Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła z klimatyzatora GREE


Artik09

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej temperaturze zasilania pracowała pompa? Dalej 42*C, czy więcej/mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj nad przewymiarowaniem grzejników, ten wysoki parametr zasilania zabija korzyści tańszego grzania pompą. Niepotrzebnie jest zjadana energia na przemianę w ciepło z niską sprawnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Carnius mam podobne odczucia do twoich dlatego tak jak pisałem rozważam wymianę grzejników aluminiowych na płytowe C33. Plan mam taki aby na przyszły sezon wymienić grzejniki - 2szt., w najchłodniejszym pomieszczeniu (tam też jest umieszczony sterownik pokojowy) zobaczę jaki to przyniesie efekt i wtedy podejmę decyzję czy warto iść w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Przepraszam, że wcinam się w temat hehe ale ja również postanowiłem przerobić klimę na pompę ciepła i jest kilka pytań lub pomysłów co do których ciekawi mnie zdanie forumowiczów:

Zakupiłem klimatyzator Kaisai fly 7 kw. Rozebrałem go (z wewnętrznej wygrzebałem elektronikę a zewnętrzną rozebrałem do weryfikacji):

1. Sprężarka jest bardzo słabo izolowana. Jedynie cienka na ok 3 mm mata. W pompach ciepła ta przestrzeń zazwyczaj jest dużo lepiej izolowana. Czy powinienem dołożyć tam izolacji? (Podejrzewam, że tak jest bo klimatyzator przeznaczony jest przede wszystkim do chłodzenia w lecie)

2. Zastanawiałem się nad prostym sterowaniem opartym na zaworze trójdrogowym i zmianie temperatury przy grzaniu CWU i wpadałem na taki pomysł: Gdy grzane jest CO to pompa pracuje na swoim (oszukanym) czujniku temp powietrza włożonym w zasilanie CO. Gdy temperatura CWU spada, sterownik CWU przekierowuje zawór 3d na CWU a na pilocie jakieś serwo naciska przycisk "Follow me" wówczas pompa pracuje aż sterownik znowu naciśnie ten przycisk i elektronika sama wróci do czujnika zasilania CO. Taki pomysł wydaje się być o tyle lepszy, że nie ma nagłego odcięcia czujnika przez przekaźniki i podpięcia czujnika o innej rezystancji co moim zdaniem może powodować problemy w logice sterownika klimy. Co o tym sądzicie. Czujnik z pilota nawet nie musi być nigdzie włożony. Pompa będzie tak długo pracowała aż znowu zostanie przełączona na standardowy czujnik. W końcu w maszynowni nigdy nie ma 30 czy 40 stopni.

3. Czy do wymiennika płytowego można dokręcić przejściówkę taką jak do butli freonowych żeby podłączyć linię freonową czy koniecznie trzeba spawać?

Dzięki 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Noszę się z zamiarem przerobienia klimatyzatora gree na pompę ciepła. Mam pytanie jak rozwiązać sterowanie temperaturą CWU. Chciałbym aby temperatura w buforze była niższa a w zasobniku CWU wyższa. Chciałbym wykorzystać sterownik z jednostki wewnętrznej. Ewentualnie jakie sterowanie dodać?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Raflik na forum Info-Ogrzewanie.

Przypuszczam, że z Ziemi Śląskiej przybyłeś na to forum.

Jest tu na forum paru pionierów, którzy takie przeróbki klimatyzatorów Gree na pompę ciepła wykonali lub próbowali wykonać. Niestety, nie chwalą się rezultatami swoich prac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym tu się chwalić trochę roboty a satysfakcja gwarantowana moja chodzi tydzień z hakiem i jak bym w domu nie miał gości cztery wanny dziennie to pewnie w 7-8 kwh bym się zmieścił a tak niestety między 10-14kwh doba , mam zrobioną z gree amber prestige 7kw ale z kilkudniowej obserwacji chyba teraz bym się zdecydował na tą 3,5 kw bo ona potrafi dociągnąć do 7kw a moja pochodzi 20 minut dojdzie do zadanej zejdzie z mocą do 700Watt i niżej nie jest w stanie zejść jakiś programowy myk i się wyłącza i za godzinę znów powtórka zimą pewnie będzie lepiej ale goście robią z klimatyzacji HAIER czy HEIKO i im modulacja schodzi do 200-300 Watt a gree niestety tylko do 700 to też bym rozważał czy wydać ponad 6 tys za gree czy kupić 2 tys taniej np heiko czy haier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wystarczy jeszcze miły lecz zazdrosny sąsiad co to zadzwoni gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przeanalizowałem cały wątek i praktycznie mam podobny system jak i u was pompa Cooper Hunter 7 kw supreme najwyższy model do -30 grzanie . Wałkowałem temat skaczącego gazu to znaczy temperatury gazu ale też to ogarnąłem poprzez zamieszczenie we właściwym miejscu czujnika ten który jest w wymienniku w jednostce wewnętrznej . I tak fajnie sobie pompa pracowała aż do dzisiaj kiedy zauważyłem że nie było jeszcze wyprostu poszedłem patrzę a jednostka praktycznie zamarznięta mało skuteczna nie dawała praktycznie ciepła 45 stopni tylko gaz . 

