Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Malina 25kW - mój kłopot, ignorancja i zimno lub sauna w domu - pomocy


Kinnia

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem, to

- faktycznie tam mają być jeszcze podpięte solary, podobno już jest cała instalacja, brak tylko paneli

- jest podpięty kominek z płaszczem wodnym ale nie uruchomiony i nie wiem kto to ruszy kiedykolwiek - to jest odcięte dwoma zaworami i nigdy nie otwierane

- obok skrzynki z podłogówką jest skrzynka dla grzejników /nie robiłam jej fotki bo to tylko rurki i odpowietrznik bez innych urządzeń

- nie wiem nic o pompach i tym co piszesz

- nie ma czerwonego baniaka

- jest niebieski 200l baniak na ciepłą wodę w miękkiej otulinie ma etykietę z nosorożcem

- jest jeszcze jeden baniak na strychu a w garażu rura w  5l pustej butelce, na yt mówią, że to jest układ otwarty - cokolwiek to znaczy

No super jak już się dostałam do telefonu i zalogowałam to się okazało że filmu i tak nie zamieszczę bo ma niedozwolony typ pliku czyli MP4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zbiornik na strychu to otwarty układ. Na trójniku pod pomarańczową pompą jest jakieś wyjście gdzieś tylko czy to do tego zbiornika ? Powinno być przed pierwszym zaworem trójdrożnym. Być może połączenie jest zrobione na powrocie. Skoro jest zbiornik to załóżmy że jest podłączony mniej lub bardziej właściwie. Dla bezpieczeństwa nie ruszaj zaworu który jest zaraz przy kotle.

Do tego niebieskiego baniaka idą któreś rury z tych od kotła ?

No i pozostaje zapytać jak teraz się pali ? Czy jest wygaszone ?

ps. Ustawienia ze sterownika możesz zrobić zdjęcia jak masz problem z filmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz grzeje CO ? Nie ma już sauny w domu ?
Może warto przestawić ten siłownik zaworu podłogowki na automatyczny ze sterowania ręcznego? Wtedy wygodnie by się nią sterowalo z poziomu kotła

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj jest wygaszone - aktualnie mam 22st. w domu

- do niebieskiego baniaka idą rury od pieca

- na sterowniku na piecu ustawiłam temperaturę na mieszacz 20st.

- nie mam panelu w pokoju ani termometru na zewnątrz - zapewne muszę kupić

 

zrobię zdjęcia ustawień sterownika jesli do jutra nie wykombinuję jak zamieścić film

nie mam pojęcia dlaczego było przestawione na ręczne sterowanie tego zaworu? - ja tego nie przełączałam

wczoraj przekręciłam na 5 a dzisiaj na 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 stopni na podłogę to za mało. 

Proponuję zacząć od 25 stopni.

Jak będziesz miała zapalone w kotle to można sprawdzić czy sterownik próbuje kręcić siłownikiem w ogrzewaniu podłogowym dążąc do nastawionej temperatury. Jeśli tak będzie to możesz przestawić monetą z trybu ręcznego na automatyczny. 

Skoro ustawiłaś 20st to znaczy że już umiesz poruszać się po menu sterownika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłam 20 stopni bo na yt było wskazanie takiej temperatury - zdjęłam 2 stopnie 

poruszanie się po menu sterownika to nie problem 

problemem jest co znaczą zwroty i jaki to ma skutek

ostatni skutek baaaardzo mi się nie podobał - czarno w piecu i z komina

sauna w domu

tak zastanawiam się

jesli przy 20 stopniach na mieszaczu miałam w domu 28st C i wietrzyłam cały dzień

to ile będę miała przy 25?

11 minut temu, Emilien napisał:

20 stopni na podłogę to za mało. 

Proponuję zacząć od 25 stopni.

Jak będziesz miała zapalone w kotle to można sprawdzić czy sterownik próbuje kręcić siłownikiem w ogrzewaniu podłogowym dążąc do nastawionej temperatury. Jeśli tak będzie to możesz przestawić monetą z trybu ręcznego na automatyczny. 

Skoro ustawiłaś 20st to znaczy że już umiesz poruszać się po menu sterownika. 

 

wytłuszczenie moje

po czym poznam, że sterownik próbuje kręcić siłownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kinnia napisał:

po czym poznam, że sterownik próbuje kręcić siłownikiem

Będzie cyklicznie słychać cichutkie terkotanie zębatki i włączanie i wyłączanie napędu. Ustawienia napędu też są w sterowniku i powinny być ustawione właściwie do posiadanego napędu. 

Jak było tak ciepło w domu to jaką temperatura miały grzejniki? 

Zastanawiam się po prostu czy to aby na pewno podlogowka tak przegrzała dom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiona temp cwu jest obecnie 75st a kocioł 65st więc tyle nie osiągnie nigdy. Trzeba zmniejszyć temp cwu na 55-60 st

Są bardzo długie przerwy w podawaniu ustawione. Czas podawania to jakiś kosmos! 

