Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panasonic Aquarea HP Split 9kW


mikus39

Rekomendowane odpowiedzi

Cena nieco wyższa. Ale wg danych katalogowych cichsza a na tym mi też zależało. Czy zrobiłem dobrze. Nie wiem. Działa. Mało osób chętnych do pomocy z ustawieniem. To na pewno na minus. Mam nadzieję że będzie trwała. No i była dostępna.

Edytowane przez mikus39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mikus39 napisał(a):

Cena nieco wyższa. Ale wg danych katalogowych cichsza a na tym mi też zależało. Czy zrobiłem dobrze. Nie wiem. Działa. Mało osób chętnych do pomocy z ustawieniem. To na pewno na minus. Mam nadzieję że będzie trwała. No i była dostępna.

zauważyłem, że długo drążyłeś temat pomp ciepła Panasonic, możesz zdradzić, do jakich konkluzji doszedłeś, plusy i minusy, na tą chwilę najbliżej jestem panasonica i mam propozycje 9 kw t cap lub 12 kw HP, a za bardzo nie znalazłem różnic między nimi, tzn. plusów i minusów, tyle, że t cap trzyma równo moc.

Jak coś ciekawego wiesz o powyższym, będę wdzięczny za info 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowały dwa czynniki. Dostępność i głośność. Trwałość ocenię za kilka lat. Mam nadzieję na długa żywotność. Moc. Chyba to jest decydujący parametr wyboru. Tu też mam wrażenie że po kotle 19kW te 8,9 jest naprawdę w punkt. Nie za dużo. Nie za mało. Na razie pierwszy sezon. Muszę się jej nauczyć. Regulacji instalacji widzę że też. Po mału coś z tego może będzie. Na czynnikach się nie znam. Chciałem być nowoczesny. Nie wiem czy wyszło. Każdy ma indywidualne podejście do tematu. 

A i jeszcze jedno. Z wyglądu żonie się spodobała. A to też plus. 

Ps. 

Nie cytuj bezpośrednio w odpowiedzi mojego poprzedniego posta bo podzielisz mój los. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mikus39 napisał(a):

Cena nieco wyższa. Ale wg danych katalogowych cichsza a na tym mi też zależało.

Buderus Logatherm WLW196i AR

1090213346_Screenshot2022-12-05at21-14-288734150444_pdf.png.fb532b4ee0b922fa543d77dd5e9b8fb8.png

A tutaj t-Cap 12kW

1206447310_Screenshot2022-12-05at21-19-59KIT-WQC12H9E8-Panasonic-heatingandcoolingsystems.thumb.png.0bfa96a86cd95132be4cf0db301e4a11.png

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odnośnie lodówki to taki mebel dla estety(kompakt) ok. Wersja T-Cap a HP to jednak różne pompy i posiadają różne charakterystyki pracy, najlepiej sprawdzić kalkulatorem doboru pomp.

Osobiście oprócz wszelkich informacji zasłyszanych czy przeczytanych, dobrze byłoby aby instalator z głową dobrał Tobie pompę do istniejącej instalacji, a wtedy znając Twoją instalację i dom oraz propozycję instalatora, możemy tu na forum podyskutować i zweryfikować poprawność (trafność) wyboru.

Jeśli T-Cap to szukaj wersji wyciszonej, literka X to wersja normalna (WH-SXC12H9E8 + WH-UX12HE8), natomiast literka Q u mnie T-Cap 12kW to wersja wyciszona (WH-SQC12H9E8 + WH-UQ12HE8).

Z własnych obserwacji i opinii wielu osób, Panasonic ma dziwną tendencję do zaniżania (tak...tak) podawanych parametrów np. maksymalnych osiągów(sprawności) w tabelkach i katalogach i rzeczywistość jest dużo ciekawsza ... ale to akurat jest tylko moja własna opinia. W żaden sposób nie promuję ani nie zachwalam tych pomp, jestem tylko zadowolonym użytkownikiem, który dokonał właściwego wyboru i tak się buja już 3-ci sezon grzewczy. Pisz, pytaj, konsultuj, są ludzie którzy pomogą. Cieszę się z tego że pytasz przed zakupem, gdyż większość robi ten błąd że kupi często jakiś brandowany wynalazek a potem szuuuuuka pomocy bo mu pompa "nie ciamka".

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
poprawka uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego coście napisali. U mnie t-xap był by za mocny. Oczywiście wg instalatorów kilkunastu maści. 

Screenshot_20221206-055242_Chrome.jpg

20220417_204206.jpg

Edytowane przez mikus39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oczywiście że masz rację i brawo tobie biję. Jednak jest mały problem ty piszesz o innym Panasonicu do tego potwierdzę że interesujące ważne parametry są nie na naklejkach, ale co najmniej w specyfikacjach. Ale cóż tak masz rację i przyznaję że pompa którą kupiłeś jest super cicha👍 (naklejkowo).

Ja jednak z tego powodu by być obiektywnym zamieszczam poniżej zupełnie inne parametry niż kolega przytoczył i dotyczą one T-Capa 9kw wer. cichej QUIET dwuwentylatorowa dla ścisłości.........a to już ciupkę inaczej wygląda. Na "marketingowej" naklejce hałas na zewnątrz to 56dB natomiast w specyfikacji  47dB grzanie i 48dB chłodzenie. I to jest to o czym pisałem poprzednio, natomiast jak to jest u innych producentów... nie wiem, sami osądzcie.

Podanymi informacjami chciałbym "zmusić" do myślenia przyszłych nabywców różnych pomp, aby szukali dokładnie a nie "marketingowo wel. naklejkowo".

Pozdrawiam i życzę świadomego wyboru. Yaro

359303758_Screenshot2022-12-06at07-49-14TrjfazowapompaciepaPANASONICAQUAREAT-CAPSplit9kWSUPERQUIET.png.84dbd879af6b0cd8fbca396025361716.png 1344918961_Screenshot2022-12-06at07-38-12EU4PAQBIBLOCHGENERATIONT-CAPSQ18_PL_pdf.thumb.png.249026f68d694b3f1c1bcb8bc356b270.png923428902_Screenshot2022-12-06at08-23-29PompaciepaPanasonicWQC09H3E89kWT-CAPCicha.png.92df93675aab893f6ef2481d587af70e.png

 

Edytowane przez YaroXylen
kor. styl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu muszę się z Tobą zgodzić. Chociaż mnie interesowało głównie wewnątrz. 

Edytowane przez mikus39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro, czyli okej, tu sprawa jasna, patrzeć w specyfikację danego modelu, w tym przypadku wersja cicha, to:

wh-sqc09h3e8 + WH-UQ09HE8, pewnie jest ich więcej tych wersji Quiet i pewnie w kodzie literka "q" musi być, pewnie do All in one będzie nieco inny kod.

Ale teraz, mam dość duży dylemat i potrzebne mi są porady kogoś, kto się zna, bez polityki reklamy którejś z firm, mianowicie:

 

Panasonic 9 kw T 3 faz. Cap all in one (powiedzmy, że wersja Quiet - jak będzie dostępna

                                                                        czy

Daikin Altherma 3 EPRA 10EV3 + jednostka wewnętrzna dwustrefowa Daikin ETVH16S18EA9W7 z grzałką 9kw

Prośba o podpowiedzi na ich temat + i -

 

 

cena na teraz wyższa o dobrych kilka tysięcy w przypadku Daikina, ale wiadomo, że na może pójść ona niewiele w jedną bądź drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.