Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przymiarki do zmiany kotła, wybór pellet o podwyższonym standardzie, mieszkanie 54m2


Mcgiwer

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, lenas1 napisał:

Ale ty jesteś leniwy przecież już pisałem wcześniej poczytaj (I bez obrazy to są moje opinie o tym kotle dla forumowiczów którzy są zainteresowani tym kotłem)

Ja rozumiem że to Twoja subiektywna opinia, jednak jeśli piszesz coś niczym nie poparte, to jest to niewiarygodne. Piszesz rzeczy nieprawdziwe o sterownikach, wymiennikach i w dodatku lecisz ze mną w kulki mówiąc że pisałeś o palniku, nie pisałeś, więc jako użytkownik ku potomności napisz nam jak się go czyści i daj te kilka zdjęć które obiecałeś. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz pomierzyć,żeby nie było że się nie zmieści i jakiś kociołek znajdziesz.Sam musisz wszystko dobrze przemyśleć .

A co tam według ciebie nieprawdziwe o tym sterowniku przecież on obsługuje zawór 3 drożny lub 4 drożny,a palnik jest wrzutkowy bez samoczyszczenia,pisałem wcześniej jak go czyścić.Ale widzę,że jak ktoś pisze opinie  o użytkowaniu tego kotła to dla ciebie to jest niewiarygodne.To jest sterownik minister pid pellet.Jak ogarnę jak wstawić zdjęcia to to zrobię.

To jest do eliksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdziwe informacje że sterowniki włoskie są skomplikowane i nieprawdziwe informacje że półka to najprostsze czyszczenie, ale ok, nie masz porównania więc twoja opinia jest całkowicie subiektywna. 

W każdym bądź razie tego kotła nie zamontujesz starszym ludziom i jeszcze poza kontrolą wzrokową bo szkoda ludzi, chyba że z nimi mieszkasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to potrzebuje kotła dla starszych rodziców, takiego który będę mógł podglądnąć online i powiedzmy raz na 2 tygodnie podjechać i wyczyścić, i dopełnić co 3-4 dni zasobnik. Czyścić kotła oni nie będą bo raz że swoje lata już mają a poza tym kopciucha się naczyscili całe życie więc teraz należy się im komfort. Co kolejek będzie przy nowym kotle do roboty ogarniał będę to ja. Laguna pewnie dobry kocioł i zapewne da się z 18kw przerobić oprogramowanie ale, pisałem do serwisu Edilkamin zapytanie o kocioł, łaskawie odpisali mi zdawkowo po tygodniu, jeśli tak wygląda ich serwis to ja dziękuję za współpracę, jeszcze kotła mi nie sprzedali a już olali.
Zobaczę co zaproponują mi instalatorzy którzy będą na wycenie w tym tygodniu, ja póki co skłaniam się ku Kostrzewie EEI 8kW z palnikiem VG, wiem zaraz mnie zbutujecie ale w necie jest masa dobrych opinii o tym kotle, ostatecznie jeszcze decyzji nie podjęłam ale myślę że do końca tygodnia podejmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do ciebie jak jesteś przekonany że ten może być dobry to bierz i nie słuchaj sprzedawców ,że kocioł xxx będzie lepszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tym razem do serwisu Kostrzewy i sprawdź ich reakcję. Aha, coś kojarzę, że kiedyś u nich za zdalny dostęp do funkcji serwisowych w sterowniku była jakas dopłata czy abonament, ale NIE WIEM, JAK TO TERAZ WYGLĄDA.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serwisu Kostrzewy pisałem zapytanie o kocioł przed świętami, po 2 godzinach miałem telefon od lokalnego serwisanta, dlatego biorę ten kocioł po uwagę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, eliks napisał:

Nieprawdziwe informacje że sterowniki włoskie są skomplikowane i nieprawdziwe informacje że półka to najprostsze czyszczenie, ale ok, nie masz porównania więc twoja opinia jest całkowicie subiektywna. 

W każdym bądź razie tego kotła nie zamontujesz starszym ludziom i jeszcze poza kontrolą wzrokową bo szkoda ludzi, chyba że z nimi mieszkasz. 

Jak po włosku to dla użytkownika skomplikowany.A co do czyszczenia to miałem dwa kotły z pionowym wymiennikiem to dla mnie była porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mcgiwer napisał:

Do serwisu Kostrzewy pisałem zapytanie

Dopytaj ile teraz kosztuje odpalenie kotla przez serwisanta i ile kosztują roczne przeglady, aby mieć gwarancje. Pamietaj, że z tymi gwarancjami, to różnie bywa. Przeważnie usterka jest z winy użytkownika i zepsute elementy nie podlegają wymianie na gwarancji..., no chyba, że zrobi się dziura w wymienniku, to jest szansa, że wymienią.

Popatrz na ceny części zamiennych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podpytam o to, jutro mają być u mnie instalatorzy przedstawić ofertę montażu i jeden z nich jest też serwisantem kostrzewy to się go podpytam o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Trener40 napisał:

Dopytaj ile teraz kosztuje odpalenie kotla przez serwisanta i ile kosztują roczne przeglady, aby mieć gwarancje. .

Popatrz na ceny części zamiennych.

