Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koniec węgla za 8-9lat.Nareszcie.


Rekomendowane odpowiedzi

Niemcy chcą ograniczyć swobodę ładowania aut elektrycznych

Cytat

Resort chce dać dostawcą energii możliwość czasowego odłączania od sieci dużych odbiorników prądotwórczych, takich jak ładowarki samochodów elektrycznych czy pomp ciepła. Co więcej ma się to odbywać zdalnie.

Brawo ? A nie pisałem z miesiąc temu, że coś takiego się stanie? Precz z wunglem hihi Pokrzyczeli, potupali i poszli do domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego wegiel.

...Rząd nie zmodernizował sieci energetycznej od komuny to nic dziwnego , że sieć nadaje się tylko na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest trochę bardziej skomplikowane, po pierwsze w Europie kończą się złoża paliw kopalnych, które de facto były źródłem dochodów większości państw, a teraz dochodzimy do sytuacji, że albo będziemy kupować paliwa kopalne z po za Europy, albo pójdziemy w atom, wiatr i fotowoltaikę innego wyjścia za bardzo niema. Problem w tym, że montując PV u odbiorców rząd traci cześć dochodu, więc najpierw będzie promował tą technologie, a z czasem dokręci śrubkę, żeby wyrównać straty. To też poprawi trochę sytuacje z przesyłem prądu, bo będzie on dostępy po prostu po sąsiedzku i linie przesyłowe nie będą aż tak bardzo obciążone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno? Każdy kilowat z PV czy z wiatraka MUSI mieć pokrycie w elektrowni tak masz w umowie z ZE (ciągłość dostaw energii) a w jaki sposób chcesz to zapewnić bez elektrowni węglowych wszyscy w nocy mamy wsiąść na rowerek z dynamem? A może ta nasza wirtualna atomówka to zapewni? Mamy wyłączyć wszystkie elektrownie węglowe i siedzieć po ciemku.

Sieć to przy tym mały pikuś bo można w zasadzie małym kosztem zoptymalizować pobór ale czym zastąpić same elektrownie? Skoro Niemcy decydują się na odłączanie ludzi od sieci to znaczy, że u nas będzie katastrofa. Skończy się tak samo jak PRL bieda z nędzą i zimno = wielka chryja.

Nie dziwię się, że od tego roku stawiają na drewno a nie na jakieś pompy ciepła to całkiem logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa kopalne są tylko trzeba schodzić głębiej a to już są koszty ogromne.W Rosij pare lat wstecz też musieli wyłożyć kupę kasy po to żeby zacząć wydobywać gaz z głębszych pokładów gazonośnych bo te co mieli już się kończyły.

A poza tym my jesteśmy w 98% zależni od Rosi jeżeli chodzi o gaz tak samo jak Europa więc coraz więcej Państw szuka innego rozwiązania by nie być zależnym energetycznie od Rosij

Edytowane przez Stempos1980
Dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzja!... oraz  super kaloryczny oraz przyjazny dla środowiska wodór produkowany choćby przy nadmiarze mocy z fotowoltiki i wiatraków, biogaz,  magazyny energii, solanka , geotermia , standardowo pompy ciepła  a nawet gdzieniegdzie piecyki zgazowujące drewno ale tylko kiedy wszystko wyjdzie na zero. Damy rade! a przechodzić z gorszego na lepsze  i optymalizować problemy gdzie ma to sens będziemy na bieżąco ?

Edytowane przez Lolekx86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 9.02.2021 o 17:47, Stempos1980 napisał:

Paliwa kopalne są tylko trzeba schodzić głębiej a to już są koszty ogromne.W Rosij pare lat wstecz też musieli wyłożyć kupę kasy po to żeby zacząć wydobywać gaz z głębszych pokładów gazonośnych bo te co mieli już się kończyły.

