Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panasonic 9KW i niski COP


Shizer

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak miałem. Źle był włożony czujnik na rurkę ten pomarańczowy. Powinien dobrze dolegać do rurki. W t cap 9kw są 4 czujniki i wszystkie trzeba sprawdzić. Nie wywaliło żadnego błędu na wyświetlaczu.  Z COP 1.5-2 zrobiło się 5 przy plus 10 stopniach.  Może komuś się to kiedyś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. mam PC 9kw 3f z wezownica 3,5m2 pompa wywala blad przeplywu mufki 1 cal nie wiem jaka dluga wezownica i jaka srednica jej jest ,macie jakis pomysl jak to obejsc by zwiekszyc przeplyw a co zatym idzie maly cop 2,3/2.6

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym ta wężownica jest? chyba nie jesteś kolejnym co grzeje bufor wężownicom zalaną glikolem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KordjanoNo chyba tak właśnie jest. W dodatki rurka 1'' gdzie instrukcja panasa zaleca chyba optymalnie 32mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordiano wezownica jest w zasobniku cwu z przylaczem 1 cal , co do Panasonika to orginalny zbiornik 300litrow ma przylacza 3/4 .moja inst.zrobiona jest do zasobnika w PP32 a jak jest wezownica srednicy to juz nie wiem bo producent pisze tylko o pow.3,5mm2. Zawor przelaczajacy jest 5/4 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest to pp 32 , ten błąd wywala podczas grzania zasobnika cwu czy co też ?

Narysuj schemat jak to masz podłączone z grubościami rur ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę minimum PP40. Mogli też źle ją zgrzać zmniejszając otwór na zgrzewie.  Możesz jeszcze sobie sprawdzić czy zawory odkręcone na maksa jeżeli je zastosowali. Może być też przytkany filtr siatkowy. Nie wiem czy zrobiło się to zaraz po montażu czy pompa długo pracowała poprawnie. Jak długo to trzeba wszystko przeczyścić.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marekd napisał(a):

Kordiano wezownica jest w zasobniku cwu z przylaczem 1 cal , co do Panasonika to orginalny zbiornik 300litrow ma przylacza 3/4 .moja inst.zrobiona jest do zasobnika w PP32 a jak jest wezownica srednicy to juz nie wiem bo producent pisze tylko o pow.3,5mm2. Zawor przelaczajacy jest 5/4 cala.

Czegoś tutaj nie rozumiem. Ktoś robi instalację rurami 32 żeby potem to niwelować przyłączem 3/4? W dodatku przyłączem do wężownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowani moim problemem.Odpowiadam wszystkim.

Carinus --rury PP32 do zasobnika w zasobniku sa przylacza 1 cal jaka wezownica fi nie wiem ale jest to rura inox karbowana .

Cezarion 1  Rura PP32 zgrzewana prze zemnie z kolego takze bardzo bylo zwracanie na wargowanie zgrzewow . Filtr siatkowy ok bo od poczatku uruchomienia jest problem.Zawory wszystkie otwarte na ful.

Kordiano - Blad jest tylko przy przelaczaniu na grzanie zasobnika ,robie reset i rusza .Schemat jest standartowy jak daje Panasonic. Zawor 3 d 5/4 cala  rury PP32 do zasobnika zawory 1 cal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie mówi ,jest bufor ? jak tak to szeregowo czy równolegle ?

Doraźnie może i jest szansa by nie wywalało błędu .

Ale na dłuższą metę nic z tego nie będzie , na tych rurach pompa nie będzie działała poprawnie za małe średnice wewnętrzne .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd - Kto konfigurował pompę po montażu? Ile litrów na minutę ustawiony jest maksymalny przepływ? Pompa zawsze startuje z większym przepływem a później go zmniejsza Może dlatego przy przełączeniu wyskakuje błąd a później działa normalnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kordiano-- bufor jest wpiety rownolegle  dla c.o , co zmienic rure PP z 32 na 40??

cezario 1-- firma autoryzowana  jak uruchamiali to stwierdzili ze jest za maly przeplyw jest teraz 15/16 a oni mowili o 25/29l/min.Zawineli sie i poszli w h.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam na 28 l/m. Czyli firma ma w 100% rację. Doraźnie ustaw na tryb cichy 3 pompa sama się zmoduluje na mniejszy przepływ.  Niestety musisz przerobić instalację.  Minimum PP40 ze wzmocnionymi ściankami najlepiej. Zazwyczaj te rury mają cieńszą grubość ścianki bo wzmocniona ale średnica w środku jest większa. Ja robię na Czeskich które tak mają nie wiem czy inne też. 

