Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki nowy kocioł C.O. na pellet?


JM11

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli reasumując. Polskie kotły są starej konstrukcji jedynie dostosowane do norm, które powinny spełniać, a pozostałe zagraniczne wynalazki są jakościowo dużo lepsze i nie powodują zawrotu głowy i zawirowania w portfelach? No i nie wymagają bufora.

Śledząc forum jest mnóstwo tematów o doborze kotła. Nie można by zrobić jakiegoś mądrego zestawienia kotłów, które w ogóle są warte uwagi z opisem co jest za, co przeciw. Jak wykonać instalację. Kiedy stosować bufor?

Myślę że jakby zrobił to ktoś, kto ma odpowiednią wiedzę w tym temacie, to w znacznym stopniu ułatwiło by to wybór. 

Edytowane przez mikus39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikus39 Słyszałeś o kotłach jakiegokolwiek naszego producenta zgazowujących pellet?. Kotłach które ważą każde podaną dawkę pelletu? O pelletowych kotłach kondesacyjnych z silnikiem Stirlinga ładujące baterie fotowoltaichne? Albo Kocioł zintegrowany z buforem gdzie ciepło odpadowe z kotła przejmuje naturalnie bufor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni pomysł bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie słyszałem. O kotłach ważących paliwo słyszałem/czytałem - Windhager .Dlatego szukam dobrego rozwiązania dla mnie i pozostałych użytkowników.

Szczególnie dla takich jak ja z nikłym pojęciem o technice kotłowej.

Jak zrobić dobrze i nie dać się nabić w butelkę. Powiem więcej, żeby być zadowolonym z wyboru, żeby nie pisać na forum co zrobić żeby teraz było dobrze po zakupie. 

Chociaż forum jest na tyle ciekawe że lubię tu poczytać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mikus39 napisał:

Nie można by zrobić jakiegoś mądrego zestawienia kotłów, które w ogóle są warte uwagi z opisem co jest za, co przeciw.

I zaraz nasi producenci zaczną straszyć na privach prawnikami. Był już taki przypadek na forum jak dobrze pamietam.

Ponizej kilka wizualizacji. Pierwsza to zgazowanie pelletu. Druga kocioł produkujący prąd. Ostatnia to kocioł kondensacyjny niskotrmeraturowy idealny do podłogówek. Temp spalin 35 do 40 Stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kipi w starym przemianowanym kotle zasypowym i jestem mega zadowolony. Od 23.10 do dziś nie zjadł całego zbiornika 18 worków pelletu. Czyli już 20 dni bez zaglądania do kotła. Czego chcieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja mam podobnie, ale kolega szuka czegoś nowego do nowego domu, przeszczep nie wchodzi w grę... Faktycznie jest sporo ciekawych konstrukcji, wszystko kwestia funduszy i prawidłowo obliczonej i wykonanej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw w internecie niech sprawdzi jak się ma sprawa serwisu takiego kotła w naszym kraju. Bo się okaże, że jest jeden serwisant na całą Polskę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowaliśmy ostatnio Biawar Slim czy ja wiem czy to mi się tak podoba @papen76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66 Ale co? Bo nie załapałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te całe nowości w kotłach.

32 minuty temu, mikus39 napisał:

A dla zepewnienia wymogów ustawi przeszczep jest możliwy? 

Ja mając palnik tak zrobię, że wymienię sobie tylko wymiennik z 5 klasą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, ok! Jak dla mnie też im prostszy mechanizm tym lepszy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mikus39 napisał:

I bądź tu mądry jak znowu nowości. 

To ja proponuje dowiedzieć się ile takie nowości kosztują .

kto i za ile to zamontuje , ile kosztuje serwis przegląd .

Co w razie awarii , wszystko może się popsuć nawet prom kosmiczny .

ile ewentualne części i dostęp do nich z kim i po jakiemu gadać w razie Czego 

Kto kupuje i użytkuje owe kotły .

Chyba już lepiej pompę ciepła założyć .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem te prezentacje po to, żeby porównać sobie z poziomem jaki oferują rodzimi producenci. A pompa też może po gwarancji pierdyknąć i naprawa będzie kosztować majątek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Outsider napisał:

Jakich?

Odnośnie jakich mamy producentów kotłów to: Lazar z Jastrzębia, SAS z Buska, EkoGreń z Pszczyny, Tekla ze Strumienia, Zębiec z Zębca, Budmet Nocoń z Czeladzi....

Nie powiem zagraniczne może i lepsze ale nie na naszą kieszeń.  Śmieszy mnie jak ktoś kupuje l taki drogi, zagramaniczny piec jak za taką cenę może mieć pompę ciepła która technologicznie jest o niebo do przodu niż taki wypasiony peletowiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ok ale też musi być instalacja do niej odpowiednia. Nie uśmiecha mi się kuć podług żeby włożyć rurki do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy pisali można kupić mawet prom kosmiczny,a normy zaostrzać. Tylko potem będzie płacz jak z euro7 w samochodach spalinowych że koszt oczyszczania spalin podnosi cenę auta o 50 tys. zł. Trzeba wyposrodkowac, zeby zyski przekraczały koszty a nie odwrotnie.

Gdybym bywał w domu raz na miesiąć to może żonie rowniez bym kupił kocioł zachodni żeby spać spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Outsider napisał:

Pierwsza to zgazowanie pelletu. Druga kocioł produkujący prąd. Ostatnia to kocioł kondensacyjny niskotrmeraturowy idealny do podłogówek. Temp spalin 35 do 40 Stopni.

Tylko ze wszystkie to nominalnie min. 10kW i wiecej.

30% z tego daje 3kW i ponizej nie zejdzie. Te wloskie (och i ach) rowniez

A chatka potrzebuje np. w sredni przecietny dzien zimowy = 2kW.

Wiec albo start/stop 10 razy na dobe lub bufor… W pierwszym przypadku sprawnosc bedzie taka sama jak naszych a w drugim plus ~5% wiecej.

Ten ostatni mi sie podoba - dlatego ze raz na zawsze obala mity o goracym powrocie i niby lepszym spalaniu pelletu.

Tak czy owak konstrukcje jako podpowiedzi do nasladowania OK.

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mit. Wszystko zależy od konstrukcji wymiennika, palnika i kotła jako takiego.  Płomień jeżeli trafi na coś zimnego nie dopali gazów. A wtedy błyskawicznie wytrąca się sadza. Zasada zapalniczki i podgrzewanej nią łyżki. Ale jak widać są tacy co opanowali proces spalania w chłodnym środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Outsider alez oczywiscie ze tak jest. Dlatego takie konstrukcje (gdzie zeby dopalic to na kotle ma byc wedlug instrukcji 65 lub lepiej) nigdy nie powinny opuscic fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 20:57, PioBin napisał:

Wiec albo start/stop 10 razy na dobe lub bufor… W pierwszym przypadku sprawnosc bedzie taka sama jak naszych a w drugim plus ~5% wiecej.

Konkretnie o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.