Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa panasonic 9kw, błąd H70


qbaa221
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez qbaa221,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem dosyć świeży w tych tematach, wcześniej mieszkałem w bloku natomiast aktualnie wybudowałem dom jednorodzinny, który ogrzewam pompą ciepła. Pompa firmy panasonic 9kw. Na początku użytkowania miałem problem z prądem (ustawiona za niska moc) przez co wyrzucało korki. Już wtedy zaczął pojawiać się błąd H70 na komputerze, mówiący o przegrzaniu się grzałki wspomagającej OLP. Serwisant stwierdził, że problem leży po stronie prądu (przy zaniku prądu płyta źle odczytywała dane, przez co wyskakiwał ten błąd). 

Od kilku dni jestem po wymianie bezpieczników na mocniejsze, nie mam zaników prądu. Jednak wczoraj 1 raz, dzis 2 krotnie wyskoczył błąd H70, czy jest ktoś w stanie naprowadzić mnie lub co moge zrobić aby zapobiec temu? Pompa jest włączona cały czas na grzanie domu i wody, jednak mam założone termostaty w każdym pomieszczeniu w celu ustawień różnych temperatur w pomieszczeniach. Ciśnienie 1,0 bara (tak jak zalecał serwisant). Nie wiem też czy jest to poważny problem, ponieważ tak jak mówiłem jestem świeży w temacie pomp. 

 

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg serwisówki ten błąd może być spowodowany dla monobloka

1 Wadliwe podłączenie złącza zasilania.
2 Wadliwe podłączenie złącza.
3 Uszkodzone zabezpieczenie przeciążeniowe zapasowej grzałki wewnętrznej (OLP).
4 Uszkodzona płytka drukowana jednostki wewnętrznej (główna).

Dla splita

Usterka zabezpieczenia przeciążeniowego jednostek wewnętrznych Element grzewczy E

Czyli może coś nie jest dokręcone ( kable do grzałki, lub zasilanie grzałki)

Tłumaczenie z obcego na Pl nie moje, tylko googla 

A tu z polskiej serwisówki 

image.thumb.jpeg.60159d6b81ab36925d05fa4a0e045c6b.jpeg

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kol. @qbaa221. Mam pytanie czy to jest pompa 1fazowa? jeśli tak to u mojego siostrzeńca wymieniali przewody zasilające ze skrzynki (rozdzielnicy domowej) do pompy gdyż powodowało taki spadek napięcia że co chwilę wywalało błąd H70. Po wymianie przewodu z 2,5mm na 6mm(😀🤭 ) wszystko jak ręką odjął i do dzisiaj pyrka sobie. Zastrzegam, że to nie musi być przyczyna ale może być ☝(ツ). Proszę sprawdzić ew. spadki napięcia w szczególności przy załączeniu grzałek. Jeśli to pompa 3fazowa to raczej szukać w/g opisu kol. @sambor

Proszę opisać co to za pompa(dokładnie) i jak masz podłączoną do sieci, jeśli split to również problemy mogą być na połączeniu jednostek wewn.-zewn.✌(ツ)

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam pompę Panasonic aquarea split 7kw. 18 listopada gdy temp. zewnętrzna spadła do 0 i poniżej zaczął mnie atakować błąd H70. Jestem po wizycie serwisu, który ponad miesiąc temu zdemontował mi bezpiecznik różnicowy zamontowany w pompie ale nie posiadali go więc zrobili tak żeby pompa działała. Po zamontowaniu z powrotem tego bezpiecznika błąd zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. @qbaa221

Czy jest szansa abyś podzielił się informacją czy i jak sobie poradziłeś? Jaka faktyczna była przyczyna błędu H70 w Twojej pompie?

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.