Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dzwoniłem i sprawa wygląda następująco:

15-17kW 3500zł

21-25kW 4200zł

Dodatkowo miarkownik ręczny 100zł, elektroniczny z obsługą pompy 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pigeon8 możliwe że moc tego pierwszego jest taka jak Ty podajesz, nie pamiętam na 100%.

Co do transportu to mieszkam 60km od nich i dowiozą w cenie

Edytowane przez sieno26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem, ale miało być obniżone maksymalnie czyli około 6cm, dalej już obniżałem dwoma kolankami bo rurę powrotu mam na wysokości podłogi.

 

Na górze przy drzwiczkach zasypowych jest wylot, gdy węgiel opada na dół w tym miejscu gdzie był powstaje podciśnienie, musi się tam pojawić "powietrze", jest ono zasysane tą rurą/kontownikiem z dołu.

Wydaje mi się że zasada działania "rur wezyra" z założenia jest inna. (na podstawie lektury forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie teraz są ceny tych kotłów?

Cena MPM DS 12-14 kW to 3200PLN

Przynajmniej taka cena widnieje na OLX-sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiàc temu,placilem 3200 za 14 kw , miarownik 100 I przesylka 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie innowacji ,dospawany jest pręt do drzwiczek z PP. Co by miarownik miał lżej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mój stary kocioł pomału kończy swój żywot. Dzięki dobrym ludziom z tego i innych stron o ekonomi spalania poprawiłem swój kocił i teraz spala dużo mniej i czyściej. Dawniej gdy był "BATORY" potrafił spalić 60 kg na dobę przy ok 0 st.c .Teraz jest to około 30 kg na 24 h (przy-15 st.c) .Zamierzam kupić 12 kw  z palnikiem od 10 . MPM DS jak dla mnie jest kotłem najlepszym  patrząc na jego budowę oraz cenę .Jak również to że można  w nim spalać różne paliwa (oprócz śmieci :lol: )

post-58321-0-41919600-1451910349_thumb.jpg

Edytowane przez artur715
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .mój post kieruję do WITKA 1 234 a przy okazji do innych.jak sprawdzil się piec  podczas tych mrozów. czy dalej podtrzymujesz opinie że wystarczy mi 8-10 kw  na 120 m lekko ocieplonego budynku.jak się pali i czy trzeba często dokladać.oraz czy przy ciąglym paleniu górny zasyp jest dobry czy kopci bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Gdy jest trochę żaru i trochę węgla, trzeba uważać bo pierdyknie że hej. Otwierać powoli na otwartej klapce krótkiego obiegu wtedy jest mało dymu. Oczywiście gdy masz w kominie jaki taki ciąg. Ja mam 7 metrów fi 150 okrągła i spoko.Nie żałuję że wybrałem górny zasyp,wg mnie to wygodniejsze rozwiązanie. U mnie teraz idzie 40 kilo Ziemowita. Moc kocioł ma, ale węgiel dziadowski i migiem tworzą się spieki. Trzeba często odpopielać , grzebać od strony popielnika i wygarniać ten gruz.Żeby to zrobić, muszę wygaszać kocioł i to jest bardzo uciążliwe.Nie popalę na ciągłym ruchu dłużej niż jedną dobę.W desperacji dziś kupiłem eko czeski. Niech będzie masa popiołu, byle nie było spieków. Jakoś nie mogę trafić na węgiel który nie tworzy spieków.Paliłem na 70 stopni na wyjściu i tylko huczało. Kocioł jest trafionym zakupem,mimo małych niedoróbek,które sam usunąłem.Uważam że paliwo to klucz do zadowolenia,ale zaczynam się zastanawiać czy w ogóle kiedyś trafię na coś, co nie produkuje tych p...* spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że z dobrym węglem może być coraz gorzej ale to to już polityka. podobno robią węgiel ekologiczny który ma nie kopcić może on pomoże na nasze problemy z paliwem trzeba poczekać przynajmniej jeszcze rok

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lote

Ten kociołek im większe mrozy tym więcej frajdy sprawia i spalanie ma czyściejsze. Moc na dotyk ile chce tyle mam oczywiście parę poprawek wymaga. Jeśli producent czyta wg mnie do poprawki

-palnik inaczej powinien być rozwiązany a jeśli sam kształt będzie zachowany to uchwyty za wymiennikiem powinny zniknąć, przeszkadzają w przeróbkach

-wezyrki na dole się czopują, powód spiekanie smoły- wystarczy dać profil zamknięty i troszkę odsunąć od szamotu(moja poprawka na wiosnę)

