Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałem na lato wstawić bufor 1000l i tak myśle tylko ta cena zabija


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Pieklorzem na temat zapalarki .Moj kociołek jako pierwszy w tym roku jest przystosowany fabrycznie do zapalarki .Koszt samej zapalarki to coś około 200 pln. +kruciec .To chyba lekkkkka przesada z tym tysiakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
58 minut temu, SlawekOrfi napisał:

Ja chciałem na lato wstawić bufor 1000l i tak myśle tylko ta cena zabija


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do podajnikowca ?? dziwne podejście tu już lepiej tą zapalarkę sobie załóż , bufor do podajnika to jak piącha do nosa pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko myslalem ze właśnie nagrzeje bufor i się wyłączy a za dwa dni przykładowo się sam odpali, bobtak to nie widze tej zapalarki jakoś sensowniej. Ja mam podłogówkę 90% wiec jak piec się wyłączy i wszytko ostygnie to zanim się nagrzeje ta podłoga tobspalanie się wyrówna a znowu dać 1000zl za zapalarke żeby spalanie było takie samo to lepiej groszku kpić za ta kasę.
Tak myśle ja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kotly.es24.pl/opis/6066494/nowy-tyl-palnika-sv200-z-zapalarka-15-25.html


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mówi,że automatu to z tą zapalarką nie będzie, chyba że ktoś ma sterownik który takową zapalarkę obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny 1000. To chyba lepiej od razu kupić zestawcpelletowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pochłaniacz napisał:

Coś mi mówi,że automatu to z tą zapalarką nie będzie, chyba że ktoś ma sterownik który takową zapalarkę obsługuje.

IRYD PID kolor ma to pod 5 ym wyjściem. Może być pompa kotłowa, może być wyjście alarmowe lub zapalarka. Nie wiem jak to wówczas programowo wychodzi, bo nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko co ma dodatkowe wyjście 230V będzie OK jak to się da załączyć w pracy ręcznej. Nie wiem jak obciążenie prądowe. Pewnie też jakiś prosty sterownik czasowy też można tu zastosować.

Wiadomo ile będzie kosztować sam sterownik BLACK? Te odlewy będą teraz "na standardzie" czy produkowane będą wersje z wejściem na zapalarkę i bez?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
16 godzin temu, SlawekOrfi napisał:

Tylko myslalem ze właśnie nagrzeje bufor i się wyłączy a za dwa dni przykładowo się sam odpali, bobtak to nie widze tej zapalarki jakoś sensowniej. Ja mam podłogówkę 90% wiec jak piec się wyłączy i wszytko ostygnie to zanim się nagrzeje ta podłoga tobspalanie się wyrówna a znowu dać 1000zl za zapalarke żeby spalanie było takie samo to lepiej groszku kpić za ta kasę.
Tak myśle ja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wiem czy teraz miałes na myśli pellet czy ekogroszek a jeśli ten drugi to niepotrzebnie kociołek miałby się wyłączać , też mam ogrzewanie podłogowe i one idzie na najniższej mocy obecnie ok 3kw w mrozy trochę podskoczy i to najlepsza opcja , wyłączanie podłogówki ćwiczyłem przez 3 lata i nigdy więcej bo to aby znów ją rozgrzać porzera dwa razy więcej opału ,niech sobie pyka na niskiej mocy ale stale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę bardziej jako alternatywa do podgrzewania CWU w lato.  Może kiedyś po dokładnym dociepleniu można by całkiem na pelet przejść. Tak czy siak na tę chwilę koszta przeróbki potężne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zapalarke to tak. Bufor mam ale okazało się ze to 800L


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

d48a4ea48d6e5c52bee949c4d526d090.jpg
Powiedzcie coś o tym popiole. Bartex Gold


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek z Timel ma coś wykombinować przy SKZP02, aby wyjście cyrkulacyjnej dało się przełączyć na zapalarkę

jakiś tam testowy już nawet jest i działa, nowe okno w zakładce palnik, można tylko rozpalić albo zaznaczyć, aby wygaszał, gdy niepotrzebne (czuwanie eko) czyli jak stoi bojler i obwody grzewcze. Doszedł czas rozpalania, wykrycie ognia po czujniku spalin.

