Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak myślę że może też mieć za dużo opału podane i dla tego tak bo teoretycznie masz rację że temperatura spalin się zwiększy ale on ma już bardzo wysoko ponad 200. Ja bym zwiększył dmuchawe i poczekałatwo z 2h i zobaczył co się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to jka więcej powietrz i wiecej paliwa tez musi być i wtedy szybciej osiąga temp. kotła 

Pompa CWU mam na 4 ostatnim biegu ale jak szybko mi osiąga temp. kotła to brzwałdność kotła powoduje dalszy wzrost temp.

przy minimalnej modulacji i jak za duzo dam paliwa czy wiatru to w odstawę idzie. kocioł.

Myśle o pompie kotłowej bo mam dosyć długie rurki od pieca ,powrót z 40cm do trójnika i tam by pompa wlazła tylko czy moze tam być

a nie lepiej za zaworem 4D. Czasem jak spadnie temp. kotła ponizej temp. CWU to pompka stoi i chyba ja zaraz dam do zasialnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to jka więcej powietrz i wiecej paliwa tez musi być i

tak ale może zrobić odwrotnie - zmniejszyć ilość paliwa i zmniejszyć powietrze :wacko:

 

...wtedy szybciej osiąga temp. kotła...

 

ale jak szybko mi osiąga temp. kotła to brzwałdność kotła powoduje dalszy wzrost temp

Bo za mocno się rozpędza, może nieco ograniczyć moc kotła by do zadanej dochodził wolniej aż się ustabilizuje?

 

 

Myśle o pompie kotłowej bo mam dosyć długie rurki od pieca ,powrót z 40cm do trójnika i tam by pompa wlazła tylko czy moze tam być

a nie lepiej za zaworem 4D

Kotłowa za zaworem? kotłowa ma być przed zaworem. Dziwne że ci ta od CWU nie wystarcza.

 

Czasem jak spadnie temp. kotła ponizej temp. CWU to pompka stoi i chyba ja zaraz dam do zasialnia

Pompę CWU podłącz w miejsce Cyrkulacyjnej i włącz w opcjach "Na stałe" albo jakoś tak.

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną wahań są dwie rzeczy u ciebie. Nawet jak ograniczyła moc kotła to i tak będzie wykres pofalowany. Musisz ograniczyć temperaturę spalin koniecznie i wtedy się ustabilizuje pod warunkiem że masz pompke CWU na stałe włączone żeby mieszać w kotle wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak dla mnie to masz zimne te spaliny. Na wykresie ewidentnie masz ok. 70st.C

Płomień niby dmucha mocno, ale jakoś mało efektywnie.

 

Mam podobne ustawienia na swojej malinie i walczę by zejść poniżej 20kg, ale my mamy różne chałpy do ogrzania.

Ja przyblokowałem przepływ spalin, dzięki temu dmucham mocniej i spaliny mam od 120 do 130st.C a na palniku wszystko się wypala.

Na kalafiory nie patrzę już bo coś za coś a i tak gdy spadają na dół to się rozlatują. Wydaje mi się że te kalafiory to jakieś przewrażliwienie, no bo albo będzie nie spalony opał w popielniku albo zgorzeliny.

 

Nie osadzają ci się w piecu sadze albo pył w znacznych ilościach?

Jak palę na słabszym groszku, to mam go mniej, ale jak dałem od przedwczoraj lepszy, to pył w piecu króluje a to znowu odcina i skutecznie izoluje wymienniki w piecu.

Ja wiem że to nie ustawienia w sterowniku ale to są takie upierdliwe doligliwości które też maja wpływ na ilość spalania.

Później wrzucę fotki.

 

Pozdrawiam

Pale Polskim eko....ale powiem szczerze, że nic niepokojącego nie zauważyłem!

Zasypałem podajnik do pełna 3 dni temu i nawet kotłowni nie odwiedzam. Byłem rano zauważyłem że eko jeszcze jest więc wybrałem popiół. Z 3 dni pół wiaderka 10litrowego.

Sam pył zero spieków czy koksików.

A spalanie gdy rano wychodziłem z kotłowni 28.5kg...malało.

 

Co do zdjeć...hmmm żona ma już dosyć ja w pracy a Ona przysyła mi fotki...-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na dniach mi przyjdzie ster SKZP i mam prośbę czy ktoś z was się orientuje w które wejście sterownika skzp CO1 mogę podłaczyć auratona 2025 rth chodzi mi z auratona com na lewe CO1 czy prawe do tej pory chodził na argonie 3 .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to rozwiązanie będzie lepsze

Oj chyba to nie będzie dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale Polskim eko....ale powiem szczerze, że nic niepokojącego nie zauważyłem!

