Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła 8.4kW Rotenso Aquami 1 ~ +


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Namawiany jestem ostro na to Rotenso aquami 8kw, mono. W zasadzie byłem nastawiony na montaż Panasonica mono 7kw, ale nie są dostępne w hurtowniach, a chce zamknąć temat w tym roku jeszcze.
Z papierowych opisów nie wygląda Rotenso źle, ale jest tak, jak piszecie. Nowa marka, nie wiadomo jak z częściami i nie pracowało to dłużej u ludzi niż rok., więc ryzykownie.


Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tm roku właśnie zainstalowałem pompę Rotenso  8.4 tylko split,mam ogrzewanie tylko grzejniki .

Miałem żeliwne zmieniłem na 3panelowe i je przewymiarowałem. Pompa pracuje bardzo cicho ,teraz w chłodne dni

grzałem mieszkanie tem 35 st i w pomieszczeniach było ciepło.

Zobaczymy jak będzie zimą ,jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2021 o 00:04, esselite napisał:

. W zasadzie byłem nastawiony na montaż Panasonica mono 7kw, ale nie są dostępne w hurtowniach.....



Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Czyli mój sprzedawca nie wciskał kitu z dostępnością pompy 7kW. Szczęście że postawiłem się i na swoje ryzyko wziąłem dostępną w magazynie mniejszą 5kW, bo pewnie jeszcze bym czekał z rozgrzebaną instalacją grzewczą. Jak na razie jest więcej niż wystarczająca, ale mrozy pokażą na jak daleko wystarczy tej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jakim parametrze 35*C  czy 55*C może przy -10 z 2 kW wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą poprzednią zimę instalacja pracowała na 35*C. To był test, specjalnie robiony pod montaż PC. Przy obecnych warunkach pompa musi chodzić na temp. 27-30 przez większość dnia i jest dobrze, czyli 22*C w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sokol29 napisał:

Witam

W tm roku właśnie zainstalowałem pompę Rotenso  8.4 tylko split,mam ogrzewanie tylko grzejniki .

Miałem żeliwne zmieniłem na 3panelowe i je przewymiarowałem. Pompa pracuje bardzo cicho ,teraz w chłodne dni

grzałem mieszkanie tem 35 st i w pomieszczeniach było ciepło.

Zobaczymy jak będzie zimą ,jak na razie jestem bardzo zadowolony.

 Masz możliwość zrobienia jakiś screenów, co tam można w tej pompie zrobić przez apkę w smartfonie. Chciałbym pompę zintegrować z Home Asisstant w przyszłości, ale Rotenso nie daje możliwości pełniej obsługi zdalnej, tak , jak panasonic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jest forum dla ludzi ciekawych i tych z problemami. Ktoś sie kiedyś może pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja się podłączę pod temat , bo widzę że ekspert obserwuje. Muszę zlikwidować stary kocioł i zastanawiam się nad alternatywa. Może pompka na mój domek będzie OK? 

link do wyliczeń https://cieplo.app/wynik/k9qb

Automatyk. Pomocy.

Ja też jestem automatyk z zawodu. Pewnie się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są koszty użytkowania i montażu? Zgadza się to z kosztami wyliczonymi na ciepło właściwie?

 

Samsung EHS TDM+ 9kW 3faz taka się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fusów niczego nie wywróżymy, masz chyb a jakieś wyliczenia zapotrzebowania energetycznego dla Twojego projektu domu. Tam wszystko powinno być podane i w/g tego dobierasz moc urządzenia grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.12.2021 o 12:53, esselite napisał:

Jak tam Rotenso? Napisał byś jak się sprawuje i jakie zużycie na obecne temperatury.

Witam

Jak na razie spisuje się dobrze nie ma żadnych problemów .

Ogrzewam dom z lat 70 tych same grzejniki w czerech pokojach grzejniki trzy panelowe pozostałe 3 pomieszczenia grzejniki dwu panelowe. Przy temperaturze poniżej -10 st zużycie 33kw przy temperaturze w domu 22-23 st.

Temperaturę na grzejniki daję 38 do 40 stc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.07.2021 o 12:55, Witek-z-Ulicy napisał:

To zdecydowanie najgorszy wybór. Jest to pompa ciepła typu ON / OFF.  

Nie wiem, czy ten typ urządzeń można obecnie sprzedawać i instalować.

W PC Rotenso montowane są sprężarki Mitsubishi Inwerterowe z podwójnym rotorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pany! Był u mnie kolejny instalator, autoryzowany Nibe i tylko taką ma. Jak to ujął 'nie chce mi makaronu nawijać na uszy' ale strasznie zjechał wszystko inne niż nibe, mitsubishi, samsung. Oberwało się panasowi i daikin. Cała reszta to strata pieniędzy, w dodatku za dużych obecnie w stosunku do bardziej znanych marek.

Problem mam taki, że gość modernizował mi kiedyś kotłownie, montował fotowoltaike. U teściów tak samo. Więc jakieś zaufanie do niego mam. Jak zacząłem szukać po sieci info o nibe to niemal NIC nie ma. Dane pompy ciepła ze strony to jakiś żart, kończą się bodaj na -2C a wykres mocy jakiś pokraczny i nieczytelny. Z tego co na muratorze wyczytałem nibe to dość stara kopia mitsubishi heavy (czy jakoś tak), problemy z kłopotliwym sterowaniem.

Ktoś coś może sensownego napisać o tych pompach? Wstępna wycena to różnica ok +5k dla wersji 12kW 1f split z wbudowanym zbiornikiem cwu, w stosunku do oferty na rotenso 12kW 3f z prawie 2x większym zbiornikiem cwu.

Druga sprawa to dostępność pomp. Rotenso bym miał czerwiec-lipiec a nibe październik-listopad. Ehhh kurła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nibe masz na R410, więc pytanie czy chcesz  w to iść. A na marginesie to te pompy latają już po marketach typu liroj, brico (nie umiem określić czy to wada czy zaleta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fizyki nie da się oszukać. Jeżeli wszyscy korzystają z czynnika R32 to możliwości uzyskania COP są praktycznie takie same. Za pomocą optymalizacji automatyki można dodać kilka pojedynczych procentów za które płacimy grube pieniądze przy zakupie sprzętu. Wchodzą powoli czynniki takie jak propan czy CO2, gdzie osiągane są całkiem inne wyniki, ale potrzeba czasu zanim będą jakieś opinie z rynku. Stwierdzając która pompa jest lepsza to możemy sprawdzić w laboratorium. Testowanie w domach jest fikcją bo każdy budynek jest inny, pogoda jest różna, a i upodobania użytkownika i jego zapotrzebowania się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.