Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kominka z płaszczem wodnym to ładnie toto wyglada na reklamie ,widać ogien,i przy okazji namiastka centralnego sa grzejniki ,bojler itd .

Pewnie ale ,tam sie spala drzewo ,a ten opał lubi wysoka temp zeby sie fajnie gazy z drzewa spalały ,te wijace sie niebieskawe płomyki i jest ok ,ale mamy tam płaszcz wodny ,rurki kanały i ten płaszcz skutecznie schładza całe to spalanie,i teraz te schłodzone spaliny sie pieknie odkładaja w kominie i w piecu i kominek przypomina w srodku nasza zalepioną smoła komore załadowcza .

Temat znam osobiscie ,szwagier kupił za 5tys taki kominek i w grudniu w śnieżycy i mrozie próbowalismy udroznic komin od gory z dachu rurami 3/4" skrecanymi mufami ,dwa dni walki z kominem,tak że mnie juz nikt nie namówi na taka hybryde

Jak kominek to klasyczny ,z dobrym dopalaniem ,centralnie w domu ,dobrze obudowany zeby w naturalny sposób rozprowadzał ciepło bez wentylacji,takie moje zdanie .

Pomysł na piec zasypowy w nowym domu nie jest taki głupi jak sie większości wydaje ,pod warunkiem ze mamy dobry bufor ,który tez obsłuzy solary w przyszłości i nie uzalezniamy sie od jednego paliwa ,sypiemy węgiel ,drzewo,zrębka,pelet,ziarna itd .

Haczyk jest w czym innym ,jak bedzie sformułowany zakaz palenia w piecu,czy wystarczy że bedzie miał certyfikat 5 klasy i tyle ,czy tez inne zakazy ,tzn ręczy załadunek zakazany , wiem ze piece podajnikowe z tzw rusztem awaryjnym ,czyli dodatkowym jako umozliwiające palenie "ręczne" tez maja byc zakazane .

A życie sobie i za dobre stołki nasze barany uchwala wszysko by tylko sie przypodobac brukselce ,nie dbajac o tych co ich wybrali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem kominka z płaszczem wodnym co napomniałem był ponad 10lat temu jak to była nowośc ,drzewo miało tylko rok suszenia ,i kto wtedy słyszał o zaworach 3D/4D

Teraz pali drzewem suszonym pod wiata 3lata ,jest lepiej ale dalej raz do roku odwierca komin takim świdrem jak do lodu który wtedy przyspawalismy do rur -komin ceramiczny .

Dzieki za linka ,ciekawy i duzo fajnych pomysłów :-)

Stare przysłowie ludowe mówi-jak cos jest do wszystkiego to jest do d.... i tego sie trzymam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z zaproszenia pojechałem zobaczyłem piec w akcji. Coraz bardziej się przekonuje do tego pieca chociaż wiem że do mojego domu będzie lekko przewymiarowany.

 

Cieszy to nas. Trzeba mieć świadomość że większość użytkowników którzy tutaj się udzielają, mają mniejsze lub większe problemy z kociołkiem nie koniecznie spowodowane samym produktem   ;)

Tak naprawdę większość osób użytkuje je bez problemów i są zadowolone, włącznie ze mną :) Zapominając o Forum.  

 

Tak. Buduje nowy dom,a Wy mu polecacie kocioł,na który niedługo będzie zakaz.

Z tym zakazem to jeszcze nic pewnego ;) Życie pokaże co nasi włodarze ustalą i jak  będzie w ostateczności wyglądać"ustawa antysmogowa". Producent czeka na konkrety, aczkolwiek jest świadom że czeka go badanie na pełną 5 klasę. 

 

 

Karmen26M2

Napisano dziś, 16:17

Dziękuję za odpowiedź, jak wspomniałam to wszystko jest w sferze być może, będzie lub nie koniecznie zamontowane he he. Szukamy optymalnego rozwiązania. Postaram się skontaktować z kolegą Przemkiem w sprawie buforu.
 

Wstrzymaj się jeszcze chwilę z decyzjami :) W lutym powinna być prezentacja nowego modelu kotła zagazowującego drewno. 

Na tą chwile kocioł jest cały czas testowany. Producent  chce wypuścić na rynek, jak najbardziej  dopracowany produkt.

Cenowo będzie trochę droższy w porównaniu do ds-a podobnej mocy, ale natomiast  "mocno" konkurencyjny wobec dostępnych na rynku kotłów HG. 

Głownie chyba z powodu elektroniki(wentylator wyciągowy) w którą będzie wyposażony w standardzie. 

Pozdrawiam Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem kominka z płaszczem wodnym co napomniałem był ponad 10lat temu jak to była nowośc ,drzewo miało tylko rok suszenia ,i kto wtedy słyszał o zaworach 3D/4D

Teraz pali drzewem suszonym pod wiata 3lata ,jest lepiej ale dalej raz do roku odwierca komin takim świdrem jak do lodu który wtedy przyspawalismy do rur -komin ceramiczny .