Zasypałem podajnik do pełna 3 dni temu i nawet kotłowni nie odwiedzam. Byłem rano zauważyłem że eko jeszcze jest więc wybrałem popiół. Z 3 dni pół wiaderka 10litrowego.

Sam pył zero spieków czy koksików.

A spalanie gdy rano wychodziłem z kotłowni 28.5kg...malało.

 

Co do zdjeć...hmmm żona ma już dosyć ja w pracy a Ona przysyła mi fotki...-)))

Zwróć uwagę na temp spalin, podajesz 150st a na fotce jest 70st a ustawione jest x1 więc jest 70 st. ;)

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz na stałe pompke cwu do co1 dałem na stałe i tyle eco mam z wieczorka trocge tańsze było ale jest gorsze niz wesoła teraz

wodzę ,obnizyłem dmuchawę na 5-30%+10 nadmuch i spaliny zaraz na poziomie 180 nic jedziemy dalej co zrobić.

zużycie spada 45,5 kg jest ,juz sie nie odstawia ale dam mniej paliwa bo jeszcze przekracza no i trzeba poczekać z parę godzin

lubię pisać ale trudno trzeba to zostawić na dłuższy czas.

 

Witam na dniach mi przyjdzie ster SKZP i mam prośbę czy ktoś z was się orientuje w które wejście sterownika skzp CO1 mogę podłaczyć auratona 2025 rth chodzi mi z auratona com na lewe CO1 czy prawe do tej pory chodził na argonie 3 .Pozdrawiam.

Ja bym nie podłaczał nic żadnych regulatorów pod co1 czy co2 bo co chwile piec będzie zalewany zimną wodą ,lepiej dać 

czujnik pkojowy do sterownika lub panel pokojowy i temperaturą w domu steruje sam  sterownik wbudowanym regulatorem pokojowym który bezpośrednio ma wpływ i od razu bez zwłoki steruje tak piecem by temp. powrotu nie była za zimna płynnie to robi i nigdy nie ma zimnej wody na powrocie z zimnych kaloryferów ja to przerabiąłem.

a jak jest zawór 4D to jeszcze lepiej bo czujnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na temp spalin, podajesz 150st a na fotce jest 70st a ustawione jest x1 więc jest 70 st. ;)

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Wiem....max dopuszczalna temp spalin ustawia sie w trybie serwisowym i ustawilem 150st

A mam 70st zgadzam sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z całości z wypowiedzią MK50 - podłączanie pod co1/2 sterownika (a w zasadzie termostatu załącz/wyłącz) powduje załączanie i wyłączanie odpowiedniej pompy i (jak sądzę) nic poza tym a jakakolwiek gwałtowna zmiana (a za taka trzeba uznać włączenie/wyłączenie pompy) nie prowadzi do niczego dobrego (w sensie optymalnego procesu spalania i stabilności temperatury w układzie CO)

 

Może miałoby to sens gdyby taki termostat wpływał na zmianę parametrów poprzez układ sterownika (np obniżenie temp kotła czy zmienę położenia 4D)  ale tak jak jest to nie widzę sensu wykorzystania tego (choć może komuś to "przypasi")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ooo ooo, każda fotka z innej kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierz sekundę z czasu podawania, co do spalin pobaw się z zawirowywacz powinien zbić spaliny o ok 20 do 40 stopni u mnie zdjął temperaturę ze spalin o ok 30 do 40 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojam oj tam czasem zacina się forum i takie zeczy wychodzą. Ja bym dał mniej paliwa i więcej powietrza temperatura spalin powinna spaść tak było właśnie u mnie

A czy nie powoduje to zapadanie się kopca i więcej spiekow? Więcej wiatru tez nie jest za dobre : wychłodzenie komory kotła i straty kominowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sam z blachy gładkiej ok 0.4mmm sprawdza się nie mam jak podesłać teraz fotki ale luki na stronę firmy zębiec w sekcji sklepu jest dział wklepać w szukajce i powinno znaleźć kawałek blachy i nożyce do blachy i masz gotowy zawirowywacz

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za te literówki ale pisze w biegu na tablecie i trochę nie skladnie to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo że mam wykres bardzo dobre to walczę teraz z nie spalaniem w całości węgla ale to już powoli opanowuje bo małe zmiany znów psują wykresy i tak cały czas bardzo po mału dochodzę do swojego. Ale temperatura spalin u mnie nie przekracza 160stopni i to musi piec iść na 100% przed dłuższą chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem na forum, proszę o ocenę wykresu, używam kotła  EKW RAPS II 32kW SKZP-02 + zawór 4D + C.W.U.

 

Paliwo to miał

 

https://drive.google.com/file/d/1iqhyBJld3bYzVP8G4I_oBNAq1y4ZvkZKJw/view?usp=sharing

Edytowane przez dddkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.