Mam pytanie do was Co jest odpowiedzialne za robienie defrostu za wykonywanie wyprostu Czy są jakieś czujniki co w tej jednostce  ?

Jednostka COOPER&HUNTER 7KW SUPREME . 

IMG20221023142211.jpg

IMG20221023142224.jpg

IMG20221023142244.jpg

IMG20221023142300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się pochwalę . po dwóch miesiącach walki ustabilizowałem pracę KLIMY, PC , oszukałem czujnik , Zmieniłem ich miejsce , i działa to tak ..... FOTKI> 

Pochwalcie się zużyciem w te mrozy , u mnie jak miałem włączoną dolną kondygnację czyli 290 m2 prawie 55 kW , ale jak teraz grzeję 190-200m2 około 40 kw 37-44 kw . A u was ? 

Postanowiłem ją trochę potestować , dałem na max , zużycie weszło na ok. 2,6 kW , gaz na ok, 60 stopni powrót gazu 45 stopni Woda CO zasilanie  54 stopnie , powrót wody CO ok. 40 stopni .

Mam Bufor 400L , ale niestety Klima jest za mała , na cały dom 290 m2 przy -5 nie daje rady , tzn daje ale zużycie jak było -14 na zewnątrz , zużycie miałem ok. 60 kW , to już za dużo ... Dlatego sprzedaję ten Systemik .  Gdyby jednostki były większe zakupił bym ale nie ma większych , są oczywiście przemysłowe ale za samą jednostkę powiedzieli mi 12 tysi netto. nie opłaca się . 

Ogólnie ta PC , fajnie pracuje , i jestem zadowolony ale muszę kupić monoblocka za 28 tysi 14kw , niestety .

Moje spostrzeżenia: 7KW czyli w grzaniu 9,7 kw( 10 KW ) , nadaje się do -15 stopni max 200m2 . 

 

IMG20221216184735.jpg

IMG20221216185439.jpg

IMG20221216162851.jpg

IMG20221216162900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeję amberem gold 120m2 podłogówki i przy minus 18 jakie mieliśmy doszedł z zużyciem prawie 30 kwh ale mam skopaną instalację bo przez przypadek nie wiem jak ale wymiennik rurowy zasiliłem współprądowo miast przeciwprądowo i efekt taki że kiepsko moduluje tylko ruszy popracuje pół godziny i następne pół stoi ale to ogarnę jak cieplej ciutkę się zrobi a tak poza tym super ,woda cwu 50 stopni w ciągu 25 minut nawet w największy mróz jaki mieliśmy a zsilam podłogę tzn staram się ok 30 stopni,jest rewelacyjnie dobrze wg mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, katazipen napisał(a):

Ogólnie ta PC , fajnie pracuje , i jestem zadowolony ale muszę kupić monoblocka za 28 tysi 14kw , niestety .

Witam.

Kolego skoro jest taka dobra i działa to dołóż drugą taką i połowa kasy(z 12tys. złotych) zostanie Tobie w kieszeni 👍

Pompa ciepła to nie samochód.... dwie mniejsze pompy zamiast jednej dom ogrzeją i chyba nawet sumarycznie wyjdzie taniej, ale dwoma mniejszymi samochodami jednocześnie nie pojedziesz

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego Yaro ... , myślę że dwie sztuki będą brały więcej niż monoblock , brat ma 10kW GALMETA , 37 kw na dobę 200m2 , tylko dał 26,000 brutto , sam montował .

Dwie sztuki wyjdą drożej niż monoblock , a o zakupie Wymiennika SWEP nie wspomnę , tj niemożliwe . Na olx niby są ale w teorii , dzwoniłem i pytałem . Cena Cooper hunter teraz 7kw SUPREME tj : 12,000 koła . Wystarczy policzyć . 