A poza tym my jesteśmy w 98% zależni od Rosi jeżeli chodzi o gaz tak samo jak Europa więc coraz więcej Państw szuka innego rozwiązania by nie być zależnym energetycznie od Rosij

A co my możemy na to poradzić że w EU sami durnie i złodzieje ? Rosja na zbrojenia wydaje 55 mld a Eu wydaje 240mld i co z tego wynika ? ano to że najnormalniej darmozjady to przejadają na korty tenisowe wysokie pensje i skórzane kanapy bo co z tą kasą  się robi ? wydając 240 mld na zbrojenia to Rosja powinna się bać i być potulna a nie na odwrót ,550 mln ludków podobno bardzo rozwiniętej EU boi się garstki (140mln) ludków , niby luźno ale prawdziwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że pod każdym względem bliżej nam do Rosjan niż innej nacji,wiecej mamy wspólnego niż tego co nas dzieli.Po co wydawać na zbrojenia i machać przezd nosem ruskim zardzewiałą szabelką,skoro możemy z nimi normalnie żyć i handlować.Możemy tam mieć rynek zbytu bez dna i kopalnię surowców za pół darmo,tytlko trzeba sie szanować nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

,,, wszak u nas Hanuki wolą odprawiać ,,,

Niestety to prawda.

 

2 godziny temu, berthold61 napisał:

,,, my nie jesteśmy nami ,nami się steruje i tyle .

Tysz prowda.
Niestety, by zapanować nad tym bezhołowiem pozostawionym przez Hitlera i Stalina, należy nieraz ciężką ręką przyłożyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutralność klimatyczna to z samej nazwy kompletny debilizm, wymyślony przez kompletnych debili ale to przecież signum temporis. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Nareszcie." Niezbyt mi się ta wizja podoba.

Piec (nie kocioł, o kotłach pojęcia nie mam i się ich boje) ma sporo plusów, a jak dla mnie najważniejsze to niezależność i cena.

Sytuacja całkiem nie hipotetyczna i całkiem niedawna - awaria miejskiego ogrzewania (mój blok się nie kwalifikuje do podłączenia, za mało ludzi chciało, to dostaliśmy decyzję odmowną) i do kompletu przerwa w dostawie energii elektrycznej.

Przy niedawnych mrozach kilka setek ludzi po prostu zmarzło, a w tym czasie siedziałem sobie przy nagrzanym piecyku, czytając książkę przy świecy podjadając gulasz który się na płycie podgrzewał i popijając herbatkę.

No i tak mnie naszło, co by było gdybym jednak miał inne rozwiązanie.. miałbym przerąbane po prostu!

Z mojego punktu widzenia alternatywy nie ma - miasto nie podłączy, gaz i prąd wychodzi zbyt drogo, paneli słonecznych nie mam gdzie postawić, wiatrak odpada z tego samego powodu.. pozostaje tylko piec i węgiel

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak było w zimę stulecia. Ogrzewanie tzw centralne popadało wszędzie, bloki pozamarzały, ludzie marzli.

Dodatkowo brak prądu bo przeciążone linie energetyczne popadały....

A ja miałem cieplutko, Tylko w domu tłoczno było bo z bloków przyjeżdżali znajomi z dziećmi pogrzać się.

Tyle że oświetlenie było świeczkami. ?  

Miałem wtedy ogrzewanie śmieciuchem na grawitacji i dodatkowo gazowy piec Adamskiego który do pracy nie potrzebował zasilania a służył jako awaryjny.  Oczywiście inne były proporcje cenowe, gaz drogi w stosunku do węgla czy koksu.

  I tak mi zostało do dziś:  W kotłowni stoi kocioł podajnikowy na ekogroszek z możliwością palenia na ruszcie a do tego Termet kondensacyjny. Zasilane to wszystko z kilku akumulatorów 12V przez przetwornicę 230V~. Akumulatory ładowane przez panele foto a w momentach krytycznych z sieci lub z ... alternatora samochodowego 12V. ? 