Dzieki za linka ,ciekawy i duzo fajnych pomysłów :-)

Stare przysłowie ludowe mówi-jak cos jest do wszystkiego to jest do d.... i tego sie trzymam ;-)

ponad 10 lat temu to szmat czasu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. To tak jakbym pisał o piecu kaflowym :)) Edytowane przez PROBOSHCZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czuję się nieco zawiedziony... Najprostsze rozwiązania są najlepsze i takich właśnie się spodziewałem. Miałem nadzieję, że poprawioną zostanie ceramika i będzie większa, odpowiednia komora zasypowa... Wentylatory i elektronika to jakoś słabo mi się podoba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba tylko o wentylator wyciągowy z elektroniki, to w sumie dobre przy słabym ciągu i przy dokładaniu do pieca bo mniej dymi na kotłownie :D.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile kojarzę to każdy kocioł zgazowujący ma wentylator. W takim kotle spalanie musi odbywać się od samego początku do końca na pełnej mocy. To nie są kotły do wpięcia bezpośrednio w instalację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zasuwy powietrza wtórnego, w drzwiczkach popielnika i pokrywie górnej powinny być z blachy 2 mm a nie 1mm. Koszt praktycznie żaden.. a tak to jest bibułka. kocioł z blachy 6 mm a tu taka lipa trochę. Nierdzewne rurki za które zamykają się zaczepy drzwiczek są ostre jak żyletka z gradem po cięciu.. Przy takiej solidnej konstrukcji takie wisienki kłują w oczy. Co do górnej osłony klapy przydała by się ramka z płaskownika aby nie trzeba było nią celować na szpilkę dziurawiąc przy tym izolację :)

 

Co do ogólnej konstrukcji szkoda,że drzwiczki nie otwierają się na  180° tylko ok 100°. Nie wiedziałem o tym a teraz będzie to dla mnie trochę kłopotliwe no ale cóż, przerobi się jakoś :) 

Ajj... zapomniał bym klapa krótkiego obiegu przy zamknięciu ma około 1 mm przerwy. Widać ( bardziej słychać :) ) to na filmiku jak dociągnie się dźwignię ręką to dolega ładnie ( możliwe, że nie będzie się tamtędy nic przedostawać, lecz na razie nie mam jak sprawdzić)  niestety po puszczeniu wraca do nieszczelnej pozycji :)

 

Ogólnie konstrukcja ok, lecz detale robione chyba w pośpiechu.

 

Z oględzin było by na tyle. Mam nadzieję, że te małe niedogodności zrekompensuje praca kociołka  :P  Jutro może będzie filmik w lepszej jakości i kilka zdjęć  ;)tego co mnie drażni...może to tylko zboczenie zawodowe :P 

Kaj cie dać? Żeś se wymyślił problemy. I z boku ni ma kurka z kierego leje sie piwo. Raczej chodzi nam o dobrą pracę kotła tj. optymalizacja spalania i ekologia niż takie pyrdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czuję się nieco zawiedziony... Najprostsze rozwiązania są najlepsze i takich właśnie się spodziewałem. Miałem nadzieję, że poprawioną zostanie ceramika i będzie większa, odpowiednia komora zasypowa... Wentylatory i elektronika to jakoś słabo mi się podoba..

Też myślałem że będzie to podobna wersja do obecnej,wzbogacona o większą komorę i ceramikę!! Poczekajmy na premierę i wtedy okaże się co i jak,teraz to tylko gdybanie!!. Pisałem do mpm i dostałem odpowiedź że kocioł ma się pojawić później niż w lutym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, proszę doświadczonych palaczy o pomoc. palę w mpm ds. 12-14 kw drewnem, mam wrażenie, że przez wezyrki szczapy drewna się wieszają, przez co nie chcą opadac w okolice palinika, przez co musze haczykiem grzebać w kotle, żeby poprawić ułożenie drewna (już przy załadunku staram się je starannie ułozyc). Czy usunięcie wezyrków pomoże i nie będzie trzeba często zaglądać do kotłowni, ponieważ w obecnej sytuacji jak drewno nie opadnie pod palnik to temp na kotle spada, pompka się wyłącza, a chata się wychładza. Druga sprawa to jakiej wielkości szczapy drewna najlepiej będą się spalać??. Kocioł użytkuję od paru dni, dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Izydor 86, jakie wymiary tej blachy zasłaniającej ruszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, spróbuje z tą blachą. tez masz 12-14 kw? jakiej wielkości szczapami palisz? jaki jest u Ciebie zakres ruchu dzwigni do odpopielania?? u mnie to max 10cm w jedną i 10 cm w drugą stronę

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz problemu z nadmiarem popiołu na części zasłoniętej blachą?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z użytkowników forum i posiadaczy mpm-ds. jest z okolic Sulęcina, Słubic, Gorzowa Wlkp. w woj. lubuskim? Chętnie skorzystam z doświadczenia innych i podpatrzę wprowadzone usprawnienia. Jeśli jest ktoś taki to proszę o odzew na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak MPM się prezentuje w porownaniu do KDS dolnego spalania z Plszewa?

Brak informacji na stronie o detalach pieca.

Patrząc na cenę niewiele dobrego się można spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ten kds to ubogi krewny mpm-a.

Mała komora zasypowa brak szamotu i ruszt wodny problemy z czyszczeniem kanału pionowego.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale dość dużo i większość zawsze ciut mocniejsza niż potrzeba na pomieszczenie. Nowe stalowe i połowa nowe alu:))

ale tak na bardzo duże oko na metraż patrząc i to że 58 stopni ci wystarcza to 12-14 da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.