Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bietka

 

Piec kupiłem w sierpniu br. Węglem paliłem może 3 razy. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest to jednak początek współpracy z kotłem więc się go uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej o tym termometrze? Jaki, za ile, ewentualnie skąd? Poszukuję takiego na stałe w czopuch. Kombinowałeś coś z konstrukcją palnika? Zawirowacze spalin pewnie by pomogły w kwestii temperatury.

Ja kupiłem w markecie do grila w zakresie do 250'C. Jak się rozpala to niestety pilnuję żeby odpowiednio wcześnie zamknąć krótki obieg. Później temperatura spalin pomiędzy 150-200'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bietka, ten kocioł na węglu jest praktycznie bezobsługowy. Ważne jest jaki węgiel kupuja, nie może się spiekać max typ 32.2. Ja mam z właśnie taki z Wesołej. Nic nie trzeba modyfikować, moc policzysz sobie na czysteogrzewanie.pl i nie bierz nic na zapas. Do węgla polecam go z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy zasyp do pełna ok 20kg palił się 28 godzin ze stałą temp.ok.60*.Obnizyłem jedynie przegrodę ceramiczną o 4cm,musiałem wywalić oryginalną przegrodę bo zaczeła się sypać,spalanie spokojne i już prawie bezdymne.Temp. na zewnątrz na razie ok.+5*,zobaczymy jak sobie kocioł poradzi w duże mrozy.

 

rumunn9r-spróbuj ten czujnik umieścić w strudze spalin i zmierz temperaturę,wytrzyma w płomieniu?

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że kolega rumunn9r ma na stałe w czopuchu jakąś osłonę i w niej trzyma ten czujnik bo chyba nie ma innej możliwości zamocowania go na stałe. Sam zakupiłem taki termometr tylko z dwoma czujnikami z tej akcji http://www.aliexpress.com/item/2015-tm-902c-temperature-meter-tm902c-digital-Thermometer-Thermocouple-Probe-Thermocouple-Needle-Probe-free-shipping/32276939938.html. Mam zamiar jeszcze nie wiem z czego lepiej z miedzi czy stali nierdzewnej(co dłużej wytrzyma?) rurkę zamocować w czopuchu i do niej włożyć czujnik.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam koicioł mpm 17kw uważam żę jest mocno przereklamowany słabo nabiera temperatury po załączeniu podłogówki trzeba czekac 2h na otwartych drzwiczkach zeby doszedł do temp 70 dom 200m bojler 200l palę drzewem 3 letnim buk grab z drzwiczek dolnych farba mocno sie marszczy miejscami odłazi grudkami na pewno 2 raz bym go nie kupił

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ochronę powrotu masz zapewnioną? - u mnie w połączeniu z buforem podłogę mam ciepłą po ok 3-4 godzinach palenia brzozą i temperaturę trzyma cały czas 70-75 stopni (chyba, że przywiesi się drzewo ;-) )

Jak na powrót Ci wraca temperatura prosto z podłogówki to nie dziwię się, że tak długo się piec grzeje...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik jest juz 2 lata w czopuchu i nic sie nie dzieje, oczywiscie trzeba go odgrodzic od spalin ,z pomoca przychodzi rurka mosiezna do kupienia w kazdym markecie rurka laduje w czopuchu a w rurce termopara

Edytowane przez rumunn9r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bietka, ten kocioł na węglu jest praktycznie bezobsługowy. Ważne jest jaki węgiel kupuja, nie może się spiekać max typ 32.2. Ja mam z właśnie taki z Wesołej. Nic nie trzeba modyfikować, moc policzysz sobie na czysteogrzewanie.pl i nie bierz nic na zapas. Do węgla polecam go z czystym sumieniem.

