Skocz do zawartości
jozek1221

Pompa ciepła z klimatyzatora LG

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałem się przywitać na forum. Mam pewien problem i mam nadzieję, że jest tutaj ktoś kto będzie potrafił i chciał mi pomóc. 

Posiadam klimatyzator LG Uu24w i jest on aktualnie podłączony do wymiennika płytowego, który ma zasilać CO. Ogólnie wszystko działa jak trzeba ale chciałbym uzyskać większą temperaturę na wyjściu wody. Spróbowałem dodać rezystory w czujnikach temperatury jednostce wewnętrznej (dwa czujniki, jeden na wejściu drugi na wyjściu rurki z środkiem w obiegu klimatyzacji) lecz ta zmiana nie wpływa na zmianę temperatury ani wody na wyjściu ani środka w układzie klimatyzacji. 

Podpowie mi ktoś dlaczego? Czy trzeba też przerobić czujniki w jednostce zewnętrznej? Czy jeszcze coś innego? 

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zamknięcie zaworu do CO i zostawienie tylko samego bojlera nie grzeje aż do np 60 stopni ? jeśli tak to trzeba by założyć zawór przełączający co-CWU .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten układ jest tylko do CO. Chodzi mi o sposób jak uzyskać większą temperaturę w układzie klimatyzatora. Jak namieszać w elektronice żeby osiągnąć temperature o jakieś 15 - 20 stopni wyższa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, jozek1221 napisał:

,,,,  żeby osiągnąć temperature o jakieś 15 - 20 stopni wyższa

Sprawdzić ilość (ciśnienie) gazu w układzie klimatyzatora.
Zmniejszyć wymianę ciepła na wymienniku, czyli przepływ wody w okładzie CO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej chodzi mi o to jak zwiększyć temperaturę na wyjściu gazowym ingerując w elektronikę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie jaki to jest czujnik i co dokładałeś. 
Jeśli ciągle wskazuje to samo (o ile coś wskazuje) to znaczy, że układu wcale nie oszukałeś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie po zmierzeniu rezystancji wyszło w 25 stopniach 5kohm, dołożyłem 10kohm co powinno dać sporą zmianę tylko nie wiem czy wystarczy zmienić w czujnikach w jednostce wewnętrznej. Jest to prawdopodobnie NTC. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmierz jeszcze jakąś temp. żeby wiedzieć co i jak - na podstawie 2,3 temp. znajdź charakterystykę czujnika i wpakuj tam potencjometr o dobrej wartości - będziesz widzieć czy zmiana rezystancji spowoduje zmianę temp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może wystarczy bez rezystora jeszcze prościej podłożyć pod czujnik  cienki izolator i obserwować zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też drążę ten temat i niestety parametry samej sprężarki i użytego czynnika ograniczają uzyskanie wyższych temperatur ponad to co mamy aktualnie.W skrócie,ta sprężarka już może więcej nie wyciśnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi