Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła 8.4kW Rotenso Aquami 1 ~ +


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie fikcja. Mitsubishi w Wielkiej Brytanii ma przy fabryce postawione dwie jednakowe, opomiarowane chaty, w których testuje urządzenia hvac w realnych warunkach.

https://www.mitsubishielectric.com/news/2013/0712.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to to, że to nie są jednakowe chaty. Lustrzane odbicie powoduje, że warunki zewnętrzne (promienie Słońca) w odmienny sposób wpływają na każdy budynek. Dodatkowo jeden budynek zasłania drugi. Powinny stać 30m od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.12.2021 o 21:43, carinus napisał:

Z fusów niczego nie wywróżymy, masz chyb a jakieś wyliczenia zapotrzebowania energetycznego dla Twojego projektu domu. Tam wszystko powinno być podane i w/g tego dobierasz moc urządzenia grzewczego.

Witam, możesz powiedziec jak wyglada sprawa u Ciebie po zimie? Mam też propozycje zalożenia pompy rotenso 8kw split. jak z jej pracą i zużyciem energii? przedstawiciel mówił że na spokojnie trzeba zawyżyć, staram sie to policzyc bo chce foto jeszcze założyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.01.2022 o 14:25, sokol29 napisał:

Witam

Jak na razie spisuje się dobrze nie ma żadnych problemów .

Ogrzewam dom z lat 70 tych same grzejniki w czerech pokojach grzejniki trzy panelowe pozostałe 3 pomieszczenia grzejniki dwu panelowe. Przy temperaturze poniżej -10 st zużycie 33kw przy temperaturze w domu 22-23 st.

Temperaturę na grzejniki daję 38 do 40 stc.

Dzien dobry mam pytanie do Ciebie czy twoje Rotenso dziala do tej pory bezawaryjnie?I czy przez ostatnia zime w temperaturach ujemnych pracowla bez problemow.Pisze poniewaz juz ja zamowilem,wiem ze pytanai niewiele daja ale moze uspokoi troszke sumienie.Haha.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ja mam Panasonica, Rotenso brałem mocno pod uwagę, ale zrezygnowałem, bo monoblock kazali zalewać glikolem, żeby zachować gwarancję. W ostateczności i tak nie założyłem monoblocka tylko split, bo taki akurat był dostępny, a już zaczynał się kociol z cenami i dostępnością PC, więc nie chciałem dalej tego przekładać i czekać na monoblocka.
Takie są pokrętne wybory, ale też jestem zadowolony.
Rotenso mi nie odpowiadało też pod względem elektroniki i integracji z asystentem domowym, ale jako fizyczne komponenty stawiam ją wyżej od Panasonica serii J HP i myślę, że osoba, która nie jest świrnięta na punkcie wykresików, analizy danych i bezprzewodowej automatyzacji procesów nie odczuje żadnych niedogodności z Rotenso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2022 o 10:06, esselite napisał:

Nie mam, ja mam Panasonica, Rotenso brałem mocno pod uwagę, ale zrezygnowałem, bo monoblock kazali zalewać glikolem, żeby zachować gwarancję. W ostateczności i tak nie założyłem monoblocka tylko split, bo taki akurat był dostępny, a już zaczynał się kociol z cenami i dostępnością PC, więc nie chciałem dalej tego przekładać i czekać na monoblocka.
Takie są pokrętne wybory, ale też jestem zadowolony.
Rotenso mi nie odpowiadało też pod względem elektroniki i integracji z asystentem domowym, ale jako fizyczne komponenty stawiam ją wyżej od Panasonica serii J HP i myślę, że osoba, która nie jest świrnięta na punkcie wykresików, analizy danych i bezprzewodowej automatyzacji procesów nie odczuje żadnych niedogodności z Rotenso.

Tak to prawda z wyborami,sa nie do zaplanowania czasami  ale generalnie wiekszosc z urzadzen inwertorowych to troche nowosc,i trzeba czemus zawierzyc.Jesli wszystko typu Daikin itp bylyby absolutnie bezkonkurencyjne to firmy typu Midea,Rotenso itd musialyby zamknac fabryki.Chinczycy skutecznie odrobili lekcje podpatrujac innych i ich niektore produkty sa juz calkiem niezle.Podobnie jest z autami typu np Dacia ,Kia,Hyundai tez znajduja nabywcow i sluza latami np.dla mnie.Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 00:21, automatyk napisał:

pompa ze sprezarką o mocy 4200W czynnik r32 urzadzenie niby 6kW teoretycznie przy  takiej sprezarce przy -20st powinno te 6kW ciepełka o temp 50st powinno wyciagnać ,natomiast o ekonomi nie decyduje sprężarka a elektronika i algorytm pracy

Panas   np pompa 16kW ma sprzeżarkę o mocy 10.4kW analogicznie samsung dla 16kW ma 9,2 kW ale jedno i drugie urządzienie te 16kW przy -20st dla 50st wyciąga

 

Raczej sie nie zgodze z tym wyciaganiem mocy przy-20st dla temperatury zasilania 50st, 1:1 czyli jak pompa ma 16 kw to bedzie miala sprawnosc (calkowita moc grzewcza) 16kw.Takich pomp nie ma i nie bedzie.Wystarczy wejsc w tabele wydajnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.