Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego musimy przesiąść się na auta elektryczne zasilane energią z elektrowni węglowych. 🙂 

Prawda jest taka, że wystarczyło lasy w amazoni zostawić w spokoju. Klimat byłby normalny, CO2 w normie, brak dziury ozonowej itp. Jeden przelot samolotu emituje tyle CO2, co całe osiedle opalane węglem przez rok czasu.

Rządzą nami hipokryci.

Edytowane przez wacio1967
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drwal z Brazylii powie, że wystarczy zakazać Polakom i Niemcom kopania węgla brunatnego i wyjdzie na to samo 😉

Nie chodzi mi o zaprzeczanie Twojej wypowiedzi, bo z samolotami zgadzam się w całości, jednak np działanie protokołu montrealskiego przyniosło wymierne skutki jeśli chodzi o temat dziury ozonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Dlatego musimy przesiąść się na auta elektryczne zasilane energią z elektrowni węglowych. 🙂 

Prawda jest taka, że wystarczyło lasy w amazoni zostawić w spokoju. Klimat byłby normalny, CO2 w normie, brak dziury ozonowej itp. Jeden przelot samolotu emituje tyle CO2, co całe osiedle opalane węglem przez rok czasu.

Rządzą nami hipokryci.

Samolot coś tam nasmrodzi bo to średnio 30 ton paliwa na 1 lot ale to pikuś ,sprawdź sobie ile pali jeden kontenerowiec za rejs np z Chin do Europy to jest porażające zapewniam i to paliwa naprawdę podłej jakości w zasadzie najgorszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Dlatego musimy przesiąść się na auta elektryczne zasilane energią z elektrowni węglowych. 🙂 

Ładowanie ze swojego gniazdka   to nieuzasadniona korzyść finansowa dla użytkownika, możliwość obejścia systemu i wykorzystania normalnej sieci elektrycznej do naładowania samochodu – do czego ta sieć zasadniczo nie została zaprojektowana. Jeśli podłączasz swoje auto na prąd do ładowania na noc i korzystasz z tańszej taryfy nocnej to ty jako użytkownik masz z tego korzyść. A gdzie korzyści  producenta?  

https://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/samochody-elektryczne-stracą-możliwość-ładowania-z-domowego-gniazdka-tak-musi-się-stać/ar-AA1eWCnx?ocid=XMMO

Jeszcze porządnie stado owiec do strzyżenia się nie uformowało, a tu już takie istotne zmiany zwiększające koszty eksploatacyjne 1km/zł ( trochę za szybko).

Tu chyba nie chodzi o ekologię i "ratowanie planety" tylko monetowanie tej ideologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był tu pyskaty "Norman", może opowiedziałby nam coś więcej :)

2 godziny temu, Piecuch19 napisał(a):

Jeszcze porządnie stado owiec do strzyżenia...

Gdy czyta się takie opinie to można odnieść wrażenie, iż przyzwyczailiśmy się do traktowania świata z pozycji osób przegranych, skazanych na porażkę. Przygnębiające trochę. Czy nie zawstydza Was to?
Od lat jest szansa na wybór a ciągle słyszy się o rozczarowaniu.
Tak trudno rozpoznać zagrożenie, uniknąć naiwnych decyzji?
Strach planować przyszłość, gdy nie uczymy się na błędach, bo znów ktoś, kiedyś, może mieć przyzwolenie, by zachęcać młodzież do beznadziejnego wysiłku.

Może więc ktoś napisze jaką widzi alternatywę dla kierunku, który tu jest opisywany?
W taki sposób, który jest daleki od hamowania rozwoju technologicznego a przy okazji zapewniający bezpieczeństwo.

Trochę sobie pozwalam, ale traktuję to jako sprzeciw malkontenctwu.
Jeśli niektórym nie jest ciężko nieustannie pracować na rzecz zdrowia i nie zniechęcają się tym, że temat diety i w ogóle zdrowego stylu życia, został zagarnięty przez politykę, która co rusz kompromituje się, wywołując falę dowcipnych komentarzy, to może znajdzie się też ktoś, komu nie będzie wstyd podać, w przystępny sposób, jak powinien przebiegać zrównoważony rozwój w dziedzinie ekologii czy szeroko rozumianej gospodarki energetycznej?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piecuch19 napisał(a):