W/G mnie dwie nie mają sensu nawet jak dołożysz do Monoblocka 3 tysie . 

Ten Cooper hunter jest idealny na mój dom do -2 stopni , ale poniżej zużywa za dużo , on da radę ale zużycie mnie męczy . 

U mnie jest na każdej kondygnacji 89 żeberek nowych grzejników Aluminiowych jakość 4+ , x 2,5 =222 sztuki plus podłogówka 15 m2 , i tutaj mam problem .

A wcześniej miałęm 300 żeberek to zachciało mi się zmniejszania bo na eko było za gorąca , ale to było 2 lata temu .

Montaż dodatkowych / innych grzejników mija się z celem , brak podłogówki tu jest problem .

 

@berthold wynik masz super , w życiu nie kupuj innej pompy , ale masz mały domek i to Cię ratuje . ALe wynik zużycia- BAJKA >  Gdybym ja miał taki /stosunkowo to żadnych zmian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

10 minut temu, katazipen napisał(a):

Dwie sztuki wyjdą drożej niż monoblock , a o zakupie Wymiennika SWEP nie wspomnę , tj niemożliwe . Na olx niby są ale w teorii , dzwoniłem i pytałem . Cena Cooper hunter teraz 7kw SUPREME tj : 12,000 koła . Wystarczy policzyć . 

Witam.

Sorki to moje takie skrótowe myślenie, gdyż cały czas słyszę za uszami na forach,  że takie sprzęty ok. 7tys. kosztują i tylko wymiennik parę rurek i....? Już działa lepiej jak fabryczna.

A Ty napisałeś że 12tys.... sama jednostka. Teraz wszystko pojmuję.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można spotkać taniej tylko to taniej co jest na ale drogo i na innych serwisach to wygląda w ten sposób już się na to naciąłem jeden miesiąc czekałem na oddanie pieniędzy przykład nie chcę podawać konkretnych przykładów bo musiałbym się sugerować linkami ale do czego dążę zapłaciłem za jednostkę 8500 zł niby dostępność 7 dni po 14 dniach nikt się nie odzywa teoretycznie to oni przerzucają pieniędzmi jednostek nie mają a tak normalnie fizycznie gdzie kolega mój montuje rotenso są dostępne on ma dostęp do tych cen hurtowych no wiecie o co chodzi i ta jednostka kosztuje dokładnie 11 200 plus transport i jeszcze tam montaż tyle kosztuje jest do zapłacenia i dzisiaj jedziesz po nią i ją masz A te wszystkie serwisy i strony internetowe to tylko oferują coś co jest w powietrzu czego nie ma i obracają naszymi pieniędzmi Nie chcę ich tu nazywać po imieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, katazipen napisał(a):

No właśnie kolego Yaro ... , myślę że dwie sztuki będą brały więcej niż monoblock , brat ma 10kW GALMETA , 37 kw na dobę 200m2 , tylko dał 26,000 brutto , sam montował .

Dwie sztuki wyjdą drożej niż monoblock , a o zakupie Wymiennika SWEP nie wspomnę , tj niemożliwe . Na olx niby są ale w teorii , dzwoniłem i pytałem . Cena Cooper hunter teraz 7kw SUPREME tj : 12,000 koła . Wystarczy policzyć . 

W/G mnie dwie nie mają sensu nawet jak dołożysz do Monoblocka 3 tysie . 

Ten Cooper hunter jest idealny na mój dom do -2 stopni , ale poniżej zużywa za dużo , on da radę ale zużycie mnie męczy . 

U mnie jest na każdej kondygnacji 89 żeberek nowych grzejników Aluminiowych jakość 4+ , x 2,5 =222 sztuki plus podłogówka 15 m2 , i tutaj mam problem .

A wcześniej miałęm 300 żeberek to zachciało mi się zmniejszania bo na eko było za gorąca , ale to było 2 lata temu .

Montaż dodatkowych / innych grzejników mija się z celem , brak podłogówki tu jest problem .

 

@berthold wynik masz super , w życiu nie kupuj innej pompy , ale masz mały domek i to Cię ratuje . ALe wynik zużycia- BAJKA >  Gdybym ja miał taki /stosunkowo to żadnych zmian .

