Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koniec węgla za 8-9lat.Nareszcie.


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z Unijną Polityką Neutralności Klimatyczne do roku 2030 ma być wprowadzony całkowity zakaz używania trującego, nie ekologicznego, smrodzącego  węgla do ogrzewania domów. 

https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/zakaz-stosowania-wegla-w-domowych-paleniskach-w-2030-taki-wariant-proponuje-piotr-wozny,247536.html
https://oko.press/koniec-wegla-przyspieszony-w-2030-zostana-dwie-trzy-kopalnie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - UE zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną do końca 2050 roku, czyli ani za 8-9 lat, ani nawet nie za mojego życia

Po drugie - na ostatnim szczycie Polska jako jedyny kraj UE z tego celu się wywinęła

Po trzecie - neutralność klimatyczna nie oznacza zakazu spalania węgla

Edit: a oto konkluzja z tego szczytu, chyba waźniejsza niż rojenia szefa elektrowni węglowej, które zacytowałeś (ten one Member to Polska właśnie)

image.thumb.png.2c14286c86339b2f6f3ce4ef7e7822b3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to w zasadzie nie wiadomo jakie stanowisko ma Polska. Pewne jest, że osiągnięcie celu neutralności klimatycznej będzie skutkować znacznym wzrostem cen energii. Wtedy taniego węgla nie będzie a ceny innych nośników a na pewno prądu będą wysokie i nie wiem czy będzie ci do śmiechu. Jak zwykle zabłysnąłeś  ?

Polska poparła neutralność klimatyczną do 2050 roku. Prawda czy fałsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest inna sprawa, bo za CO2 polskie elektrownie i tak płacą. Dlatego importujemy na tyle dużo prądu, że PGG nie może sprzedać węgla. A pamiętacie, jak walka ze smogiem miała byc prowadzona poprzez przejście na ogrzewanie elektryczne i miały być taryfy antysmogowe? Dziś brzmi to jak żart, a od tego czasu minęły ze 2 lata, jak to się ma do 30 lat do europejskiej neutralności klimatycznej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alewalneło2 napisał:

Niech tam rosną założę sobie PV.

A załóż, przynajmniej u nas przez chwile nie będzie "śmierdzieć"  bo trochę potrwa min to do nas z Chin doleci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
10 godzin temu, Alewalneło2 napisał:

Niech tam rosną założę sobie PV.

Tak i latem będziesz sobie grzał nimi , już śpiewają skowronki że za ok 2 lata będą coraz częstrze wył czyli nie odbieranie energi z paneli , to nie moje fantazje tylko portal wysokie napięcie to pisze a oni raczej wiedzą lepiej od nas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej wszyscy za to zapłacimy a cena energii wzrośnie na stałe, ponieważ zmniejszy się jej podaż oraz zmniejszy się ilość źródeł. Za monopol trzeba płacić co w Polsce chyba nie trzeba tłumaczyć. Nie mamy żadnych swoich źródeł energii.

Każdy kto cieszy się z końca węgla przypomina małpę bawiąca się granatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba myśleć nad możliwością zmiany pracy instalacji w opcje off-grid.Już teraz występują skoki napięcia w sieci skutecznie wyłączające falowniki.W mojej okolicy na jednej lini pracuje tylko kilka instalacji FV,dlatego nie miałem jeszcze takiej sytuacji,ale jak długo to potrwa to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka pracy PV jest taka, że jest nadmiar prądu w lato i ogromny niedobór w zimę. Bez magazynowania w sieci posiadanie PV na potrzeby pomp ciepła nie ma najmniejszego sensu, bo koszt akumulatorów, miejsce do ich trzymania, koszt złomowania nijak się nie opłaca. Jaki duży musiał by być magazyn akumulatorów żeby całą energię z lata zmagazynować off grid na zimę dla pompy i domu? 5000 kWh. Trzeba by zainwestować ponad 8 milionów złotych na taki magazyn. Kredyt sobie weźmiesz na 8 baniek?

