Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła z klimatyzatora LG


jozek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałem się przywitać na forum. Mam pewien problem i mam nadzieję, że jest tutaj ktoś kto będzie potrafił i chciał mi pomóc. 

Posiadam klimatyzator LG Uu24w i jest on aktualnie podłączony do wymiennika płytowego, który ma zasilać CO. Ogólnie wszystko działa jak trzeba ale chciałbym uzyskać większą temperaturę na wyjściu wody. Spróbowałem dodać rezystory w czujnikach temperatury jednostce wewnętrznej (dwa czujniki, jeden na wejściu drugi na wyjściu rurki z środkiem w obiegu klimatyzacji) lecz ta zmiana nie wpływa na zmianę temperatury ani wody na wyjściu ani środka w układzie klimatyzacji. 

Podpowie mi ktoś dlaczego? Czy trzeba też przerobić czujniki w jednostce zewnętrznej? Czy jeszcze coś innego? 

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A zamknięcie zaworu do CO i zostawienie tylko samego bojlera nie grzeje aż do np 60 stopni ? jeśli tak to trzeba by założyć zawór przełączający co-CWU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy bez rezystora jeszcze prościej podłożyć pod czujnik  cienki izolator i obserwować zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też drążę ten temat i niestety parametry samej sprężarki i użytego czynnika ograniczają uzyskanie wyższych temperatur ponad to co mamy aktualnie.W skrócie,ta sprężarka już może więcej nie wyciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.