Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za pompa?


MikiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem coś takiego https://m.olx.pl/d/oferta/pompa-ciepla-9kw-split-dostepnosc-do-7-dni-CID628-IDQA6VE.html

 

Miał ktoś styczność z tą firmą i ich produktem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Firma jak firma, chociaż uczciwie piszą że to są składaki z ich własnym sterownikiem.

Coś mi to pachnie typowym kombi z jednostką zewn. od klimy z dołożoną grzałką karteru i resztą z "różnych półek". Ciekawe jak z papierami i inną dokumentacją, czy w ogóle to można legalnie zainstalować zgłosić i ubezpieczyć razem z budynkiem.

A propos, grzałka którą widać na zdjęciu jest robiona z gaśnicy samochodowej i grzałki do term (3x230V), widziałem gościa który publikował filmik na yotu.... niestety nie mogę już tego namierzyć. On to sprzedawał jako kocioł elektryczny czy coś takiego to jest wykonane ze zwykłej stali czarnej pomalowanej srebrzanką!

Trzeba pamiętać że teraz po pożarze budynku ubezpieczyciele szukają wszelkich samoróbek w budynku nawet często nie związanych bezpośrednio ze zdarzeniem po to, aby nie wypłacić odszkodowań sugerując jako przyczynę to czy tamto, a ty masz człowieku udowodnić, że to coś co nie miało atestów certyfikatów, badań czy zezwoleń i dopustów nie spowodowało tego zdarzenia lub że nie mogło się do niego przyczynić.. przepraszam ale piszę to ku przestrodze ogólnej, gdyż niedawno w dalszej rodzinie spalił się duży fragment domu w/g strażaków z instalacji elektrycznej , a w/g ubezpieczyciela od samodzielnego montażu palnika peletowego i przeróbki kotła. I zaczęło się rodeo i walka w sądzie, ekspertyzy etc. Myślę że na kilku instancjach będą się kopać w sądach. Na razie minęło 8 miesięcy i nic... cisza... te młyny wolnoooo mielą.

Pozdrawiam YARO

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś maja w opisie:
„Nie jest to pompa przerobiona z klimatyzatora lecz profesjonalnie wykonany zestaw z agregatem uniwersalnym do zastosowań przemysłowych.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Importerem agregatów chłodniczych marki Rotenso, jest firma  Thermosilesia sp. z o. o. sp. k. Ruda Śląska.

Takich ogłoszeń jest sporo.
Wykorzystują do takich przeróbek jednostki zewnętrzne klimatyzatorów Rotenso Unico UO__0Xo R14
Do tego potrzebny jest jeszcze oryginalny moduł sterujący RCU-AHUBOX-1C.

Reszta to "barwne opowieści" sprzedających.
Moduł sterujący RCU-AHUBOX-1C jednostką zewnętrzną klimatyzatora, to bardzo proste urządzenie wręcz można by powiedzieć prymitywne. 
,,, Sterowanie modułem odbywa się poprzez sygnał napięciowy 0-10V w zakresie wydajności od 0 do 100%.
Wyposażony w wyjście sterujące trybu odszraniania i alarmu. Umożliwia sterowanie trybem chłodzenia/grzania
. ,,,   

By sprawnie sterować takim zestawem (klimatyzator, moduł sterujący) potrzebujemy inteligentnego urządzenia, które tym zestawem będzie bardzo dobrze zarządzać (sterować). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.