Dzięki.Boję się tylko czy na naszym terenie/Warmia/przy granicy z Rosją dostanę taki węgiel bo na składach zero informacji o parametrach węgla-sprzedają na zasadzie ten dobry i idzie a ten gorszy.Nie mogę też znalezc internetowego dostawcy polecanego węgla.Macie jakieś składy wysyłkowe bym mogła ludziom kupic przez internet z dostawa do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pale w MPMie 12-14kW od miesiąca głównie jest to węgiel ,na zasypany wegiel dodatkowo daję warstwe trocin wszystko ładnie się spala i utrzymuje zadaną temperature 60 stopni.  Zastanawiam się tylko czy nie zmniejszyć powierzchni rusztu i tu pytanie jak taka modyfikacja wpływa na stałopalność?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam koicioł mpm 17kw uważam żę jest mocno przereklamowany słabo nabiera temperatury po załączeniu podłogówki trzeba czekac 2h na otwartych drzwiczkach zeby doszedł do temp 70 dom 200m bojler 200l palę drzewem 3 letnim buk grab z drzwiczek dolnych farba mocno sie marszczy miejscami odłazi grudkami na pewno 2 raz bym go nie kupił

 

Mam pytanie. Czy zwracałeś uwagę na klapkę krótkiego obiegu? U mnie czasami się podwiesi no i wtedy faktycznie możesz palić ile wlezie a wszystko idzie w komin. Klapka jest dość dopasowana + nieuniknione zanieczyszczenia. Jak nabiera temperatury to się rozszerza i delikatnie klinuje. Teraz jak palę to ją zamykam po kilku sekundach od zapalenia w kotle i temperatura rośnie aż miło patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie zawieszała to by musiała być mniejsza czyli mniej szczelna. Też zauważyłem że na rozgrzanym piecu bardzo ciężko ją ruszyć.

 

Ja tej klapki tylko na początku używam w celu rozpalenia, więc nie przeszkadza mi to szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem nowy termometr w czopuchu w samym strumieniu spalin.Okazuje się że nie mogę zejść na drewnie ze spalinami poniżej 250* żeby nie kisić.Palnik i samo palenisko zbyt duże a wymiennik nie daje rady odebrać tego ciepła.RCK musiałem ustawić na ciąg 10-15Pa ale i tak w porywach miałem 280*C.Płomienie leniwie wpadają przez palnik i zbyt mocno daje się słyszeć lokalne podgotowanie już przy 75*C.

 

Carinus napisał o lokalnym podgotowaniu. U mnie właśnie coś takiego zaobserwowałem. Odniosłem wrażenie jakby była gdzieś w piecu poduszka powietrzna i na styku powietrze woda się gotowało i syczy. Wiadomo że tu gdzie woda to blacha się nie rozgrzeje powyżej 100'C , ale tam gdzie powietrze to już może. Oglądałem budowę pieca, rozmawiałem z producentem i nie powinno być nigdzie zamkniętego powietrza. Tak wynika z konstrukcji kotła. A jednak przy ostrym paleniu syczy i delikatnie bulgocze nawet przy temp wody ok 70'C. Jak to wygląda u innych posiadaczy MPM'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgotowanie wystąpi w miejscu gdzie nie ma dobrego przepływu lub ten przepływ jest zbyt wolny żeby ochłodzić dostatecznie blachę kotła.

Klapkę krótkiego obiegu chciałem na początku uszczelnić masą do kominków,jednak brak możliwości wyczyszczenia wymiennika był nie do przyjęcia.Kocioł jest ekonomiczny tylko na mocach minimalnych,potem straty są dosyć znaczne.Szerokości kolejnych kanałów nie są stopniowane a ich powierzchnia nieadekwatna do mocy paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam koicioł mpm 17kw uważam żę jest mocno przereklamowany słabo nabiera temperatury po załączeniu podłogówki trzeba czekac 2h na otwartych drzwiczkach zeby doszedł do temp 70 dom 200m bojler 200l palę drzewem 3 letnim buk grab z drzwiczek dolnych farba mocno sie marszczy miejscami odłazi grudkami na pewno 2 raz bym go nie kupił

Na drewnie masz  moc ok.11kw. Mieszaj drewno z węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić model 12-14kW ale niestety trzeba na nie czekać obecnie około miesiąca :( Czy wie ktoś gdzie kupię taki piec od ręki ?

a ja kupiłem w maju i nie było terminów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.