Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dodmuchu nie ustawiasz ile ma trwać sekund, tylko dodajesz wzrost obrotów dmuchawy o określoną wartość procentową.

Nie pisz bzdur.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszę że nia da się może być efekt jak piszę wyżej cas zwłoki jest wydłużony czasem wychamowania 

PS> I sprawa rozwiązana :)

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie co oznacza literka A w prawym dolnym rogu LCD soft 2.10 ?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo jo wim? ;)

Wejście w tryb Administratora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wg Ciebie oznacza większe podawanie w auto. Ja mam na 2s kopczyk jest duży a więc nawęglenie palnika odpowiednie.

Chciałbym się pozbyć tego czarnego nalotu ale kosztem spalania....o nie.

Spędziłem mnóstwo czasu aby ogrzać dom jak najmniejszą ilością węgla....udało się to osiągnąć ale jest efekt uboczny jest.

faktycznie powinno podawanie być ok 4-6s wg serwisu ale wówczas spalanie wzrasta

 

Jak będziesz miał prawidłowy proces spalania, to czarnego nalotu nie będzie i spalanie też spadnie.

Czarny nalot, to sadza, czyli niedopalony węgiel, czyli straty.

Jeśli jest czarny nalot, to na początek trzeba więcej powietrza, choć nie tylko to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba by zobaczyć kiedy on powstaje bo może tylko przy danych mocach to wtedy powietrzem przy danej mocy regulować ja tak miałem przy 50% mocy że mi lekko kopcił ale trzeba dokładnie przyjrzeć się palnikowi bo może jest zbyt dużo węgla na palniku

daj wykres to zobaczymy co tam widać

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim się zgadzam ale chcąc wprowadzić jakąś mało znaczącą zmianę przesłonę wentylatora otworzę o jeszcze 1cm. Nie chciałbym aby znacząco zmieniło się spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji na moim Kotle czy też innych uzytkowników wiem że jeśli będzie dobrze ustawiony palnik to spalanie się zmniejszy

Daj wykres z 12h to coś więcej nam powie

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil CK jak najbardziej to rozumiem i to bardzo słuszne spostrzeżenie ale.....ogrzanie takiej powierzchni jaką mam plus podłoga..... nie ogrzeję tego garścią ekogroszku

Aktualnie jest tak, że zasypanie podajnika 7 workami ekogroszku tj 7x 27zł=189zł

piec się pali pali ponad 10dni co daje dziennie ok 19zł

wynik uważam za bardzo dobry a co najważaniejsze po domu mogę chodzić w spodenkach i w nefralgicznych punktach gdzie przebywa się najwięcej (salon, łazienka) jest ciepła podłoga i świetna temperatura.

Wybacz ale to dla mnie jest ważniejsze od procesu spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBkalwi, powiem Ci tak: każdy ma swoje priorytety i zazwyczaj każdy też, chciałby spalać jak najmniej, bo to się przekłada na realne koszty, czy też oszczędności.

Dla mnie natomiast najważniejszy jest płomień i to co się dzieje na palniku. Jeśli jest wszystko ok, to widać to po wymienniku. Jest po prostu czysto.

A jeśli tak jest, to mam świadomość, że wycisnąłem z ustawień i z tej konfiguracji kotła, maksa. Czyli spaliłem węgiel najlepiej, jak potrafiłem w tej chwili.

Być może, można jeszcze coś poprawić, ale ja w tej chwili już nie mam lepszych pomysłów. Choć na spalanie ogólnie nie narzekam. ;)

Natomiast jeśli coś jest nie tak, to też to przekłada się na wymiennik i jego zabrudzenie i to widać, a to z kolei przekłada się na ilość spalonego opału.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda że ilość spalonego eko jest też dla mnie najważniejsza ale my staramy się tak zrobić żeby proces spalania był dobry i były niskie koszta ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sadzę w wymienniku to oznacza jedno że proces spalania nie jest dobry i nie wykorzystujesz w 100% energi która jest w nim zawarta to oznacza że możesz spalić mniej

Ale mówię daj wykres zobaczymy cze coś się da jeszcze polepszyć

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi co radzisz bo problem u kolegi jest i nie idzie z nim sobie poradzić

Bardzo fajny ostatnio mam groszek 2 z kopalni Wujek . Spadła bardzo im spiekalnosc do poziomu 12RI A temperatura topnienia jest bardzo wysoka . Ten Eko się też sprawdza u mojego ojca który ma ten sam nieszczęśliwy palnik . Całkiem dobrze sprawdzał się też pieklorz Chwałowice ale nie wiem jakie oni teraz pokłady mają. Druga sprawa dzwonilbym do Witkowskiego jeżeli piec nowy, niech wymienia palnik na inny . On problem tego palnika doskonale zna.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę takim samym groszkiem co Kolega i u mnie wygląda rewelacyjnie palnik a on ma podobny i jest dramat po prostu. ale palnik palnikowi nie równy

Kolega ma kocił może z 5miesięcy i od początku nie idzie go ustawić a kilka groszków juz sprawdził

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę takim samym groszkiem co Kolega i u mnie wygląda rewelacyjnie palnik a on ma podobny i jest dramat po prostu. ale palnik palnikowi nie równy

Kolega ma kocił może z 5miesięcy i od początku nie idzie go ustawić a kilka groszków juz sprawdził

Kamil daj jakies wykresy albo inne zdjęcia od kolegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę takim samym groszkiem co Kolega i u mnie wygląda rewelacyjnie palnik a on ma podobny i jest dramat po prostu. ale palnik palnikowi nie równy

Kolega ma kocił może z 5miesięcy i od początku nie idzie go ustawić a kilka groszków juz sprawdził

Dlatego też mówię że Do Witkowskiego się odezwać, ten palnik to jest jego produkcja własna, bardzo nie udana.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz z nim pogadam bo to jest jakaś porażka po prostu nie ustawi się go

A jak się zaopatruję na to Witkowski ?? wiesz może ??

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to problem ślimaka w niektórych był źle zaprojektowany przeciwzwoj i mieliło tam eko i jeszcze jakieś inne cuda się dzialy a może po prostu pisze glupoty i się nie znam

Edytowane przez MarekDabrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe bo klika groszków sprawdziliśmy i na każdym efek taki sam czasem troszkę lepiej czasem gorzej.

Zastanawiam się czy nawet u niego pellet by się nie spiekał :)

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.