To nie jest taki mały domek , grzeję standardowo 120m2 zawsze ale jak zwalą się goście i młodzi to piętro odpalam i robi się 200 z hakiem po podłogach ale dla pompy to nie jest jakiś wyczyn oczywiście po dobie dopiero bo początkowe odpalenie to masakra , ps co tak uparłeś się na ten coper hanter ? masz inne wydajne potworki np innova czy amber gold ,taki amber nawet 5kw potrafi wydoić 9,2 kw na grzaniu ba nawe ten podciep mały 3,5 kw wali do 7kw , na twoim miejscu zrobiłbym tzw kaskadę i tyle w mrozy idą obie a w cieplejsze dni przypuszczam że nawet ten mały smród 3,5 kw dałby radę . nie szkoda ci kasy wydawać aby potem się rozczarować ? musisz a zresztą chyba o tym dobrze wiesz że większość pomp ciepła ma bardzo ale to bardzo zbliżone parametry tylko w jednych grzałkami się doregulowuje innmi nie jedne mają lepsze sterowniki drugie do bani ale fakt faktem pompy powietrzne są do siebie bardzo podobne co więszość fachmanów mówi nawet tych firmowych czyli coś za coś jedna daje dużo ciepła ale pobiera więcej kw inna mniej pobiera daje dużo ciepła ale w ciepłe dni a w zimne zdycha ot takie różne triki ale całościowo im się to spina w katalogach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kolego ci tylko pewnie wiesz ale muszę dopowiedzieć Cooper Hunter to sklon Amber gold prestiż to jest wszystko to samo kolego nawet śrubki są te same nie przepraszam naklejki są inne i marketing inny mógłbym ci tutaj dużo opowiedzieć bo jestem aż jakby to powiedzieć sięgnąłem Chin zasięgnąłem informacji z Chin z jednej drugiej fabryki ale to nie rozmowa nie na opisywanie na forum w każdym bądź razie jest to klon grill Amber prestige tylko w gry aby prestiż daje do minus 25 a moja do minus 30 i to się nazywa marketing nic więcej

Przepraszam na zewnątrz minus 5 łapy mi drętwieją nie będę pisał palcem widzę błędy ale jak coś to później poprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne :

Na jakich parametrach u was pracują pompy ciepłą:

jakie macie rożnice między zasilanie a powrót w CO i jak i w gazie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, katazipen napisał(a):

No właśnie kolego Yaro ... , myślę że dwie sztuki będą brały więcej niż monoblock , brat ma 10kW GALMETA , 37 kw na dobę 200m2 , tylko dał 26,000 brutto , sam montował .

Dwie sztuki wyjdą drożej niż monoblock , a o zakupie Wymiennika SWEP nie wspomnę , tj niemożliwe . Na olx niby są ale w teorii , dzwoniłem i pytałem . Cena Cooper hunter teraz 7kw SUPREME tj : 12,000 koła . Wystarczy policzyć . 

Może dwie sztuki w mrozy będą brały więcej, ale licząc cały rok i większość pracy raczej w temp. przejściowych to jedna duża pompa może działać mniej ekonomicznie - dwie pompy to zawsze większy zakres modulacji i COP z całego roku wyższy, mniej taktowania w wyższych temperaturach. Dwie przy zakupie wyjdą drożej, ale przecież jedną już masz? Uda się ją odsprzedać tak aby opłacało się kupić większą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, damiaszek napisał(a):

Może dwie sztuki w mrozy będą brały więcej, ale licząc cały rok i większość pracy raczej w temp. przejściowych to jedna duża pompa może działać mniej ekonomicznie - dwie pompy to zawsze większy zakres modulacji i COP z całego roku wyższy, mniej taktowania w wyższych temperaturach. Dwie przy zakupie wyjdą drożej, ale przecież jedną już masz? Uda się ją odsprzedać tak aby opłacało się kupić większą?

To już jest największa , nie ma większych klim . Przynajmniej dostępnych w Polsce . A zakup Takich przemysłowych/profesjonalnych mija się z celem za jednostkę 10kW ( piszę o jednostce zewnętrznej do klimatyzacji np: w salach dla imprez ) koszt o 12,000 zł Sama jednostka marki ROTENSO .

Do tego BOX ok 3,5 tyś zł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mrozy ustaną, zrobi sie prawie wiosna i duża pompa zacznie taktować, ale prądu na same rozruchy weźmie więcej niż dwie małe w kaskadzie. Większość czasu zimowego mamy temperatury w okolicach zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.