Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Pyt do kolegi Pieklorz

czy palnik sv-200 można zamontować w piecu jeżeli na przeciwko palnika nie ma ściany wodnej ? Może można poratować sie płyta szamotowa ? W tym piecu można przekładać palnik lewa/ prawa strona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł. Gdzie to jest wpięte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Sprawdzał ktoś, jak bardzo wieje przez otwory napowietrzające ? Ostatnio podczas czyszczenia zatkałem kanał pod rusztem, i sprawdzałem jak dmucha powietrze z tych otworów.  Dziwne trochę, bo o ile z lewej strony można coś wyczuć, to z prawej, i górnych dziurek, praktycznie nic nie czuć. Sprawdzałem na różnych mocach. Jak podglądałem płomień na małej mocy, to był pochylony w prawo. Czy to tak powinno być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie był pochylony od tego ze miałeś otwarte drzwi Ok kotła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliło się na małej mocy, w środku palnika, a tam jak wiadomo rządzi dmuchawa która dostarcza powietrze z czterech stron rury. Stronę wcześniej jest filmik gdzie pokazane są wiry które powinny się tworzyć na małej mocy. Wrodzona ciekawość kazała mi sprawdzić jak to się pali w moim palniku, i widzę że jest inaczej więc drąże temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie kilka postów na pochłaniacz moją obserwację problemu z napowietrzeniem 15 kW. Niestety nie mogę również wyeliminować problemu węgla, ponieważ nie mam dostępu do innych rodzajów. Wszystkie filmy, które znalazłem i oglądałem, dotyczyły 25 kW. i nie mam podstaw do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyświetlił mi się ten filmik :)   

 

 

Rozwiewa sporo wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując nie polecacie montować palnika SV200 jeżeli na przeciwko niema ścianki z wodą?

Pytam ponieważ mój obecny podajnik kona i trzeba go wymienić (niestety cały, nierozbieralna konstrukcja Ardeo z obrotem). Wstępnie przymierzałem się do sv200 ale nie posiadam ścianki wodnej na przeciwko palnika tylko ruszt wodny nad palnikiem.

Pytanie co począć, kocioł to Lazar unikomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochłaniacz, tylko nie wpadnij na taki pomysł jak serwisant Kamil. 

Użytkownik ma czyścić komorę pod paleniskiem i wyjmować samą płytkę paleniska do czyszczenia.

Nie ma potrzeby rozbierania na czynniki pierwsze palnika. Jak Ci to przyjdzie do głowy, to najpierw zadzwoń do Technix i zamów pełen komplet uszczelek, oni się ucieszą, że zarobią, Ty się ucieszysz , że się pobawisz

 

Flame jak nie masz wody do dołu, to trzeba dać jakieś płyty izolujące, bo opalisz farbę na podstawie kotła.

Edytowane przez Pieklorz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło, o samą budowę palnika, i sposób dystrybucji powietrza do górnych otworów. Teraz już wiem, dlaczego z jednej strony dmucha mocniej. 

Rozbierać go nie ma sensu, skoro działa, tym bardziej, że tam nie ma się co popsuć jak widać. Uszczelki zapobiegawczo można kupić, bo to nie są wielkie pieniądze, a przednia przerwała się podczas drugiego czyszczenia popielnika, i teraz ruszcik ciężko wpasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Flame napisał:

Czyli podsumowując nie polecacie montować palnika SV200 jeżeli na przeciwko niema ścianki z wodą?

Jak ma być izolacja to najpierw  scianki w popielniku wyłożyć wermikulitem na to płyty szamotowe lub żeliwne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaką max wielkość ziarna groszku przełknie ten podajnik bez uszczerbku na ślimaku? Tak z Waszej praktyki.

Edytowane przez CoTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką ściankę co prawda w kotle jest już zamontowana zostało tylko podłączenie do instalacji z braku czasu nie zrobiłem tego jeszcze to wg mnie najlepsze rozwiązanie można co prawda położyć wermikulit czy ceramikę ale to zabiera miejsce na popiół a u mnie palnik jest 4cm nad dolną sciana więc miejsca mało i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CoTo napisał:

Jaką max wielkość ziarna groszku przełknie ten podajnik bez uszczerbku na ślimaku? Tak z Waszej praktyki.

Ja osobiście wolę grubszy ekogroszek palnik 25kw, ślimak jest z takim wycięciem, 31 spokojnie daje radę. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.02.2020 o 18:00, Flame napisał:

Czyli podsumowując nie polecacie montować palnika SV200 jeżeli na przeciwko niema ścianki z wodą?

U mnie pali wprost na drzwiczki, idąc w stronę palnika jest na nich jest ze 2cm izolacji i blacha 5mm. Żeby zaczynały parzyć musi być z 6kW. Jedyne co, to unikał bym może bezpośredniego walenia płomieniem w wymiennik (postawić przed nim blachę/szamot).

SV raczej pali na wprost. Żeby płomień szedł wyraźnie na bok, to coś musi być zdrowo namieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie.Mam pytanie do użytkowników sv-200 ,czy ktoś próbował palić grochem marcela i z jakim skutkiem.Zostało mi trochę towaru i nie wiem czy nowy kociołek sobie z nim poradzi.Jak dobrze pójdzie to przesiądę się z zasypowca na skamp-pv 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pali wprost na drzwiczki, idąc w stronę palnika jest na nich jest ze 2cm izolacji i blacha 5mm. Żeby zaczynały parzyć musi być z 6kW. Jedyne co, to unikał bym może bezpośredniego walenia płomieniem w wymiennik (postawić przed nim blachę/szamot).

SV raczej pali na wprost. Żeby płomień szedł wyraźnie na bok, to coś musi być zdrowo namieszane.
Coś jest namieszane sv200 pali na wprost z tendencją ku górze na wyższych mocach a jako izolację polecam płytę wermikulitowa 30mm i z głowy

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaibuk napisał:

Witam wszystkich po długiej przerwie.Mam pytanie do użytkowników sv-200 ,czy ktoś próbował palić grochem marcela i z jakim skutkiem.Zostało mi trochę towaru i nie wiem czy nowy kociołek sobie z nim poradzi.Jak dobrze pójdzie to przesiądę się z zasypowca na skamp-pv 13.

Ja palę w tłoku Marcelem palenie samym u mnie oznacza kupę smoły i sadzy mieszam go albo z miałem albo retopalem 1:1 i jest ok  nie wiem jak SV ale myślę że taki mocny węgiel nie będzie mu służył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kaibuk napisał:

Witam wszystkich po długiej przerwie.Mam pytanie do użytkowników sv-200 ,czy ktoś próbował palić grochem marcela i z jakim skutkiem.Zostało mi trochę towaru i nie wiem czy nowy kociołek sobie z nim poradzi.Jak dobrze pójdzie to przesiądę się z zasypowca na skamp-pv 13.

Nie mam Marcela żeby sprawdzić, ale raczej przyda się gdy będzie stały, ale nie za duży odbiór ciepła w sezonie - wtedy go wypróbuj,  a jakby się spiekał najwyżej dorzuć peletu to będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sieczkę z gałezi  z ubiegłego roku .Nowy kociołek dojedzie w przyszły wtorek .Zobaczymy co to cudeńko potrafi.Ster argos pid plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego peletu trzeba sypnąć do groszku?  Bo mam trzy worki takiego szamba , że spiek potrafi wystawać z 10 centymetrów za palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.