Ładowanie ze swojego gniazdka   to nieuzasadniona korzyść finansowa dla użytkownika, możliwość obejścia systemu i wykorzystania normalnej sieci elektrycznej do naładowania samochodu – do czego ta sieć zasadniczo nie została zaprojektowana. Jeśli podłączasz swoje auto na prąd do ładowania na noc i korzystasz z tańszej taryfy nocnej to ty jako użytkownik masz z tego korzyść. A gdzie korzyści  producenta?  

https://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/samochody-elektryczne-stracą-możliwość-ładowania-z-domowego-gniazdka-tak-musi-się-stać/ar-AA1eWCnx?ocid=XMMO

Jeszcze porządnie stado owiec do strzyżenia się nie uformowało, a tu już takie istotne zmiany zwiększające koszty eksploatacyjne 1km/zł ( trochę za szybko).

Tu chyba nie chodzi o ekologię i "ratowanie planety" tylko monetowanie tej ideologii.

Bo trzeba wymagać od polityków wręcz żądać aby energetyka zawodowa zapewniała nam prąd,auto to moja wolność i ja mam decydować jakie to ma być auto nie jakaś unia czy inny mniejszy urzędas  za chwilę wyjdzie na to że prąd sami musimy mieć aut nie będzie wcale bo ktoś ma chore wizje ,przecież my ich wybieramy i mają robić jak im my każemy inaczej to będzie błędne koło które można śmiało nazwać reżimem czy zamordyzmem komuchom i co kto się tam wybierze ale na bank nie można tego nazwać demokracją bo to co obecnie się wyprawia to zaprzeczenie demokracji a tak mało jakoś o tym się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł na węgiel, chcę w nim palić jeszcze 40lat, a rząd chce mi tego zakazać, to jest ograniczenie mojej wolności!!! Tak samo jak ograniczenia prędkości dla samochodów! Dlaczego nie mogę jechać w terenie zabudowanym 140km/h?!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest dobre porównanie. Musielibyśmy ustalić czy jest równoznaczne ze stwarzaniem bezpośredniego zagrożenia… czy równa się z pomykaniem złomem, po osiedlowych uliczkach.
Nikt na forum nie popiera zanieczyszczenia środowiska, wręcz przeciwnie czytamy o dbałości, by spalanie w kotłach było jak najbardziej ekonomiczne i bezpieczne.

Dyskusja dotyczy bardziej zaufania a raczej jego braku do podejmowanych decyzji. Bo jak zrozumieć to, że przyjmujesz zapewnienia, iż budujemy najnowocześniejszą elektrownię węglową, po czym widzisz radykalną zmianę?
Jeśli inżynierzy mylą się tak bardzo, to komu można dziś jeszcze zaufać?

Jak zrozumiesz decyzję o wysiłku na rzecz zmiany systemu edukacji, wprowadzaniu gimnazjów, po czym następuje zwrot i "rozbiórka" tego co ledwo zaczęło funkcjonować?

Czym wytłumaczysz podobne zmiany w systemie zdrowotnym?

Do czego doprowadzi tego rodzaju marnotrawstwo czasu, sił i środków?
Gdybyś pozwolił na to, by ktoś nieustannie majtał Tobą na lewo i prawo dokąd byś doszedł?

O tym jest ta dyskusja. O rozumieniu wolności może jeszcze kiedyś będzie okazja.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa kopalne to relikt przeszłości. Dorabianie ideologii wolności i spisku mnie po prostu bawi!

 

Oczywiście wszystko z głową, a nie na hurra, ale nie zapominajmy, że mamy wybory i różne głupoty rodzą sie w głowach polityków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, o6483256 napisał(a):

Paliwa kopalne to relikt przeszłości.

Dlugo jeszcze na ten „relikt” bedziesz patrzyl w lotnictwie, marynarce, itp. A skoro tam jest to u mnie w domu dlaczego nie? I dlaczego ze swoimi „wizjami” nie pojada na inne kontynenty? Taka misja jak z szerzeniem wiary…

21 minut temu, o6483256 napisał(a):

Dorabianie ideologii wolności i spisku mnie po prostu bawi!

Jak pamietam to dosc ostro pisales o tym samym przez ostatnie dwa lata „maseczkowania i obostrzen/restrykcji” a teraz popatrz czy warto bylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy właśnie do dzisiaj węszą spisek pandemiczny... 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Niektórzy właśnie do dzisiaj węszą spisek pandemiczny... 🤣

 

Bo był .

