Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Malina 25kW - mój kłopot, ignorancja i zimno lub sauna w domu - pomocy


Kinnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeszcze tym proszę się zainteresować. Palnik dmucha powietrzem do dołu, korona nieuszczelniona, a efekt niedopalonych węgli widoczny .

Pozdrawiam YARO

745124893_Screenshot2021-10-14at20-59-08KocioMalina25kW-mjkopotignorancjaizimnolubsaunawdomu-pomocy.png.760f6e80dd646cfc6b748799f26ca81f.png 1722452947_Screenshot2021-10-14at21-06-38KocioMalina25kW-mjkopotignorancjaizimnolubsaunawdomu-pomocy.png.6c3deea31af4a607be01d1e6d7f4ae91.png

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen wspominałem  o tym wcześniej . póki co jest to problem mniej istotny , co nie zmienia faktu o jego istnieniu .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem

padam na twarz

w domu 23st

jutro po południu zajmę się piecem

dzisiaj robię sobie od niego dzień dziecka

 

i wiecie co?

tak sobie dzisiaj myślałam, że jak znajdę hydraulika do tego zaworu itd. 

a ten hydraulik powie mi, że nie trzeba tego ruszać bo jest dobrze

to .... zaduszę go jak nic

dzisiaj mąż koleżanki uraczył mnie "mądrością" - to przestaw na ręczne sterowanie ten zawór i po sprawie 

gościu jest tzw. złota rączka

normalnie nic tylko usiąść i śmiać się, bo płakać już nie ma nad czym

 

jutro zapraszam na cdn. relacji z operacji 'ujarzmić piec' i nie wysadzić chałupy

:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to ma działać a przestawić ręcznie to zawsze można :)
Więc trzeba to ogarnąć.
Ciekawe czy jak koleś ma rower to jedzie czy prowadzi ? :)

Wg mnie takie ręczne ustawianie to taka zabawa, bo trzeba ustawić i później sprawdzać czy za ciepło a może za zimno.

Jak działa mieszacz automatycznie to zadaje się temperaturę i jest spokój. Bo on robi później całą robotę sam. Tak samo jak sterownik pokojowy. Każdy pisze że nie potrzebny a ja mam i bardzo sobie chwalę. Można podnieść temp bez schodzenia do kotłowni. Widzę ile mam węgla i wogole czy jest wszystko OK. Wg mnie warto.
Oczywiście na tym etapie na którym jesteś masz inne problemy niż brak sterowników pokojowego.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem

znalazłam czujniki na piecu i na rurze od pieca

i kilka innych rzeczy też znalazłam ... do poprawy

cóż, trudno

zacznę od mieszacza - jutro dzwonię do firmy i pytam/męczę, oraz szukam sposobu wciśnięcia się w kolejkę /a w zasadzie próbuję wcisnąć się poza kolejką/ do porządnego fachowca

a czy jego reputacja /która go wyprzedza/ jest prawdziwa ... cóż zobaczymy co powie

z pewnością dowiecie się pierwsi 

na dzisiaj plan jest następujący - odcinam podłogówkę

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wytarlam nos i oczy oraz posprzatalam to co potluklam

To

Do hydraulika się nie dodzwonilam

Tzn nie odebral

Nie oddzwonil

Ale niech się nie łudzi, spokoju to ja mu nie dam. Jeśli nie odbierze albo nie oddzwoni, znajdę inny sposób aby się z nim skontaktować.

Szef firmy zajmującej się głównie solarami i foto i takimi tam, coś bakal, że zapyta jednego ze swoich, bo on terminu na cito nie ma do końca roku. 

Jak trzeba będzie, to pojadę do firmy i będę chciała sama z tym jednym rozmawiać.

Do tej rozmowy potrzebuję jakieś argumenty finansowe.

Możecie mi chociaż w zarysie powiedzieć ile to mnie może kosztować? 

O ile podbić cenę jeśli będzie się migał?

Jak sprawdzić zawór mieszacza czy nie popsuł się przez to odwrotne podłączenie?

Tą elektronikę, która w mieszaczu jest można restartować? 

 

I jeszcze jedno. Próbowałam kupić węgiel na stronie kopalni. Notabene w radio się reklamują. Na stronie sklepu kopalni cały czas widnieje informacja towar chwilowo niedostępny.

Czy i kiedy on jest dostępny?

Czy w ogóle bywa dostępny?

No i jak to zrobić żeby go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogować się przed 7 rano i wykazać refleks w odświeżaniu strony. Dostępny jest codziennie, ale dzienna produkcja rozchodzi się w sekundy. Jeśli mówimy o pgg.

Zaworu zepsuć się nie da, siłownika odwrotne połączenie też nie zabija. Słabym ogniwem jest podłoga, jeśli dostawała strzały gorącej wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłoga zostanie zasilona nagle gorącą wodą z kotła -będzie się szybko nagrzewać do zbyt wysokich temperatur, przez co mogą się odspoić płytki, uszkodzić panele, a nawet może popękać wylewka itd.

Dlatego że wszystkich elementów Twojej układanki podłoga jest najwrażliwsza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyyyy

No tak, zgodnie z prawami fizyki

Ale w całej tej sytuacji to już chyba wolę popękane czy odpadające płytki niż to co sobie wyobraziłam. 

A wyobraziłam sobie że coś tam w tym betonie pęka jakaś rurka od podłogówki albo jakaś złączka i...... 

Z drugiej strony materiał do podłogówki, jest ten sam co do instalacji grzejników, więc powinien wytrzymać zmiany termiczne tak jak grzejniki wytrzymują.

