Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kociol indukcyjny


dziadek12

Rekomendowane odpowiedzi

W prawie budowlanym jest tylko takie coś - Art 5, pkt 10 podpunkt 2a

Cytat

2a. W nowych budynkach oraz istniejących budynkach poddawanych przebudowie lub przedsięwzięciu służącemu
poprawie efektywności energetycznej w rozumieniu przepisów o efektywności energetycznej, które są użytkowane przez
jednostki sektora finansów publicznych w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, zaleca się stosowanie urządzeń
wykorzystujących energię wytworzoną w odnawialnych źródłach energii, a także technologie mające na celu budowę
budynków o wysokiej charakterystyce energetycznej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że koledze chodziło o to, że ten kocioł jako grzałka, jest to dobry kompensator mocy biernej poprzez duży pobór mocy czynnej żeby utrzymać tgfi na poziomie z umowy i nie ponosić ewentualnych kosztów. Ale mu się wszystko pogmatwało widać szkolenie sprzedażowe było kiepskie. Wiadomo, że teraz w domach jest dużo takich urządzeń jak zasilacze, ładowarki, oświetlenie itd.

Jeśli chodzi o nowe prawo budowlane to też gdzieś czytałem, że najgorzej ogrzewać prądem gorzej nawet niż węglem taki dom chyba nie będzie nawet odebrany czy nie dostanie pozwolenia, jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł indukcyjny czyli ogrzewanie tylko na prąd nie wchodzi w grę taki dom będzie miał duży problem żeby spełnić wymagania na rok 2021!

Wartość zapotrzebowania na energię wg WT2021 mnoży sie przez nakład energii pierwotnej a współczynnik jest następujący

- kotły na biomasę - 0,2

- urządzenia elektryczne - 3,0

Stąd wynika, że taki kocioł na pellet jest 15 razy lepszy niż ten reklamowany tutaj kocioł indukcyjny :) Nawet pompa ciepła jest średnia bo też zużywa prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pogadane pogadane, a konkretów nie ma.

Czy wypowiedzieć się może jakiś użytkownik Pereko PI? 

Dobry/niedobry, cena do jakości, koszty ogrzewania...

Z doświadczenia wiem, że grzałki oporowe istnieją bo są  po prostu tanie w produkcji i proste w użytkowaniu. Zachęcam do zapoznania się z jakąś lekturą omawiającą budowę, zasadę działania i sprawność w przeciągu "X" czasu. 

U siebie mam piec na eko-groszek dobrej czerwonej firmy na "H". Piec - kozak ale czy ktoś zastanowił się ile "ucieka" energii na czuwaniu? W moim przypadku to od 3-4 godzin dziennie piec podtrzymuje temperaturę , a ciepło ucieka w komin. Mam 110m2 podłogówki w którą wpuszczam 30st i tylko 2 grzejniki drabinkowe w łazienkach. Każde pomieszczenie na osobnym regulatorze pokojowym (koszt takiej opcji śmiesznie mały w porównaniu z tym co każdy po forach pisał - max 300zł/pomieszczenie). Dom dobrze ocieplony, nowa stolarka...

PC działa świetnie do momentu jak nie ma mrozów, a w tym roku były.. 

Wszystkie systemy które podaliście bazują na instalacjach niskotemp. A ja chce mieć na grzejniku 50st przez całą zimę - to jest graniczna temp PC. Ile można "jeździć" na czerwonym polu parametrów?  W dzisiejszych czasach jak jest napisane "max" to producent ma na myśli "max chwilowe". 

Więc jeszcze raz się zapytam. Ma ktoś ten piec czy nie? Mam parę pytań z praktyki, a nie teorii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich ,nie jestem fachowcem elektrykiem czy też hydraulikiem ,na zasadzie niewiernego Tomasza chciałbym "dotknąć" tematu ręką ,czy ktoś kto posiada już działające ogrzewanie indukcyjne u siebie pozwoli na odwiedziny z mojej strony osobiście ? Jestem zainteresowany montażem takiego kotła ,ale chcę fizycznie zobaczyć różnicę pomiędzy kopciuchem c.o. a indukcją ,zyski i straty ,rzetelnie bez ściemy marketingowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jednak o tym, że kocioł indukcyjny nie jest równy kotłowi indukcyjnemu! Wiem, że na rynku dostępne są kotły cewkowe jak i kotły indukcyjne transformatorowe. Te drugie cechują się zdecydowanie dłuższą żywotnością, że już nie wspomnę o jakości wykonania czy gwarancji - przynajmniej tak producent pisze na swojej stronie www 😉 Sam stoję przed wyborem ogrzewania a wiem, że pompa ciepła u mnie nie zda egzaminu. Przede mną podobnie - niebawem czas decyzji by wymienić kocioł. 

W dniu 26.11.2020 o 22:05, o6483256 napisał:

Przykładowo do mojego domu jakieś 20000zł. To już wolę pompę ciepła, wyjdzie bardziej ekonomicznie. Kocioł indukcyjny w tej cenie nie ma sensu.

No to proponuję dokonać termomodernizacji - bo jak kupisz PC - zimno jak diabli w domu będziesz miał a sprężarka oszaleje po 2 latach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam modernizować ? Ocieplony dom ?

 

Kocioł indukcyjny, przy pompie ciepła to jakieś nieporozumienie!

 

Niezależnie czy dom ocieplony, czy nie, koszty użytkowania kotła indukcyjnego będą od 2 do 3x większe od pompy, a koszt zakupu podobny. Gdzie tutaj sens ?

 

Przy okazji za wykopanie tego postu otrzymujesz:

image.png.a3727294cd5a04966bcc1dc60c38878d.png

Pozdrawiam przedstawiciela handlowego kotłów indukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj JEDEN argument za kotłem indukcyjny 👍👍 👍

 

 

Odpowiedział właściciel kotła na ekogroszek który chce zmienić źródło ciepła!

 

Na przyszłość czytaj uważniej stopki i wpisy pod nickiem, bo słaby start masz!

Poniżej przykładowe argumenty ZA sprzedawcy takich kotłów:

 

image.png.44e41cda0300d4eed915eb17387a63d8.png

 

😅😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Knowledge napisał:

No to proponuję dokonać termomodernizacji - bo jak kupisz PC - zimno jak diabli w domu będziesz miał a sprężarka oszaleje po 2 latach 😉

Nie mów o tym głośno bo ktoś jeszcze usłyszy i zaczną pompy ciepła z domu wywalać z obawy przed zimnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "dobicie" delikwenta:

 

https://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki-abc/kotly/piece-indukcyjne-i-elektrodowe-dla-naiwnych.html

 

image.png.bde56ad0f57e231b9184215b7366d100.png

 

6kw kocioł kosztuje jakieś 7tyś zł. 4 grzałki od zmywarki jakieś 400zł + sterowanie, zabezpieczenia itp pierdoły ogarnie się za jakieś 1000zł, a sprawność ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny naciągacz spławiony, czy będzie sie jeszcze bronił zmieniając prawa fizyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zwykły kocioł elektryczny (Nowy- z gwarancją) kosztuje ok 3tyś zł. Cena 2-3x mniejsza a sprawność taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.