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrust Kolego ,chrust ☺️

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piastun napisał(a):

Serio?

A jaką mamy alternatywę?

Bo chyba coś przegapiłem w ostatnim czasie...

Atom i odnawialne źródła energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że od pokoleń nas łupią na potęgę. Jedni w białych rękawiczkach, inni oficjalnie (bo co im zrobimy).

Można ominąć system, odciąć się od wszystkiego. Trochę wysiłku, kombinatorstwa i będzie wszystko działać.

Tylko co w przypadku, jak wszyscy ominą system ? Obłażą podatkami off-grid, chrust z prywatnego lasu, deszcz który pada, wiatr który wieje, woda która płynie od tysięcy lat. Tylko po to, żebyś z tego nie korzystał, bo nie będzie się opłacać.

Co stoi na przeszkodzie żeby prywatne pojazdy elektryczne byłyby wykorzystywane jako UPS dla domu ? Nic, wystarczy mała przeróbka. Ale w tedy mógłbyś ładować w nocy, a w dzień sprzedawać prąd zgromadzony w nocy. Przecież to zwykły magazyn energii.

Chcą zakazać wjazdu spalinowymi do miast, zakazać ładowania w domu, a infrastruktury brak. Więc zostaje komunikacja miejska zasilana gazem, lub prądem z elektrowni węglowej. 🙂 Nie wiem, śmiać, się czy płakać.

Edytowane przez wacio1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mniej więcej ta retoryka, którą odnajdziemy w komentarzach internautów. Tak mocno akcentuje się bezradność. A jak wspomniane było wyżej, że od dekad można dokonywać wyboru.

Da się zrozumieć, iż jak to mówią: "świat oszalał", a po ostatnich wydarzeniach globalnych na dodatek się podzielił, ale nie znaczy, że musimy myśleć i traktować otoczenie jako przegrani, skrajnie nieufni.

Jest chyba szerokie poparcie do wymienionego wyżej projektu:
 

11 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Atom...

Jeśli nie będzie marnować się kolejnych lat na gadanie, jest szansa na rozwój. Obejrzałem, bardzo pobieżnie, mapkę. Nasunęło mi się, iż jest to najbardziej korzystne przedsięwzięcie dla tych, którzy znają technologię.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wielkich przegranych" to ja tutaj już na forum widzę... 🤣

Jeszcze niedawno zażarli zwolennicy węgla, a dzisiaj grzeją pompą siedząc cichutko i udając, że nigdy nie byli takimi fanatykami paliw kopalnych.

U innych szybko dojrzewa chęć posiadania pv i pytają to tu, to tam, o szczegóły 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Fozgas napisał(a):

Jeśli nie będzie marnować się kolejnych lat na gadanie…

Zglos jako czwarte pytanie na referendum:

Czy jest Pan/Pani za tym aby powstała elektrownia atomowa w Pana/Pani gminie?

 

48 minut temu, Fozgas napisał(a):

Nasunęło mi się, iż jest to najbardziej korzystne przedsięwzięcie dla tych, którzy znają technologię.


Nikt nie widzial, nikt sie nie zna ale… zapytamy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarte pytanie, daj spokój :)
Jeśli starszy pan przerzuci większość, zwłaszcza młodych i tym razem, to nie wiadomo jak to traktować, oryginał, geniusz czy kara za osuwanie się w coraz większą dewocję. Są jednak dobre tego strony, za jakieś piętnaście lat, nie byłoby już rozczarowanych, nie czytałoby się już infantylnych komentarzy.

Jakiej spodziewałbyś się odpowiedzi? Zaintrygowałeś i trochę zaniepokoiłeś…
Idę popracować trochę, poczytam wieczorem :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Atom i odnawialne źródła energii.

Atom budują budują i jakoś nie widać a budują nasze miłościwie dzielące się sprawiedliwie dwie partie umowione na tępienie innych byle byle , za 20 lat dalej ich nie będzie daję swój łeb na tacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Atom i odnawialne źródła energii.

O odnawialnych to nie będę dyskutować bo to średniowiecze. Atom natomiast jest passe w UE a w PL nawet nie wybrali miejsca na budowę....

Zatem gdzie są te alternatywne źródła?

Mówię tu o zasilaniu gospodarki a nie CWU w domu 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda gmina obligatoryjnie powinna coś takiego budować ale wiecie rozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.