Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zapoda ktoś wstępne ustawienia sterownika dla Varmo, dziś zasypałem na ustawieniach jakie miałem dla Retopala i wsysa opał jak szalony. Dmuchawa 80 W, palnik 19 kW. Tak żeby było od czegoś zacząć. Czy potencjał podanika też trzeba zmienić.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał mam 14,4

Ja miałem przy eko 15,2 ale przy Varmo nie nadąża podawać.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Panowie, bo już zgłupiałem, zmniejszając potencjał zwiększamy czy zmniejszamy nawęglanie palnika?

Edytowane przez hrabia1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 Mam sterownik jak w temacie, dom ok 140m nieocieplony strop z zewnatrz 15 styropianu. Popiół według mnie ok nie ma niedopałów ani dużo spieków. Palnik to ardeo obrotowy 25kW mr. Jak włącze pompę od CWU moduluje ładnie taka drobna piła. Przeraża mnie tylko spalanie w ilości ok 60kg /dobę. Nowy budynek od miesiąca palone porządnie. Jedyne co mi się wydaje to że płomień mam za wysoki.

Proszę o dobre rady i o pomoc.

 

P.S. Instalacja składa się z 4 grzejników i ok 80m kw podłogówki, 8 petli najdłuższa 100m najkrótsza 76m, oddzielna pompa do CWU, do grzejników i do podłogówki ograniczenie temp  na podłogówkę zawór termostatyczny afriso atm 341, przepływ na podłogówce 3l/min na kazdej petli

Mam taki palnik i teraz spałam 29,1 kg dla pow. 230m2 i cwu 300 l.Dom ocieplony 15 cm styropian. Temp.na zew około -17 w nocy w dzień -7/6 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wysokim płomieniem raczej nic nie zrobisz przy takiej modulacji i niskokalorycznym opale.

Jak ładnie się spala na palniku to zostaw i nie majstruj bo nie sądzę abyś coś wskurał. Ma nadejść ocieplenie to i spalanie spadnie. Ocieplij strop a wtedy spalanie z 60 zrobi się 40.

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym teraz zmniejszył kaloryczność o jakieś 1.5mj i zobaczył rano co będzie ale może tak być że nisko kaloryczny opał plis nowy dom to spalanie wysokie ale zawsze warto spróbować

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym przeszkadza taki płomień skoro na palniku ładnie się wypala ? Ok , straty kominowe ale każdy niskokaloryczny opał ma wysoki płomień.

Mrozy puszczą to zejdzie z modulacji i płomień się obniży.

Teraz na kotle przyzwoicie temperaturę trzyma wiec nie ma sensu ujmować dmuchawy

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo już zgłupiałem, zmniejszając potencjał zwiększamy czy zmniejszamy nawęglanie palnika?

 

Potencjał podajnika nie ma zastosowania w algorytmie spalania.

Potencjał służy tylko do wizualizacji poprawnego wskazania spalania opału.

Za nawęglenie odpowiada,

moc kotła wyżej ->więcej nawęgla

kaloryczność paliwa wyżej ->mniej nawęgla

korekta na +/- wiadomo, ale przy dobrze dobranej kaloryczności powinno być 0

reszta w rękach kotła i powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sterownik musi wiedziec ile poda wegla i w jakim czasie bez tego reszta parametrow kalorycznosc,moc kotla i spalanie sa wyssane z palca.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał podajnika nie ma zastosowania w algorytmie spalania.

Potencjał służy tylko do wizualizacji poprawnego wskazania spalania opału.

Za nawęglenie odpowiada,

moc kotła wyżej ->więcej nawęgla

kaloryczność paliwa wyżej ->mniej nawęgla

korekta na +/- wiadomo, ale przy dobrze dobranej kaloryczności powinno być 0

reszta w rękach kotła i powietrza.

 

Oldek, nie pisz bzdur po raz kolejny.

Potencjał podajnika to podstawowy parametr określający nawęglanie palnika.

 

Panowie, bo już zgłupiałem, zmniejszając potencjał zwiększamy czy zmniejszamy nawęglanie palnika?

 

Zmniejszając potencjał zwiększasz nawęglanie palnika.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dżokej, jak zwykle masz 100% rację. Ja tylko sprawdzałem

czy po zmianie konia jesteś na posterunku  <_<

Byłem przekonany, że jest jak napisałem. Wychodzi z tego że prawdą jest to co napisałem

po kupnie sterownika. Instrukcja sterownika jest cienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę go wyliczyć prawidłowo i dopiero ustawiać kocioł

Bo to że masz kaloryczność wyżej niż to co producent podał nie znaczy że masz potencjiał źle na to wolywaja inne parametry

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz to wyliczone to nie ruszaj potencjialu. Może wiatr jeszcze źle ustawiony ciężko powiedzieć musiał byś dać fotki palnika ale jak dopala Ci dobrze spalanie w normie to nie ruszaj nic

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mam 30.7 kg na dobę teraz przy morzach dom 260 Mk bojler 300 litrów dom ocieplony ale poddasze jeszcze nie jest ocieplone. Dziś i tak chce zasypane innym. Groszkiem to zobaczę bo ten jest trochę lichy. Śpiekow to prawie nie mam no i dopalacze też ok

Edytowane przez Robert86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.