Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyta indukcyjna na siłę - podobno takich nie ma


Łukasz85

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, pochłaniacz napisał:

Całe szczęście, że się nie skończył na trzecim poście.  

Haha... rozwiń myśl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze pierwsze wypowiedzi kompletnie nic mi nie mówiły. Nie jestem elektrykiem, i zapewne nie tylko ja, i dopiero po przeczytaniu reszty postów, zrozumiałem o co chodzi .  

Dlatego uważam, że to dobrze, gdy temat zostanie wyczerpany, i wszyscy wiedzą co chcieli się dowiedzieć.

Ja z ciekawością czytam takie wątki, bo coś zostanie w pamięci, a przydać się kiedyś może ?

Ot i tyle gwoli wyjaśnień ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie oto chodzi, czy ja to sam podłączałem czy ktoś inny. W trakcie budowy domu człowiek się dowiaduje, że trzeba kupić kabel siłowy i przed tynkowaniem pokazać innemu człowiekowi gdzie będzie płyta grzewcza - bo do kuchni trzeba pociągnąć siłę. No to jak specjalnie ktoś "ciągnie siłę", to coś na tę siłę powinno "chodzić".

No i ja miałem takie błędne przekonanie.

Oczywiście wiedza, którą tutaj zdobyłem nie wpływa na czas gotowania i zużycie prądu, ale cieszę się, że mi to wyjaśniliście.

Nie mam pewności, czy bez tego tematu nie szukałbym w przyszłości płyt na 400V, gdyby była konieczna wymiana.

 

400V.png.9c8f48f595dfbd028e72930a37e7fe55.png

No ale nie ma co przeciągać tematu na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Proszę Cię tylko, byś zaraz uzbrojony w śrubokręt, czegoś tam sam nie rozkręcał i skręcał.

Raczej nie rozkręcam żadnych urządzeń bez powodu. Jakoś nie przepadam za prądem, chociaż czasem muszę coś w tym temacie zrobić.

Natomiast już wiem, że nie kupię migomata z przełącznikiem 230/400.   ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miga na 230 v już mam.  Po powyższej lekturze stwierdzam, że jednak poszukam maszyny tylko na 400v.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Miga na 230 v już mam

Możesz go pewnie przerobić na "siłę". 

To są cewki indukcyjne na nich stawiasz gary.

HTB1ZsfRXEz.BuNjt_j7q6x0nFXaR.jpg

6775904600_1503495524.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie skorzystam, chociaż pomysł dobry ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Animus napisał:

To są cewki indukcyjne na nich stawiasz gary.

Te cewki trzeba jeszcze z generatora zasilić ,w mojej Amice są dwa takie , to zdjęcie poglądowe ze sklepu, ale koszt 1 sztuki to prawie 750PLN,

a muszą być dwa takie same, 1 generator zasila 2 pola o mocy sumarycznej do 3700W .+ sterowanie za 300 i można gotować.

Do każdego generatora podłączamy zasilanie 230V.

Temat przerabiałem osobiście.

modul-indukcyjny-geco-mg36111-4p-okta-37kw-8065304-407d.800x600-s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał:

Te cewki trzeba jeszcze z generatora zasilić ,w mojej Amice są dwa takie , to zdjęcie poglądowe ze sklepu, ale koszt 1 sztuki to prawie 750PLN,

a muszą być dwa takie same, 1 generator zasila 2 pola o mocy sumarycznej do 3700W .+ sterowanie za 300 i można gotować.

Do każdego generatora podłączamy zasilanie 230V.

Temat przerabiałem osobiście.

Dlatego  płyty wykorzystują tylko 2 "fazy",  każdy generator zasila 2 pola indukcyjne, które nie działają jeszcze bez gara.

Bosch1_1f.png

 

pod%C5%82%C4%85czenie-plyty-230v-a-400v.

Zwróćcie uwagę jak zmienia się diametralnie zalecany przekrój przewodu przyłączeniowego przy podłączeniu na 230V.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kuchenkę inaczej podłączamy pod instalację 2x230 a inaczej pod 400/230

Przy zasilaniu z 2 faz sieci trójfazowej 400V rozpływ rozpływ prądów chwilowych się różni od pracy przy zasilaniu np 2x230V z 1 fazy. Ma to swoje odzwierciedlenie w wymaganych przekrojach przewodów.

Przy jednoczesnej pracy palników zasilanych 400/230 przewód neutralny "odpoczywa" i nie ma tam 2x większych prądów.

W powyższej tabelce jeśli dla 2 sposobu podłączenia pod L1 i L2 podłączymy tę sama fazę to średnicę przewodu neutralnego należy zwiększyć do 4 mm kwadrat

Powiedzenie że te kuchenki pracują na napięciu 400V jest prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 11.03.2021 o 15:36, Witek-z-Ulicy napisał:

Nie wprowadzaj forumowiczów w błąd.

Zapomnieli cosik o kącie przesunięcia fazowego   pierwiastek z trzech i tam takie  , etam stare czasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.