 bieg charakterystyka pracy stało obrotowa.

Serwisant zmienił tryb regulacji na standardowy więc wentylator ciągle dmuchał na 90% po godzinie temp fajnie rosła ale z przez komin dużo ciepła uciekało bo spaliny miały temperaturę 256 C. Zmieniłem to na (PID-C) juz sobie po bym komputer ogarnął wiatrak było ok (wcześniej tez miałem to ustawione). Zmieniłem tez minimum nadmuch bo temperatura spalin przy 50% tez była powyżej zadanej tak z 40 C. Temperatura załączenia co czyli pompy kotłowej 35 C to ciągle mieszało zimną przy wyższej załącza się jak piec jest wygrzany. Mam 2 mieszacze 2 obiegi góra dół ale takie same ustawienia 48C na grzejniki i sterowane termostatami pokojowymi. Także ogólnie wizyta serwisanta była potrzebna bo postawienia pieczątki, podpisu, przepisania ustawień z komórki oraz skasowania 380 zł 🙂 . Powiem tak Zachary w 40 min mi więcej powiedział(i wg tego ustawiłem piec) niż ten serwisant chyba wiedział i miał na szkoleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 160 C temperatura spalin a załączenie pompy kocioł - bufor 80 histereza tej pompy na 5 stopnii. Sprawdza się bo jest uwarstwienie wody w buforze. Ogólnie ja też mam piec od niedawna listopad tamtego roku była instalacja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 200 cm średnica komina wysokość 8 metrów. Sprawdź jak masz ustawiony dopływ powietrza z tyłu ustaw na oba na 4 cm przerwa i zobacz czy coś to dało.

Jak masz ustawiony wyciąg spalin na ile procent min i max ??

Wchodziłeś w ustawienia serwisowe tak żeby coś zmienić ?

Czy tylko ustawiasz w tym głównym menu użytkownika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komin 32cm na 18 cm wysokość 11m. Wchodziłem w ustawienia serwisowe. Wyciąg ustawiony fabrycznie. Zamontowany RCK. Przeszed mi przez myśl montaż szybra tylko nie wiem czy to coś pomoże. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na 2 tygodnie czyszczę piec z popiołu nie ma więcej niż 10 litrowe wiadro. Nie pale papierów rozpalam drobniejszym kawałkami drewna i rozpałka do grilla taka w kostkach.

Stało się wyczyściłem jak trzeba płomieniówki. Co się naszarpałem to moje, nie chciały wyjść. Dałem radę dopiero jak wyjąłem pręta co na nim są sprężyny i jedna po drugiej wykręcałem tak się zabrudziły. Później zrobiłem jak Zachary radził pręt ze szczotą do wkrętarki i jazda. Szczotka odeszła na emeryturę na złom. Pali się super 160 C temp spalin się trzyma, temperatura rośnie szybko, zero dymu z komina. Nigdy więcej palenia poniżej 160 C spalin.

Sprężyny    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś podłączyłem kociol i do 70 stopni dmucha i rozgrzewa aż miło ale potem wyłącza wentylator i temperatura wskakuje do 75 a następnie spada do około 60 stopni aby znowu powtórzyć to samo. Trochę dziwne że szybko nabija temperaturę a strasznie wolno spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na 80. Przy jakiej temperaturze załącza Ci się pompa ładująca bufor? Jak się włączy wtedy zabiera ciepło z kotła i temperatura spada. Jak się wyłączy kocioł znowu nabija do ustawionej temperatury i tak w kółko aż się nagrzeje cały bufor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 60 stopniach rusza pompa. Już przestawiłem temperaturę na 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam wrażenie że za wolno się chłodzi. Spróbuję 80 na 60. Jak inne parametry ustawic które też są ważne dla dobrej pracy kotła z buforem 1000l beż żadnych dodatkowych czujników góry bufora itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.