Nie ma mnie w domu ale mniej więcej mam ustawione 

100%  50s do 1 min 

1% 2m45s do 3m45s

Czas podawania 5s lub 6s 

Parametry te zależą od opału i podajnika.

Wydajność dmuchawy nie podam bo w menu sterownika ustawia się parametry do posiadanej dmuchawy. Trzeba nadmuch na 100% ocenić wzrokowo po wielkości i kolorze płomienia i czy węgiel będzie dobre spalony. 

Podtrzymanie jest ok jeśli będą powyższe ustawienia mocy 100% i 1% 

Obecnie moc kotła jest zablokowana na 50%

Mieszacz jest na 20st więc tyle pójdzie w podłogowe ogrzewanie jak przestawisz na automat.

Ps.

Zrób też zdjęcia menu serwisowego.

Przytrzymaj guzik menu i wyskoczy kod do wybrania. Trzeba wybrać 99 i zrobić zdjęcia. Później to samo pod kodem 10.

To tak na wszelki wypadek żeby zobaczyć co tam jest poustawiane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik  tak robi to normalne. Zamyka się bo ustawiłaś tryb lato na piecu.

Dasz tryb zima to zacznie pracować cyklicznie usiłując utrzymać żądaną temp w tym przypadku 20st ustawione w sterowniku. 

Przedstaw go na auto czyli zębatka ze strzałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór 3d w skrzynce O.P. jest chyba źle zamontowany. Możesz zrobić zdjęcie tego zaworu bardziej z boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opału to ja kupuję tylko takie z kopalni więc nie pomogę w wyborze.

Proponuje Ci jeszcze w pozycji moc kotła dać 100% skoro rozpalasz ponownie.

Ja z tej funkcji nie korzystam nawet jak kocioł grzeje tylko cwu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kinnia napisał:

z którego boku mam zrobić zdjęcie tego zaworu?

Z prawej strony i trochu z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Emilien napisał:

Co do opału to ja kupuję tylko takie z kopalni więc nie pomogę w wyborze.

Proponuje Ci jeszcze w pozycji moc kotła dać 100% skoro rozpalasz ponownie.

Ja z tej funkcji nie korzystam nawet jak kocioł grzeje tylko cwu.

Powodzenia

Z kopalni? 

Tzn? 

 

Z tą mocą kotła - dlaczego trzeba na 100%?

 

Nie ukrywam, że boję się rozpalić ponownie.

Ale wyboru też nie mam. W tej chwili w domu mam 21 stopni. Pewnie za 2 dni będzie 20, a to już dla mnie za zimno. 

 

DSC_0379.JPG

DSC_0380.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale Retopal z Piasta.

Proponuję na 100% bo pewnie trzeba będzie korygować podawanie i nadmuch na 100% I na 1% bo wszystko zalezy od wegla. Nie wiemy też jak jest ustawiona w sterowniku dmuchawa.

Nie wiemy też czy masz włączony PID w sterowniku bo te ustawienia są w menu 10 i 99.

Dużo tych niewiadomych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% daj minute. 

Podczas rozpalania daj sobie najlepiej tryb ręczny i włącz tylko dmuchawe jak już będzie się palić. Jak zobaczysz że kopiec na palniku już nie dymi i jest cały rozpalony węgiel wtedy daj tryb praca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 

Będę po 20 w domu i wezmę się za to. 

Aktualnie mam w zasobniku groszek z obi Gold costam o kaloryczności 28-30. 

Ten zawór sam się przedstawił gdy ustawilam - jak wskazales- na automatyczne działanie. Widać na zdjęciu - sam się tak ustawił. 

Gdy wrócę to sprawdzę to w menu. 

Aha

Z rozmowy wynika, że powinnam mieć panel w pokoju i termometr na zewnątrz.

Gdzie to kupić i które kupić?

 

I jeszcze jedno. Ten groszek, o którym pisałam zamawiałabym z Bytomia. To znaczy że on jest z naszych kopalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel w pokoju jest zbędny, według mnie.

Termometr A konkretnie czujnik temperatury zewnętrznej dedykowany do sterownika daje to że można ustawić krzywą grzewczą dzięki której mieszacz ogrzewania podłogowego będzie zmieniał temperature wody proporcjonalnie do temp na zewnątrz.

Co do ekogroszkow to musisz poczytać co polecają koledzy. Ja poradził bym węgiel jakiś bezproblemowy czyli slabszy że względu na Twój brak doświadczenia z kotłem będzie Ci po prostu łatwiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to masz źle podłączony zawór 3d ten z siłownikiem w szafce. Brak jest też podłączenia zaworu 3d tego nad kotłem z powrotem instalacji. Nie widać, ale zapewne brak jest ochrony powrotu kotła.

Moim zdaniem ogrzewania na podłogówkę nie powinnaś włączać dopóki nie przerobisz podłączenia tego zaworu. Zawór nad kotłem ustawić na 10, przywrócić ustawienia fabryczne odpalić kocioł i dopiero bawić się ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A źle jest podłączony bo? Chyba że czegoś nie dostrzegam na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.