-regulacja w drzwiczkach, drzwiczki zasypowe źle mam wpasowane i ciężko się zamykają(regulacja by pomogła) a otwierają jeszcze gorzej zalepia smoła (tu dałem okapnik na drzwiczki jest dużo lepiej)

-szuflada na popiół taka opcja typu wygoda ;)

P.S. mam sterownik SP - 05 i zawyża temp o ok 10st, czy można dokupić sam termiter czy się po prostu nie opłaca?

https://youtu.be/TgIP7XU1ZNo

Edytowane przez Gelo2104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

A ja wezyrki wyjalem i palę sobie bez nich. Zauważyłem że jak daję więcej powietrza górnym wlotem , to płomień w palniku od razu ożywa, pali się intensywniej , z jasnym blaskiem. Czyli powietrze przechodzi przez zasyp bez pomocy wezyrow.Nie muszę ich wyciagac i czyścić. I tak zostało na razie.Nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może ktoś z podkarpacia posiadający ten piec?? Chciałbym podjechać i oglądnąć jak się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jest trochę żaru i trochę węgla, trzeba uważać bo pierdyknie że hej. Otwierać powoli na otwartej klapce krótkiego obiegu wtedy jest mało dymu. Oczywiście gdy masz w kominie jaki taki ciąg. Ja mam 7 metrów fi 150 okrągła i spoko.Nie żałuję że wybrałem górny zasyp,wg mnie to wygodniejsze rozwiązanie. U mnie teraz idzie 40 kilo Ziemowita. Moc kocioł ma, ale węgiel dziadowski i migiem tworzą się spieki. Trzeba często odpopielać , grzebać od strony popielnika i wygarniać ten gruz.Żeby to zrobić, muszę wygaszać kocioł i to jest bardzo uciążliwe.Nie popalę na ciągłym ruchu dłużej niż jedną dobę.W desperacji dziś kupiłem eko czeski. Niech będzie masa popiołu, byle nie było spieków. Jakoś nie mogę trafić na węgiel który nie tworzy spieków.Paliłem na 70 stopni na wyjściu i tylko huczało. Kocioł jest trafionym zakupem,mimo małych niedoróbek,które sam usunąłem.Uważam że paliwo to klucz do zadowolenia,ale zaczynam się zastanawiać czy w ogóle kiedyś trafię na coś, co nie produkuje tych p...* spieków.

To dziwne? ja w zeszłym sezonie paliłem tym węglę i do DS  jest super :D .Ziemowit to węgiel kl.31.2 RI>5 jeśli ci tworzy spieki to jest to mocniejszy  kl.33 lub wyżej i dużym współczynniku spiekalności(liczba ROGI).W tym roku mam Chwałowice to węgiel kl.32.1 jest trochę mocniejszy od Ziemowita i się  spieka ale mało .Czasami się zawiesi .Wkładam kawałek drewna podczas dokładania i mam spokój.Przy tych temperaturach co teraz mamy spalam go ok 30 kg na dobę .Dom 160 m2 słabo ocieplony okna stare drewniane temperatura w dom min.21 max 24 .Nie palę non stop bo za gorąco.Kocioł prawie gaśnie lecz nie do końca krótka przerwa  potem trochę drewna i jazda od nowa.popiołu małopost-58321-0-26179300-1451934315_thumb.j

post-58321-0-26179300-1451934315_thumb.jpg

Edytowane przez artur715
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kocioł 12-14 użytkuję od 15 grudnia, dom 215 m2 dobrze ocieplony, instalacja miedziana z grzejnikami konwektor plus bojler 140L. Kocioł MPM pracuje na wymienniku. Zużycie opału wychodzi do 25 kg na dobę przy -15* mierzone przy wczorajszych temperaturach. Temperatura na na kotle 60* w domu temperatura 21*-23*. Jedną modyfikacje którą zrobiłem dotyczy palnika, zastosowałem palnik od kolegi DP  (pierwsza wersja). Palę węglem ze wschodu "groszek" bez wygaszania. Z kociołka jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 12-14 użytkuję od 15 grudnia, dom 215 m2 dobrze ocieplony, instalacja miedziana z grzejnikami konwektor plus bojler 140L.

 

No no, w końcu ludzie zaczynają poprawnie dobierać DS'y. ;)

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na 25 KW MPM DS bo taki dziś zamówiłem

Dom 200 m2 nieocieplone + 70 m2 ocieplone ?

Mam teraz logice 20-27 KW i w obecne mrozy ok 20 stopni jest na styk ( przy czystym paleniu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.