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem ze nie napisalem z czym dokladnie jest problem -jak pompa ma grzac cwu z wezownica 3.5m2 to w czasie przelaczania wywale blad resetuje i rusza dalej. 

Cezario1 - a nie bedzie to ze wezownica jest za dluga a za razem mniejsza srednica co to da jak wymienie PP32 na 40 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ludziom na PP32 t-cap nie chce działać. Spróbuj z trybem cichym i daj znać.  Zmiana rur daje większy przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak musisz rury zasilające bufor zmienić , bo nie będzie dobrego cop , rurę zasilającą i powrotu cwu też , jeśli ta wężownica faktycznie za duży opór będzie stawiała nie chcąc wymieniać tego zasobnika to trzeba kombinować bajpas by część tej wody ominęła węzownice .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , dalem tryb cichy na 3 zobaczymy, co do rury z 32 na 40 ok ale mamy wezownice ktora zmniejsza przeplyw te 3.5m2 na fi 20mm to jakies 40m jak rura karbowana . W sumie zglosilem sprzedawcy zasobnika ten problem ma rozmawiac z producentem moze nawet jest zagnieciona fabrycznie i to na mnie trafilo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wyższa temperatura ustawiona tym pompa z większą mocą startuje i z większym przepływem  Ustaw temp taką jak na CO i zobacz czy będzie wywalało błąd.

Jak Ci firma nie chciała ustawić pompy z powodu złego przepływu to chyba coś to znaczy. 

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm wode cwu grzeje na 50 stopni obecnie na c.o idzie 32 no to zrobie dla eksperymentu.

Dla mnie to taka firma kogucik wszystko zrobilem sam oni tylko postawili na fundamecie pompe podlaczyli rury z jednej z drugiej strony poklikali na wyswietlaczu powiedzieli co mieli i poszli nie cale 2 godz. byli wiec daj do myslenia co to za firma ja tylko od nich kupilem pompe z uruchomieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oni podłączyli te rury PP32 ?

Zwróć sobie uwagę na cop w trybie cichym powinien być większy, chociaż masz dużą chałupę to może nie być różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolega te rury polaczylismy on jest z wyksztalcenia hydraulik ja do pomocy choc kupilem PP40 , to powiedzial za duze tyle.Zakupie kolanka takie jak w tym orurowaniu 32 i przerobie na 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło zorientować się jakie minimalne średnice wewnętrzne wymagane są dla tej pompy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordiano - tak na wiase z pompy te przylacza sa 5/4 a w srodku jest fi kolo 26mm nic czaprzerobic i tyle

Cezario 1 - zaw. nie mam bo to split. Pompa zaczela grzac cwu nie zmienilem  temp. na cwu dalej jest 50 st, Przelaczyla sie na cwu nie wywalila bledu  przeplyw 12,66 obr.pompy 3400   ener.zuz.1600 wupr.4400 COP 2.75 okolo.

  CEzario 1   gdzie te czujniki w jed. wew.??---Też tak miałem. Źle był włożony czujnik na rurkę ten pomarańczowy. Powinien dobrze dolegać do rurki. W t cap 9kw są 4 czujniki i wszystkie trzeba sprawdzić. Nie wywaliło żadnego błędu na wyświetlaczu.  Z COP 1.5-2 zrobiło się 5 przy plus 10 stopniach.  Może komuś się to kiedyś przyda.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Była mowa o monobloku z czujnikami.  Są na rurce dolnej i górnej przy wymienniku 2 szt Jeden na rurce od gazu i 1 przy grzałce. Rozumie że firma montowała jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną  bo trzeba mieć uprawnienia na f-gaz. Cop bardzo mały chyba że tylko grzania CWO .

To co stał się cud czy tryb cichy zadziałał?

Tryb cichy obniżył przepływ na minimalny. To potwierdza że rurki do wymiany. Na trybie cichym nie dogrzejesz domu przy mrozach. Możesz jeszcze ustawić w pompie maksymalny przepływ na 18l/m i wyłączyć tryb cichy ale pompa w mrozy  nie dogrzeje domu na pewno.

Ja mam cop dzisiejszy dobowy na CO 4,7. Tylko że ja dałem rurki PP50 i zawory kulkowe 5/4 Bufor podłączony szeregowo. Przepływ w trybie cichym 3 to 18l/m Dom mam  165 m a nie 230m jak Ty.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.