Dobra nie będę się tym na razie zadręczać.

Dzięki za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałam hardcore Mój piec zwariował. Zaczął wyć alarm. Gdy dobiegłam przeczytałam- błąd czujnika podajnika. Wyłączyłam sterownik z sieci.

Co jeszcze ten piec wymyśli żeby mi dowalić?

Gdy próbuję włączyć dalej wyje

Jak to zresetować?

Ustawienia fabryczne przywrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kinnia raczej się "wypiął" ze sterownika lub został uszkodzony...

Mimo Twoich prób i zaciętości dobrze by było gdyby tą "kotłownie" zobaczył jakiś życzliwy człowiek który jest w stanie poprawić największe błędy by nie było większych szkód. 

Uzupełnij profil z skąd jesteś może ktoś się odezwie w wiadomości prywatnej. 

Pozdrawiam Edwin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po kolei

dzięki wielkie Edwin za życzliwość i wskazanie możliwości skorzystania z pomocy forumowicza

odkąd tu "przyszłam" wciąż mam dowody na to, że świat do końca nie zwariował i są życzliwi i bezinteresowni ludzie

jak wspomniałam wcześniej - jeśli dojdę do 'ściany', bez wahania poproszę o pomoc

na tą chwilę uczę się... muszę się nauczyć obsługi i możliwych problemów tego sprzętu, 

to ja mam nim rządzić a nie on mną /jak dotychczas/

 

wczorajszy alarm spowodowany był przesunięciem żaru w podajniku

podajnik wysypał to wszystko

czujnik jest ok

 

dzisiaj rano uczyłam się kupować węgiel z pgg

OMG

właśnie dowiedziałam się, że nie włożę do koszyka dwóch-trzech różnych produktów /nie ukrywam, że szczeka z wrażenia mi opadła/

więc zostałam z 1t karlika

ale teraz już wiem jak to działa

jutro znowu idę na 'polowanie'

:)

a teraz zrobię sobie pyszną kawkę

i zastanowię jak zorganizować hydraulika 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Kinnia nic nie napisalas jaki dom nowy czy stary ile ocieplenia  jaki wielki jaka inst- podlogowka czy grzejniki.Zadaje to pytanie tak z marszu bo nie chce mi sie czytac calych wypocin, ale do rzeczy . Los wegla jest przesadzony kwestia czasu ,daje tylko do myslenia nie mam zamiaru Cie pograrzac , ale szkoda ze nie przemyslalas inwestycji .

Ja tez pale groszkiem nie zadne EKO bo to i tak taki sam syf jak z groszku , rzad chce zlikwidowac EKOgroszek i dac nazwe groszek III. 

Jezeli mozesz to podaj o co prosze to postaram sie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to są wypociny do czytania - w tym wątku

więc wskaż proszę o czym wspominasz

 

mój dom:

góra - 100m2 przy kopertowym dachu, 1,20 wysokość skosu

w pokojach grzejniki, w łazience grzejnik + podłogówka

podłogówka w przejściu

dół - 80 m2 podłogówka, 25 grzejnik, + garaż, który używam jak pokój z grzejnikiem 

 

ocieplony 20cm frezowanego styropianu, o najniższej na rynku przenikalności, okna schuco

góra podobnie szczelna

 

i nie, nie jest prawdą, że nie przemyślałam sposobu ogrzewania

aczkolwiek proces nie jest skończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przeczytalem watk caly - instalator jak by go nazac czy firma co to robile Cie niegrzecznie traktuje jak mozna nie uruchomic instalacji przy klijecie , a moze to zrobili nie piszesz.Ten sterownik nie jest juz produkowany wiec daje do myslenia , wiemy ze nie znasz sie na technice a moze ale jak Ci pomoc , masz co masz trzeba to jakos ogarnoc a na wiae gdzie mieszkasz mozesz napisac .Postaraj sie zrobi rysunek =schemat tych polaczen rysowac jak ida rurki w kotlowni .Porobic zdjecia max ile sie da. Piec jest za duzy wystarczyl by 15kw przy tej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz zdjęcia na pierwszej stronie. Ta trzeba kumatego hydraulika na miejscu aby przerobił podłączenie OP i wszystko wyregulował.

Przecież masz zdjęcia na pierwszej stronie. Ta trzeba kumatego hydraulika na miejscu aby przerobił podłączenie OP i wywalił ten 3d nad kotłem,  wstawić obieg kotłowy i wszystko wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK widze moze nie wszystko ale *** po co ten zawor  3D .Kinia sciagaj tych *** pseldo hydraulikow by sie najpierw poduczyli na internecie a potem poprawili co ***

Edytowane przez marcin
Usunąłem wulgaryzmy i wyzwiska - 3 w dwóch zdaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja była uruchomiona latem - wtedy gdy był wpompowany glikol

dom był budowany powoli, etapami

pomieszkiwałam w domu latem .... teraz się wprowadziłam na dobre

instalację robiła jedna osoba z pomocnikiem - wynajęta, zawodowo od wielu-dziesiąt lat trudniąca się hydrauliką

jest niedokończona ... ten Pan nie zawinił, po prostu nie mógł skończyć tego, to bardzo uczciwy i dobry fachowiec był

a kolejny 'fachowiec' był bardzo, bardzo, bardzo nieuczciwy i nie mający pojęcia o tym co miał robić

 

teraz wiem, że piec jest za duży

pomyslę o tym gdy już załatwię co najpilniejsze

 

to tak z tzw grubsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA nie napisalem zawor 3D przy kotle ten z pokretlem czanym dla zrozumienia !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.