Palić mogę gazem, węglem, drewnem, pelletem,  w zależności od tego jak się będą kształtować ceny rynkowe.

  A co będzie? Sytuacja jest taka że nikt nie wie, można tylko wróżyć a ja marznąć nie mam zamiaru!? 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja mam podobne wspomnienia..

U dziadków było ogrzewanie na grawitacji ( pociągnięte z podkowy kuchennej) a do kompletu nieduży piecyk na ramie w pokoju. Bardzo fajnie to działało.. no i niezależnie od prądu

No właśnie, nie wiadomo co będzie, najwyżej piratem węglowo-drzewnym zostanę.

Niby miałem zmieniać piec na kocioł ale po doczytaniu z czym to się je jakoś mi się odechciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 20:50, Alewalneło2 napisał:

Wielki ocieplony zbiornik z wodą pod ziemią...

Liczyłem to. 500m^3 i izolacja 100cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jozefg1 napisał:

A co będzie? Sytuacja jest taka że nikt nie wie, można tylko wróżyć a ja marznąć nie mam zamiaru!

Widzę że jesteś z tych ubezpieczonych, zawsze przezornych. Równie dobrze mogę zrobić bunkier pod ziemią w razie W i czekać kiedy mi się przyda.  Mój znajomy (też Józef) całe życie się ubezpieczał dodatkowo, również po to żeby jego rodzina dostała po nim trochę pieniędzy. Zmarł 23. lutego, ubezpieczony w PZU płacił 140zl, rodzina dostała całe 6000zl. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Jozefg1 napisał:

Palić mogę gazem, węglem, drewnem, pelletem,  w zależności od tego jak się będą kształtować ceny rynkowe.

  A co będzie? Sytuacja jest taka że nikt nie wie, można tylko wróżyć a ja marznąć nie mam zamiaru!? 

 

Jestem tego samego zdania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8lat węgiel, za 20-30 gaz a potem będzie jak w Teksasie tej zimy:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Astronomiczne-ceny-za-prad-w-zasypanym-sniegiem-i-zmrozonym-Teksasie-8061030.html

Generalnie kierunek w jakim idzie socjalistyczna unia i Polski rząd to najgorszy z możliwych. Warunkiem pomp ciepła i elektryki powinno być zawsze posiadanie kominka/kopciucha na wypadek W a nie przymusowy demontaż w przypadku dotacji. A tak to robi się ludziom wodę z mózgów i efekty są takie jak tej zimy "dziesięciolecia", że kilkadziesiąt tysięcy mieszkań w Szczecinie było pozbawionych ogrzewania w czasie mrozów a o postępowej Warszawie już nie wspomnę bo tam przerwy w dostawie wody latem, ciepła zimą i spuszczanie szamba do Wisły to już po norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @piastun cytujesz i tym samym powielasz to co odbiega od prawdy "prawdziwej".

Siarczyste mrozy i niespotykane opady śniegu w Teksasie wywindowały tam na niebotyczny poziom ceny energii elektrycznej. W niektórych przypadkach wzrosły one więcej niż 70-krotnie. ,,,

 

Nie tylko Tobie, ale także wszystkim zaineresowanym tym tematem, polecam podcast Dariusza Rosiaka Raport o stanie świata.
Jest to podsumowanie najważniejszych wydarzeń na świecie i także w Polsce, w cotygodniowej pigułce.

źródło:
Raport o stanie świata - 27 lutego 2021 - Raport O Stanie Świata (raportostanieswiata.pl   

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to zmienia, że były mrozy?

Przecież nawet 40stopniowe mrozy w PL dla statystycznego palacza węglem to byłby maksymalnie 100-150zl różnicy czyli 1/4t ruska ....

Na zachodzie już od dawna siedzą w niedogrzanych domach. W Anglii to nawet grzyb na ścianach przykrywa się tapetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.