Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podawanie powietrza w środkowych drzwiach może przy innym węglu poprawić proces spalania ,wyrównać warstwę żaru ,nawet w tym węglu jak 1mm jest za dużo to ustaw pół mm bo całkiem na zero to się może klapka sklejać bo kondensuje się tam dym i smoła osadza,a jak jest choćby małe wietrzonko klapka się nie przyklei,masz pewnie bardzo dobry cug i u ciebie na węglu faktycznie podawać trzeba tylko z dołu ,u mnie podaję równo z obu i fajnie się pali ,a szczeliny mam 3mm zostawione na obu i przy tych szczelinach już kocioł hamuje lekko a miarkownik pilnuje idealnie temperatury,ale pamiętam że pisałeś ,że na dolnej klapce nie umiesz zagrzać do zadanej

 

Nie pamiętam już o co mogło chodzić, ale na samej dolnej klapce bez problemu dochodzi do zadanej. Na początku robiłem za mało żaru i przez to były problemy. Trochę powietrza muszę puścić środkiem tylko przy rozpalaniu albo tak jak dziś przy starcie z resztki żaru.

Kilka stron temu było mówione o tym, że przez otwartą klapkę w środkowych drzwiach może się za bardzo zasyp rozpalać i przez to dymić (tak właśnie miałem). Weź pod uwagę, że większość osób w ogóle tej klapki nie ma. Jak ją zamawiałem to z MPMa też mówili, że jej używa się jedynie na drewnie...

 

Nie wiem na ile kamera przekłamuje w Twoim filmie 

ale ja nawet w podtrzymaniu mam dużo większy płomień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wg tego rysunku nie bardzo rozumiem działanie rusztowania bo element zachodzi na ruszt ale pp faktycznie przez większą warstwę opału musi przejść więc powinno być lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz,że wszyscy?

Biorą za duże kotły a później płaczą.

 

Uważasż, że kocioł 19kW jest za duży na 220m2 prawie nieocieplonego domu? Nawet ciepłowłaściwie proponuje 35kW... Stary 12kW sobie nie radził z osiągnięciem temperatury 21 stopni w domu...

U mnie teraz za oknem -1, od środy ma być 8-9 stopni w dzień i 6-7 w nocy. Uważasz to za normalne w połowie stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już o co mogło chodzić, ale na samej dolnej klapce bez problemu dochodzi do zadanej. Na początku robiłem za mało żaru i przez to były problemy. Trochę powietrza muszę puścić środkiem tylko przy rozpalaniu albo tak jak dziś przy starcie z resztki żaru.

Kilka stron temu było mówione o tym, że przez otwartą klapkę w środkowych drzwiach może się za bardzo zasyp rozpalać i przez to dymić (tak właśnie miałem). Weź pod uwagę, że większość osób w ogóle tej klapki nie ma. Jak ją zamawiałem to z MPMa też mówili, że jej używa się jedynie na drewnie...

 

Nie wiem na ile kamera przekłamuje w Twoim filmie 

ale ja nawet w podtrzymaniu mam dużo większy płomień...

To było w czasie letnim ,i jak masz pw na maksa i dobry cug to na podczymaniu będziesz miał większy płomień ale przez to nieraz ci przeciąga ale tu masz spalanie węgla i podtrzymanie w moim stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jeden ruszt bym rozpiał i rusztował pozostałymi dwoma

Będzie lepiej ,dobry pomysł wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.  maronka , a moze ktos jeszcze z doświadczonych tutaj mnie poprze , bo juz tyle robiłem róznych przeróbek ze narazie nie mam siły na nastepne i nie chce w ciemno czegos robic co moze być skazane na klęske według mądrzejszych tutaj z forum.  pozdrawiam

Edytowane przez st81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki moze byc jeszcze inny sposób na takie palenie? juz mam brak pomysłów

Ostatnio paliłem drewnem i mogłem w dowolnej chwili dosypać węgla i dalej palić samym węglem bez ruszania środka.Paląc drewnem nie zasłaniam rusztu,a PG podaję górą,dół całkowicie zamknięty.Po przejściu na węgiel sytuacja odwrotna,gół ciągnie na miarkowniku a góra zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamis

Dlaczego łańcuszek masz na środkowej klapce?? Wg moich obserwacji, dużo szybsze spalanie jest gdy środkowe drzwiczki są uchylone i wolniej łapie temp.

 

Skąd taki wniosek? Łańcuszek jest na dolnej klapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze MPM z buforem ciepła i palący węglem (grzeją bufor węglem) proszę o zgłoszenie się do mnie na PW,mam kilka pytań.

Pytaj tutaj,co chciałbyś wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka i Hamis a co sądzicie o zmniejszeniu dopływa powietrza przez drzwiczki popielnika. Myślę wkleić taśmę między otwór w drzwiczkach a klapkę miarkownika .Chcę zostawić odsłonięte ok 1cm  x 9cm. Zapobiegnie to przegrzaniu kotła i spowoduje że kocioł nie będzie kopcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma od wewnętrznej strony drzwiczek takiej przesuwanej blachy ograniczającej prześwit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka i Hamis a co sądzicie o zmniejszeniu dopływa powietrza przez drzwiczki popielnika. Myślę wkleić taśmę między otwór w drzwiczkach a klapkę miarkownika .Chcę zostawić odsłonięte ok 1cm  x 9cm. Zapobiegnie to przegrzaniu kotła i spowoduje że kocioł nie będzie kopcił.

U mnie w drzwiczkach popielnika od środka jest regulowana przesłona dokręcana śrubą i można sobie ustawić szczelinę jaką chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat ! Dopiero się dowiedziałem o klapce od was !.To ja myślę ,myślę i myślę ...  myślę, że to ona ma największe znaczenie w  procesie spalania! . A poniżej moje wypociny !  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi to mówicie ! W sumie to dzięki wam się dowiedziałem! Widzę że to pomogło w zwalczaniu dymu !

Blacha? Sam o niej nie wiem. Aż jutro sprawdzę... Akurat do rana kocioł się wypali. Nie sypalem nowego węgla na noc, bo nie wiem jak się zachowa. Wolę w dzień sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do instrukcji MPMa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.