Ja zaplacilem za odpalenie 350zl i roczny przeglad tez chyba tyle kosztuje o ile sie nie myle. Jesli chodzi o centrale w Gizycku to porady co do ustawienia kotla u serwisantow przez telefon sa rozne (zalezy na jakiego sie trafi , jak na kretyna to katastrofa a jak na kompetetnego to jest gitara) i jeszcze na marginsie napisze ze gdy instalator instalowal kociol i przeoczyl szpilki na ktorych przykreca sie palnik to po moim telefonie do Gizycka(dzial handlowy) jak powiedzialem ze mi ich brakuje to na drugi dzien juz kurier przywiozl za darmo caly komplet i w ramach rekompensaty dolozyli dwie obejmy na weza, wiec nie jest tak zle co niektorzy pisza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mcgiwer napisał:

pisałem do serwisu Edilkamin zapytanie o kocioł, łaskawie odpisali mi zdawkowo po tygodniu, jeśli tak wygląda ich serwis to ja dziękuję za współpracę, jeszcze kotła mi nie sprzedali a już olali.

Do jakiego ty serwisu pisałeś? Masz tu gościa od Edilkamina @Puławiak

@lenas1 - nie sterownik po włosku tylko włoski. Czytaj ze zrozumieniem proszę. 

Kostrzewa odpał 300, za czarnego 400. Gwarancja pod warunkiem przeglądów corocznych po 300. Popatrz czy w zestawie czujniki bo u nich każda taka pierdoła kosztuje krocie. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na adres z ich strony, servis@seba-tech.pl, 21.12.2021 odpisali mi 29.12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest nieaktualna. Ci ludzie już nie są generalnymi na Polskę. 

Tu masz głównego dystrybutora 

http://sanitsystem.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mcgiwer napisał:

Laguna pewnie dobry kocioł i zapewne da się z 18kw przerobić oprogramowanie ale, pisałem do serwisu Edilkamin zapytanie o kocioł, łaskawie odpisali mi zdawkowo po tygodniu, jeśli tak wygląda ich serwis to ja dziękuję za współpracę, jeszcze kotła mi nie sprzedali a już olali.
 

Pewnie nie z tym serwisem się kontaktowałeś co potrzeba, ja znam jednego instalatora i serwisanta i nie ma z nim problemu a współpraca super.

1 godzinę temu, lenas1 napisał:

Jak po włosku to dla użytkownika skomplikowany.A co do czyszczenia to miałem dwa kotły z pionowym wymiennikiem to dla mnie była porażka.

Ten kocioł jest tak prosty że aż trudno w to uwierzyć, ale potrzeby ogarnięty instalator do poprawnego skonfigurowania instalacji i dlatego mylisz się i to bardzo, mam Lagunę czyszczę ją raz w roku gruntownie 😉 tak raz na około 1 t spalonego pelletu wysypuje popiół z pojemnika, nie wybredna spala wszystko co dostanie i nie ma problemu z zapchanym palnikiem.

A opału dosypuje jak mi się przypomni albo zrobi się zimno bo braknie ;( bo niestety sama jeszcze sobie zbiornika nie uzupełnia.

@eliks mi to wyją z ust 😉 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eliks napisał:

Do jakiego ty serwisu pisałeś? Masz tu gościa od Edilkamina @Puławiak

 Popatrz czy w zestawie czujniki bo u nich każda taka pierdoła kosztuje krocie. 

 

 

 

 

 

 

 

U mnie przy odpaleniu serwisant zaoferowal wszystkie czujniki temperatury gratis, kociol bio luxury b 12kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest nieaktualna. Ci ludzie już nie są generalnymi na Polskę. 
Tu masz głównego dystrybutora 
http://sanitsystem.pl/
 
Tego nie wiedziałem. Niestety ale widzę że ten laguna to i tak sporo przewymiarowany do metrażu rodziców i cena też ponad przewidziany budżet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim montażu każdy jeden kocioł będzie za duży, tu ważne jest jak kocioł radzi sobie na minimalnej mocy a Laguna radzi sobie znakomicie. Od czterech sezonów nie mam z nią problemów, kocioł pracuje całym rokiem latem grzejąc CWU. Montował mi tak jak kolegom @Puławiak znakomity fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mieliście szczęście że trafiliście na fachowca bo dziś z tym nie jest tak łatwo.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliksnic sie nie przyłożyłeś bo najpierw dales 18kW a później 8kW a pytanie było o 12kW...

Prosty palnik, Prosty sterownik,  obsługa prosta jak Drut. 

Żadnego przeważania pelletu aby to dobrze pracowało.  Dajesz sobie w zależności od pelletu podawanie 2 do 2,5sek pauza 15sek , dawka rozpalania 25sek dobierasz max nadmuch do danego pelletu I tyle Cie to interesuje. Jak się chce, to moduł internetowy czy termostat i tyle.

W zależności od strat ciepła budynku I spalania dobowego z tego wynikającego koszyczek opróżniasz co nascie dni.

Proste to jak budowa Cepa. W zakładzie mam większy palnik od 18kW założony i ciut rozwiercony bo musi gwizdac. Co 4-5dni jak termostat zgasi w rękawicy łapiemy koszyczek,  wyrzucić z niego,  założyć i tyle.  U mnie pracuje na Mster kolor 4,3cala dotyk z wyjściem na moduł sondy lambda (testowo)

 

W trochę  innych barwach tak wygląda 12kW

Prosty,  łatwy w czyszczeniu.

 

xkociol-pellpal-12-kw-domer.jpg.pagespeed.ic.qjus79Orcj.webp

20211229_110231.jpg

20211229_110235.jpg

20211229_110244.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mcgiwer napisał:

No to mieliście szczęście że trafiliście na fachowca bo dziś z tym nie jest tak łatwo.

Zgadza się. Zerknij na jego instalacje;

https://m.facebook.com/pg/KotlyPulawiak/posts/?ref=page_internal&mt_nav=0

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81 link nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ok, strona się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, na telefonie mieli i wywala błąd że link może być uszkodzony lub strona usunięta, w stacjonarnym się otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.