Najłatwiej i najtaniej kupić 2 tony węgla to jest najbardziej ekonomiczne i ekologiczne niż budowa elektrowni, sieci, produkcja paneli, które mają ogromną asymetrie w produkcji energii. Węgiel daje niezależność jak mieszkanie w domu prywatnym a prąd to odpowiednik wynajętego mieszkania gdzie ciągle masz jakieś opłaty, które rosną.

To kolejna utopia. Nawet mając magazyn w zimę jesteś uzależniony od sieci, tego nie da się przeskoczyć.

To jest nasz plan nowego ładu, przyjrzyjcie się dobrze temu obrazkowi. Ja widzę nową elektrownie atomową, elektro mobilność, panele i wiatraki, pompy ciepła gruntowe i studnie głębinowe, normalnie jak z rysunku przedszkolaka. Jak myślicie, kto za to zapłaci? Unia da? Ale Unia nie pracuje co najwyżej dodrukują pustego pieniądza na nasz rachunek...

 

 

er.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, berthold61 napisał:

Tak i latem będziesz sobie grzał nimi , już śpiewają skowronki że za ok 2 lata będą coraz częstrze wył czyli nie odbieranie energi z paneli , to nie moje fantazje tylko portal wysokie napięcie to pisze a oni raczej wiedzą lepiej od nas .

Klimatyzował będę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maniek83 napisał:

Charakterystyka pracy PV jest taka, że jest nadmiar prądu w lato i ogromny niedobór w zimę. Bez magazynowania w sieci posiadanie PV na potrzeby pomp ciepła nie ma najmniejszego sensu, bo koszt akumulatorów, miejsce do ich trzymania, koszt złomowania nijak się nie opłaca. Jaki duży musiał by być magazyn akumulatorów żeby całą energię z lata zmagazynować off grid na zimę dla pompy i domu? 5000 kWh. Trzeba by zainwestować ponad 8 milionów złotych na taki magazyn. Kredyt sobie weźmiesz na 8 baniek?

Najłatwiej i najtaniej kupić 2 tony węgla to jest najbardziej ekonomiczne i ekologiczne niż budowa elektrowni, sieci, produkcja paneli, które mają ogromną asymetrie w produkcji energii. Węgiel daje niezależność jak mieszkanie w domu prywatnym a prąd to odpowiednik wynajętego mieszkania gdzie ciągle masz jakieś opłaty, które rosną.

To kolejna utopia. Nawet mając magazyn w zimę jesteś uzależniony od sieci, tego nie da się przeskoczyć.

To jest nasz plan nowego ładu, przyjrzyjcie się dobrze temu obrazkowi. Ja widzę nową elektrownie atomową, elektro mobilność, panele i wiatraki, pompy ciepła gruntowe i studnie głębinowe, normalnie jak z rysunku przedszkolaka. Jak myślicie, kto za to zapłaci? Unia da? Ale Unia nie pracuje co najwyżej dodrukują pustego pieniądza na nasz rachunek...

 

 

er.jpg

Niekoniecznie to muszą być akumulatory.

Wielki ocieplony zbiornik z wodą pod ziemią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniek83 napisał:

Samochody elektryczne HAHA

No cóż król jest nagi.

A jak się komuś próbuje wytłumaczyć, że ekologia = ekonomia to nie dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I??

50 minut temu, Stempos1980 napisał:

Przechodzą na ekologiczne pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd nie musi być brudny, ba może być darmowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Stempos1980 napisał:

Z nie ekologicznym prądem?

Z paneli fotowoltaicznych. We Francji mają dużo elektrowni jądrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Niemcy juz pisza ze elektryki pewno w nocy tylko bedzie można ładować bo sieć nie wyrabia:)

Zastanawia mnie czym beda grzać tyłki mieszczuchom w blokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.