Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł indukcyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem osobą młodą I nie znam się za bardzo na ogrzewaniu  więc proszę o wyrozumiałość dopiero ,,uczę sie" wszystkiego. Mam zamiar zakładać fotowoltanike 9KW cena ~35tys .gościu od fotowoltaniki polecił mi  kocioł indukcyjny  10/12tys 6KW który w jego opinii  będzie w stanie ogrzać dom 120m2. Zaglebiajac się bardziej w temat doszedłem do wniosku że jest to dobre rozwiązanie ponieważ żywotność  tego typu kotłów oscyluje  w granicach 25/30lat. Ale  czy instalacja  fotowoltaniczna pokryje całość  zapotrzebowania  kotła I ogrzeje dom w zimę do  tych 21oC w pomieszczeniu? Obawiam się tylko konsekwencji wynikających  z rachunku za prąd,  bo może się okazać że w sezonie grzewczym zużyje mi 12 KW lub 20 KW czyli za 3 lub 11KW będę musiał PGE zapłacić  co w przypadku 3 KW I tak stanowi  mniejszą kwotę niż płacenie za węgiel drzewo itp I dodatkowo czas. Ale to jest chyba mało prawdopodobne by coś takiego działało  przy zużyciu  tylko 6 czy tam 12 KW. Dodam tylko że dom będzie dopiero przechodził termomodernizację I na ten moment jest ocieplony styropianem 5mm... Stare budownictwo. Bardzo proszę o opinię na temat  kotła indukcyjnego A także innej alternatywy  [nawet bez instalacji fotowoltanicznej ]jeśli chodzi o ogrzewanie domu, ogrzewanie gazowe nie wchodzi w grę.  Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego kotła zamontuj sobie zwykłe grzałki koszt znikomy, sprawność taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KRZYSZTOF96 napisał:

Mam zamiar zakładać fotowoltanike 9KW cena ~35tys .gościu od fotowoltaniki polecił mi  kocioł indukcyjny  10/12tys 6KW który w jego opinii  będzie w stanie ogrzać dom 120m2

Boom na fotowoltaike spowodował, że taki handlowiec nie zna się ani na PV ani na ogrzewaniu za to chce mieć marżę 500 zeta za kilowat i wychodzą takie potworki.

28 minut temu, KRZYSZTOF96 napisał:

Zaglebiajac się bardziej w temat doszedłem do wniosku że jest to dobre rozwiązanie ponieważ żywotność  tego typu kotłów oscyluje  w granicach 25/30lat.

Gdybyś się zagłębił w temat to wiedział byś, że nie wiadomo co będzie za 3 lata a ty mówisz o 30. Mam na myśli to, że za moment prawdopodobnie zmieni się rozliczenie z OSD w wyniku lawinowego przyrostu instalacji PV i obciążeniu sieci, zamiast 80% może być 60% opustu. Potem przyjdzie ten sam pan od fotowoltaiki i będzie chciał ci sprzedać kolejne dodatkowe 4 kilowaty na pokrycie ogrzewania tym wspaniałym kotłem na "darmowy" prąd z paneli.

32 minuty temu, KRZYSZTOF96 napisał:

Ale  czy instalacja  fotowoltaniczna pokryje całość  zapotrzebowania  kotła I ogrzeje dom w zimę do  tych 21oC w pomieszczeniu? Obawiam się tylko konsekwencji wynikających  z rachunku za prąd,  bo może się okazać że w sezonie grzewczym zużyje mi 12 KW lub 20 KW czyli za 3 lub 11KW będę musiał PGE zapłacić

Spisz umowę z tym handlowcem od fotowoltaiki, na gwarancję uzysku oraz to, że za 30 lat nadal będziesz mógł odebrać od PGE 80% wysłanej energii za darmo :)

A tak poza tematem to nie wiem czy to jest etyczne ze strony handlowców wciskanie ludziom takich "rozwiązań". Czy to jest niewiedza, pazerność albo nie wiem już co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maniek83 napisał:

Zależy jak chcesz ogrzewać budynek bo obecnie wybór jest spory. Poczytaj forum na pewno wybierzesz coś dla siebie. Czy to ma być tanie czy bezobsługowe, modernizacja CO czy budowa od podstaw itd.

Chciałbym by było to bezobsługowe  ponieważ większość  czasu nie ma mnie w domu  . Dlatego czekam na opinię  osób doświadczonych  które posiadają jakaś wiedzę w tym zakresie bym nie musiał popełniać błędów  które za pewne tak czy siak są nie uniknione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła ma tą przewagę nad tym kotłem indukcyjnym, że jest ze 3 razy oszczędniejsza co za tym idzie fotowoltaika będzie mniejsza i tańsza zarazem, natomiast instalacja CO w budynku musi być odpowiednia do niskotemperaturowego źródła ciepła a to też może generować koszty (wymiana grzejników lub podłogówka). Stąd konieczna jest analiza kosztów, zysków, zakres robót do wykonania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Biorąc pod uwagę wspomniane generowane koszty dopasowania instalacji do PC to ten kocioł indukcyjny , o którym pisze kolega "KRZYSZTOF96wcale nie musi być aż tak złym pomysłem jak piszą inni , tym bardziej , że kiedy przyjdą niższe temp. czy taka pompa wydoli ??

A może kocioł elektrodowy byłby tu lepszą alternatywą niż indukcja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.