Wówczas do ekogroszku tył palnika z zapalarką i uszczelkami to 800zł plus kurier 30zł

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl, cyrkulacyjna w sterowniku kotla to przezytek. Sterowanie pompka cyrkulacyjna i bezprzewodowy czujnik ruchu kosztuje ponizej 200 zl i wtedy taka cyrkulacja ma sens... To jest wlasnie zaleta jak jest sterownik z dodatkowym wyjsciem i mozliwoscia korekty softu. Po 5 latach od premiery mozna wprowadzic fajna opcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, shogunzlasa napisał:

Sterowanie pompka cyrkulacyjna i bezprzewodowy czujnik ruchu kosztuje ponizej 200 zl i wtedy taka cyrkulacja ma sens...

Jak to rozwiązać gdy ma się dwie kuchnie i dwie łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tak do końca zda egzamin. Ja mam powiedzmy z 8m do kuchni i łazienki. Wchodząc do łazienki się kąpać w sumie trzeba się rozebrać, więc trochę czasu schodzi, ale jak idziesz myć tylko ręce to zdąży przemielić tyle wody?
Aktualnie mam ustawiony harmonogram czasowy. Pompka działa w godzinach, w których z reguły najwięcej się korzysta z wody i dobrze to u mnie działa.
Może czas najwyższy sprawdzić inne rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 г. o 21:54, Popcorn1 napisał:

http://kotly.es24.pl/opis/6066494/nowy-tyl-palnika-sv200-z-zapalarka-15-25.html


Изпратено от моя Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalka
 

Oprócz dodania zapalniczki zauważam, że nastąpiła zmiana w dopływie powietrza wtórnego, uszczelka ma otwór po drugiej stronie. Płyta montażowa również musi zostać przerobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Чета теории на конспирацията от любопитство, а не да ги създавам. Имах предвид дупката, която заобиколих, ако тя наистина е дупка, за какво е? Други печати, които съм виждал, липсват или липсват.

100_19600620485e7b800c064a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz czy ten nowy tył palnika różni się znacznie od starego? Czy poza dodatkowym otworem na zapalarkę, wewnętrznie czymś się różni?Bo jeśli różnica jest tylko w otworze i nowym mocowaniu dmuchawy,to fajną sprawą byłaby możliwość zwrotu starego tyłu palnika i częściowe odzyskanie środków poniesionych na zakup nowego. Inaczej zostajemy z kawałkiem żeliwa,którego i tak nie wykorzystamy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu pomysł.

Alternatywnie, w lecie, gdy nie ma ogrzewania, wyjmij palnik i odeślij producenta do naprawy (instalacja zapalniczek i złącz wentylatora), robocizny i nagród materiałowych.

Edytowane przez marcin
Przetłumaczone google translatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlew żeliwny jest takiego samego kształtu, ma jednak inny skład żeliwa

W międzyczasie nieco zmieniono samą blachę stalową,ale tego nie trzeba wymieniać. To nieco zmodyfikowany wlot powietrza do strefy palnika.

 

Do wymiany jest tylko tył palnika ze zmienionego żeliwa. W tym żeliwie jest pod kątem wykonany otwór montażowy do zestawu zapalarki

Popcorn możesz zadzwonić do technix i zapytać czy coś będzie taniej jak odeślesz swój tył. W tej chwili oferta jest taka.
W zasadzie nawet jej miało nie być, bo to jest od kompletu pelletowego. To miało byc oferowane jako całość razem z drugim podajnikiem pelletowym, dmuchawą, sterownikiem.
Zgodzono się oferować tył palnika z zapalarką dla chętnych przy ekogroszku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.