Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Malina 25kW - mój kłopot, ignorancja i zimno lub sauna w domu - pomocy


Kinnia

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, gersik napisał:

Przecież masz zdjęcia na pierwszej stronie. Ta trzeba kumatego hydraulika na miejscu aby przerobił podłączenie OP i wszystko wyregulował.

szukam i co powie najpierw skonsultuję z Wami

5 minut temu, marekd napisał:

AAA nie napisalem zawor 3D przy kotle ten z pokretlem czanym dla zrozumienia !!!!!!

a co z tym zaworem nie tak? 

to ten z napisem afriso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialas sobie na nurtujace Cie pytania 

instalację robiła jedna osoba z pomocnikiem - wynajęta, zawodowo od wielu-dziesiąt lat trudniąca się hydrauliką

jest niedokończona ... ten Pan nie zawinił, po prostu nie mógł skończyć tego, to bardzo uczciwy i dobry fachowiec był

a kolejny 'fachowiec' był bardzo, bardzo, bardzo nieuczciwy i nie mający pojęcia o tym co miał robić.

Jest tajemnica gdzie mieszkasz prosilem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor 3D ma trzy podlaczenia widzisz to chyba .Patrzac na niego mamy go postawiony pionowo ok 2 podlaczenia podlaczone ok a 3 zawor IIIIII nic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kinnia napisał:

ten Pan nie zawinił,

Jeżeli on podłączał podłogówkę to niestety ale zawinił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez tych pseldo hydraulikow za leb i maja to poprawic pisalem albo sprawa do sadu . Najwazniejsza rzecz czy jest zabezpieczenie pieca - naczynie wyrownawcze uklad otwarty czy przeponowe i zaw.bezp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam kotłownia jest do przeróbki. Wszystko źle, no może oprócz CWU. Niestety ale mam za daleko aby fizycznie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

298245812_zawor3dddddd.png.8c8ea078806157bf8722cfccb1f296f6.png

Kinnia   to dla Ciebie od Marka  zapoznaj sie jak co to pytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomarańczowe - filtr siatkowy (ma taki kształt nawet) , żółte - zawór zwrotny, zielone - zawory odcinające, te trójkąty w kółkach to pompy i kierunki przepływu wody. Masz ogólnie "trudną" instalację, bo pomieszane grzejniki z podłogówką. To wymaga osobnych obiegów z osobnym sterowaniem temperaturą - stąd tak @marekd narysował. Na grzejniki możesz wtedy dać ponad 40, a na podłogę poniżej 30.

@marekd Na tym rysunku nie wiem jak sterować temperaturą powrotu, ale może dodać jakiś zawór 3d ATV, a pompę przesunąć na powrót i dodać sprzęgło?

No i brakuje podejścia pod solary

@Kinnia wpisz do swojego profilu co masz: czym i co grzejesz. Tak jak w jednym z wcześniejszych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zdjęcia z postu nr. 24 wynika że naczynie wyrównawcze nie jest prawidłowo podłączone.

Musi byś podlączone bezpośrednio do kotła, z wykluczeniem po drodze wszelkich zaworów, pomp i.t.p.

 Podlaczenie musi być prowadzone rurą metalową o średnicy minimum: rura stalowa 1 cal lub rura miedziana 32 mm.

Naczynie musi mieć przyłącza o średnicy 1 cal ( w sklepach jest pełno naczyń o mniejszej, złej średncy)

Jeśli masz podlączone inaczej, to masz źle.

Na forum mozesz sobie wyszukać normę obowiązującą przy podłączeniu naczynia i dopilnowac hydraulika żeby dorze podlaczył.

Złe podłączenie grozi, w skrajnym przypadku eksplozją kotła.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie napisałem "trudna", bo jak spec jest ogarnięty to nie stanowi problemu.  Może wkleję ci film, jak taką instalację widzi Afriso. Jest to prawie to samo co przedstawił @marekd, tylko że przy kotle jest sprzęgło z pompą kotłową. To jest to o czym napisałem wcześniej (bo mam tak u siebie to zrobione).

Chyba poprawiłaś zdjęcia z przodu wątku, bo teraz dużo więcej widać. Jeżeli masz szafki na grzejniki, to znaczy że masz instalację na rozdzielaczach. Tak jak podłogówkę. Na filmie zwróć uwagę na położenie pomp względem zaworów 3d.

Na tym filmie nie ma zaworów zwrotnych (żeby woda nie płynęła w nieodpowiednią stronę) i odcinających (do serwisu instalacji)

 

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te 200 m to coś a la durszlak, czyli brak ocieplenia czy stare drewniane okna to łącznie z CWU mogłabyś Koleżanko potrzebować w największe mrozy te 25kW. Wtedy uwzględniając sprawność powiedzmy 70%,  kocioł potrzebowałby na dobę 122 kg węgla.

To właśnie obrazuje jakiego masz potwora w kotłowni. A za mocny kocioł to kilkadziesiąt procent straty coraz droższego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Czyli jakby nie liczyć to ma 10-12 kW za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzę, zerkam na to wszystko i pozostaje mi tylko jedno

korygować pojedynczo lub w niewielkich pakietach

no i dopaść potencjalnego wykonawcę tych zmian

a jak dotąd jeden nie odbiera telefonu - czekam na info gdzie stacjonuje

a dugi namyśla się - a moim zdaniem idzie na przetrwanie/zmęczenie materiału

niestety ani jeden ani drugi  nie zna mojej desperacji

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak byłoby najwygodniej

tylko w takim wypadku muszę chwilę poczekać ... bo są przeszkody 

 

no i cały czas -to znaczy od dwóch dni- myślę o zmianie pieca

jakbym mogła dopaść tych, którzy 'ubrali' mnie w ten piec

to ....

pewnie poszłabym siedzieć

 

Dobra Dusza podpowiedziała mi piec na pellet

miałabym dwa w jednym 

mój kot miałby baaaardzo dużą kuwetę 😀

 

faktycznie, nęcące jest automatyczne zapalanie i wygaszanie przy uzyskanej temperaturze

bez całej tej ''wojny, którą aktualnie prowadzę

w promieniu 20km mam 2 producentów paliwa

hyyy

co prawda inna Dobra Dusza podpowiada, że piec, który mam pozwala na palenie drewnem - a czort wie co w tym kraju jeszcze zadzieje się

produkcja pelletu to energia w to włożona, a uzyskanie materiału do produkcji też wymaga produkcji/zbycia/energii

kwadratura koła

 

zastanawiam się czy nie zostawić aktualnego dziada i kupić pelletowca i dopiąć do tego pokręconego majdanu

 

 

 

i tak

wiem

kombinuję strasznie

ale czasami mój dobry nastrój mnie opuszcza i piórka opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.