Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na pellet + instalacja, osprzęt? Coś z palnikiem Kipi czy może Lazar ?


dsc81

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko ile osób kojarzy że Miele stoi w każdej profesjonalnej pralni? To samo jest z kotłami. 

Co do aut, jeździłem niemieckimi autami przez 18 lat, teraz mam 2 Francuzy i wierzcie mi, nie wiem co to plama oleju pod autem. Mit niemieckich, solidnych, bezawaryjnych aut przestał istnieć już pod koniec lat 90tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jest proste. Nie kupuje sie niczego od wiodacych firm generalnie. Telewizor mam Sony. Sprzet do majsterkowania Metabo. Za to zaplacic trzeba czesto  troche wiecej. Ale swiety spokoj ma swoja cene. I w rozrachunku koncowym wychodzi taniej. Taki Akumulator Varty. Wystarczy wrzucic na wage dzisiejszy i ten sprzed  pietnastu lat. Oszczednosci a co za tym idzie jego trwalosc widac golym okiem. Akku Yuasy maja trwalosc do 12 lat! Wymieniac mozna by dlugo podobne przyklady. 

Edit: Oleje Castrol? Nie ma juz zadnego syntetycznegp na rynku. Poza tym we wspolpracy z VAG wymyslili formule wiazaca wode w oleju! Zeby niemieckim samochodom ludowym nie zamarzaly odmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 godziny temu, Benton661 napisał:

Mnie tylko zastanawia fakt, że użytkownicy Kostrzewy wchodzą na to forum po fakcie, czyli po zakupie kotła, a nie poszukają opinii przed zakupem. Tutaj raczej nikt Kostrzewy by nie polecił, a Pelluxa Biawara jak najbardziej

Czesto jest tez tak, ze ktos loguje sie na forum z pytaniem co kupic. Daje dwa typy. Jezeli odpowiesz mu ze jeden to bubel a z drugim bedzie mial problemy to sie Kolega jeden z drugim obraza. Ze przecierz jak to tak? I dlaczego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Edit: Oleje Castrol? Nie ma juz zadnego syntetycznegp na rynku. Poza tym we wspolpracy z VAG wymyslili formule wiazaca wode w oleju! Zeby niemieckim samochodom ludowym nie zamarzaly odmy

Tu przyznam rację, sam wlałem castrola do auta i tylko same problemy - odma a przed tym cieknące uszczelniacze. Nigdy więcej castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Seby76 napisał:

Niczego nie teklamuje pisze tylko jaki maja serwisi podejscie do kienta

Podejście do klienta bardzo często zmienia się w "odejście od klienta" po zakupie kotła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Visitor1230 napisał:

Jest proste. Nie kupuje sie niczego od wiodacych firm generalnie. Telewizor mam Sony. Sprzet do majsterkowania Metabo. Za to zaplacic trzeba czesto  troche wiecej. Ale swiety spokoj ma swoja cene. I w rozrachunku koncowym wychodzi taniej. Taki Akumulator Varty. Wystarczy wrzucic na wage dzisiejszy i ten sprzed  pietnastu lat. Oszczednosci a co za tym idzie jego trwalosc widac golym okiem. Akku Yuasy maja trwalosc do 12 lat! Wymieniac mozna by dlugo podobne przyklady. 

Edit: Oleje Castrol? Nie ma juz zadnego syntetycznegp na rynku. Poza tym we wspolpracy z VAG wymyslili formule wiazaca wode w oleju! Zeby niemieckim samochodom ludowym nie zamarzaly odmy. 

Dwa pierwsze typy, czyli tv i narzędzia, to mam taką samą opinię. Co do innych spraw różnice duże są nawet między modelami w danej marce a przy autach nawet spece rozróżniają po numeracji silników o tej samej pojemności. Jedne są udane a inne padół łez i niekończące się wydatki. Zakup czegokolwiek dla laika to rosyjska ruletka albo ślęczenie tygodniami w internecie i szukanie rzetelnych informacji. Kto dzisiaj ma na to czas ? Można powiedzieć, że jesteśmy na z góry przegranej pozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cezar76 napisał:

Wiem kolego. Co ty na żartach się nie znasz?;)

Spoko, spoko... Wziąłem to na luzie :) 

..., ale jak ktoś chce mieć Kostrzewę, to czemu nie :) Przynajmniej pojawią się nowe tematy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pierwszej stronie teraz pokazuje mi 5 aktywnych wątków z nazwą "Kostrzewa" w temacie. To o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Trener40 napisał:

ale jak ktoś chce mieć Kostrzewę, to czemu nie :) Przynajmniej pojawią się nowe tematy :) 

Hehe. Mój szwagier taki sobie sprawił. Kupili na wsi stary dom do kapitalnego remontu, a że tam tylko piece kaflowe, to trzeba wstawić CO. Więc odkupił od kolegi używanego Kostrzewę, za 4 tys., bo kolega gaz zakładał, a bardzo sobie chwalił... Stoi teraz to cudo zalane glikolem i czeka na zakończenie remontu. Mówię mu, "weź ty już zacznij czytać o tym kotle i choć teorii się naucz". Ale po co, są fachowcy to mu zrobią wszystko na cacy i ustawią... A on z obsługi gorsza noga niż ja. Do naszego obecnego kotła, wspólnego, nie dotyka. Nie interesuje go jak się pali, czy się pali, jak płomień ustawić itp. nic kompletnie. Tylko alarm umie wyłączyć, pelletu czasem nasypać i kocioł wyczyścić. Ale już nawet nie jest mi go żal...;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, jednak poleciłeś....szwagrowi :)

A kolega pewnie "bardzo sobie chwalił" gaz a nie K... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Wiesz, może gdybyśmy nie mieszkali w jednym domu, to byłoby inaczej. Ogólnie spoko chłop, ale jak trzeba któryś rok z rzędu kosić samemu wspólną trawę, dbać samemu o wspólne ogrzewanie itp, ... No to jest jak jest... Niech mu Kostrzewa łatwy będzie.;-)

Edit. Jak się zrobię wredny kolega z forum i @Trener40 mi mocno podpadnie, to szwagrowi polecę go jako doświadczonego nauczyciela... Ale nie wiem czy Trener potrafi aż tak podpaść... ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cezar76 napisał:

@Trener40 mi mocno podpadnie, to szwagrowi polecę go jako doświadczonego nauczyciela...

Coś mi podpowiada, że muszę kocioł zmienić :) 

P. S. 

Jakby szwagier chciał mieć drugi w zapasie, to nawiąże z nim kontakt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kupi drugi kocioł to albo będzie miał na części albo pierwszą w Polsce zrobi kaskadę z Kostrzewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.