Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

@Filop, temp spalin będzie wysoka, bo sporo moduluje miedzi 30% a 50% mocy, ale i tak jest wysoka. Ma na to sporo czynników wpływ. Sondę chyba posiadasz? Jak tak, to zjechalbym trochę z obrotami na 30% mocy. Minimalne masz 30%. Na początek zszedlbym na 25%. Zmienisz po kodzie 9999. Jaki masz komin, wysokość, średnica i jak masz ustawione dysze powietrza wtórnego i pierwotnego. W kompakcie nie wiem, jak jest z dojście do nich. Nawiew do kotłowni posiadasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giz jesli możesz co dokladnie oznacza w mieszaczu termostat pokojowy mieszacza?było u mnie na 5ale zmienilem na 0odkat kabinuję gdy widze moj licznik godz

Choc po tej zmianie niewidze roznicy w mieszaczu,jedynie udalo mi sie zmniejszyc ilosc rozpaleń,ale zeby chociaż trocha czesciej przechodził na 30%to niebardzo umiem rozgryść.bo licznik trocha mnie stresuje

IMG_20191227_144352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Giz napisał:

@Filop, temp spalin będzie wysoka, bo sporo moduluje miedzi 30% a 50% mocy, ale i tak jest wysoka. Ma na to sporo czynników wpływ. Sondę chyba posiadasz? Jak tak, to zjechalbym trochę z obrotami na 30% mocy. Minimalne masz 30%. Na początek zszedlbym na 25%. Zmienisz po kodzie 9999. Jaki masz komin, wysokość, średnica i jak masz ustawione dysze powietrza wtórnego i pierwotnego. W kompakcie nie wiem, jak jest z dojście do nich. Nawiew do kotłowni posiadasz? 

Nie mam sondy, komin ma 5m, 140cm średnicy, komin to Tona. Dysze nie mam pojęcia, nawiewu jako takiego nie, ale cały czas jest okno otwarte bo inaczej w kotłowni 30C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
7 minut temu, Filop napisał:

ale cały czas jest okno otwarte bo inaczej w kotłowni 30C.

I go nie zamykaj. Jeżeli nie masz ocieplonych rur to zrób to. Niepotrzebnie ogrzewasz nimi dodatkowo kotłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rury ocieplone, jednak duża część ciepła wynika z tego że kotłownia jest malutka i kawałek rury kominowej od czopucha pieca do komina jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50C, histereza 10C, obniżenie nocne do 40C, dezynfekcja włączona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 20:46, Maciek02 napisał:

Panowie a co to jest za funkcja DETEKCJA OBROTÓW WENTYLATORA w ustawieniach zaawansowanych bo mam na 0 obr/min oraz w tym samym menu TRYB CZ. PODAJNIKA, są dwie opcje podajnik i ruszt lub sam podajnik. Co kazdza z nich oznacza?

Ktos cos wie nt tej detekcji obrotow wentylatora? Co znaczy ta opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba,może ktoś wrzucić fotki instalacji od pieca do mieszacza i cwu, i z powrotem bo chcę zamontować separator ale nie mam za bardzo miejsca i chciałem podpatrzeć jak macie rury położone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma sposób jak ustawić histereze cwu większą niż 10 to proszę o informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 15 st max

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.