Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiecie jak z ta wydajnością podajnika jak wyregulować by mieć np.15 kg wrzucone i licznik pokaże 15 kg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 15kg/h i wsyp 25kg. Spal 25kg i sprawdz ile pokaze Ci sterownik. Np. pokaze 30kg a ty spaliles 25. Dzielisz te 30 na ustawiony potencjal czyli 15. Wychodzi Ci 2. Potem dzielisz 25 na te 2 co ci wyszlo i masz potencjal. W opisywanym przykladzie wyszlo 12.5kg/h

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancych ja ma worki 15 kg i wydajność na 15 kg licznik już pokazuje 16,4 kg a w zasobniku jeszcze opał , jak to zwymiarowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz spalic te 15kg i dopiero spojrzec ile pokazuje sterownik.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,Wygaś piec
2,Podaj opał podajnikiem poprzez przycisk "Dodaj paliwa" na równo z korona palnika
3,Opróżnij popielnik

4,Kolejny raz kliknij "Dodaj paliwa" ale poprzednio ustaw sobie czas 10 min.

5,Poczekaj aż skonczy podawac podajnik.

6,Zgarnij nadmiar groszku na równo z koroną

7,Zważ zawartość popielnika i pomnóż to razy 6 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancych spalone te 15 kg licznik pokazał 22kg No jest jeszcze to co w podajniku ale zasobnik pusty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie Ci wychodzi ale jakby nie liczyc 10.2kg/h

 

jaki masz palnik i piec?

 

Mi wyszlo 18.5kg/h piec 20kw palnik aprq 15-25KW

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Dancych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec 25 kw palnik ardeo 8-30 kw pred.obr.1 min. Aaa potencjał był na 16,4kg zapomniałem dodać

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.2kg/h Ustaw, zasyp i sprawdz jak teraz bedzie pokazywalo.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak to obliczyłeś bo coś mi nie wychodzi taka wartość idę ustawić na te 11,2 kg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22kg na 16.4kg. Wychodzi 1.34. Potem te 15kg ktore spaliles dziele przez 1.34 i wychodzi potencjal. 11.2kg/h

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancych ja ma worki 15 kg i wydajność na 15 kg licznik już pokazuje 16,4 kg a w zasobniku jeszcze opał , jak to zwymiarowane .

Na worku jest napisane 15kg ale najlepiej zważyć przed wsypaniem jak chcesz być dokładny :rolleyes:

PS

W worku masz prawdopodobnie <15 jak suchy albo >15 jak mokry :D

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych sposób wyliczania potencjału, bo temat wraca co jakiś czas.

prawidłowy potencjał podajnika= (ustawiony potencjał podajnika) x (faktyczna waga spalonego paliwa) / (wskazanie licznika w sterowniku)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo Varmo kupione w zeszłym roku jeszcze zostało na ten .Kupione w Suszcu na kopalni Krupinski bo tam je produkują osobna firma . Ceny nie pamietam ale coś było za tonę 687 zł . W zeszłym roku było jakieś zawirowanie w tej firmie ale teraz ponoć pracują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zbocze z tematu panowie ale powiedzcie mi posiadam dmuchawe z klapka ktora zamyka sie gdy dmuchawa przestanie dmuchac. Wtedy ekogroszek wypala sie slabo. otworze lekko klapke od popielnika i juz jest poprawa. jak to wygloda uwas ? macie pozamykane klapki popielnika czy to w jakis sposob musi byc otwarte ?? Zauwazylem takze gdy ta klapka jest lekko odsunieta to przy ustawionej temp 55 c rosnie sobie do 65 np i stanie . Prawidlowo czy zle ? bo niewiem jak to ugrysc? moj piec to 12 kw stalkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dmuchawę bez klapki ale mój ciąg kominowy jest na tyle słaby że nie podwyższa mi to temperatury zadanej kotła jeśli u ciebie tak jest i temperatura wzrasta to zostaw klapkę niech się domyka , tylko zwróć uwage ile sily powietrze musi włożyć aby ją otworzyć ma iść bardzo lekko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mocny cug  w kominie i jak klapkę podkładam z tyłu w pozycji otwartej całkowicie to już jak przełączę na modulacje teraz jadę na interwale i mam normalnie klapkę żeby nie rosła temp. jak się kocioł odstawi.Trzeba by tutaj zapytać Pana tomka jak jest na testowych piecach czy z tą klapką czy bez.W zeszłym sezonie  zauważyłem że sterownik lepiej sobie radzi  jak  klapy nie ma czy tam  podłożona jest,kocioł lepiej pracuje nie ma niedopałów ,sadzy nie ma itp.czyli sterownik ma jakby większy wpływ na dmuchawę a tym samym na szybką reakcje dmuchawy po podaniu paliwa.Kiedyś na starym sterowniku już myślałem o tym nawet żeby podłączyć jakiś siłownik pod zasilanie dmuchawy który by otwierał na full od razu klapę ale ciągle

nie mogę do tego się zmobilizować.Ten patent z klapką i ciężarkiem to kiepski pomysł rodem z PRL w porównaniu do konstrukcji i możliwości sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojszym z twojego wzoru wychodzi mi potencjał 10,2 kg/h . Obliczenia stary potencjał 15,7 x 15 opał =235,5:23 wskazanie licznika spał.calkowite= 10,2 kg/h . Nie będzie czasem przesypu .Podawanie 3 sek są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd

(ustawiony potencjał podajnika) x (faktyczna waga spalonego paliwa) / (wskazanie licznika w sterowniku)

Z tego co napisałeś to wynika tylko tyle, że spaliłeś 15 kg a sterownik pokazał że spaliłeś 235...

Kupy to się nie trzyma.

Wskazanie licznika ma być podane odnośnie tych spalonych 15kg a nie całkowite. Myślałem że to jest jasne. 

Czyli wsypać ileś kg i wpisać ile podał sterownik dla tych ileś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Marekd policzył przecież

 

(15,7) x (15) / (23) = 10,2

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie zauważyłem tego dzielnika. Jak wsypał 15 a pokazało 23 to znaczy, ze potencjał ma być 10.2

To czy nie będzie przesypywał zależy od ustawienia innych parametrów jak choćby moc kotła czy czy kaloryczność paliwa i ewentualna korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.