Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zadowolony z rynny ,co do spalania to szło by może z 2 kg zejść ale przecież nie będzie rodzina siedzieć w zimnych lochach , nie wolno wpadać w obsesję spalania bo niska temperatura w domu nic dobrego nie przyniesie ewentualnie przeziębienie lub chorobę a kosztu leczenia mogą być większe niż utrzymanie 2 stopni więcej w pokojach .                                       I tak z obserwacji widzę ,że towarzystwo forumowe się uczy bo spalanie co nie którym spada ,grunt wiedzieć czym kręcić a sukces gwarantowany .                                                                          Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Klaudiusz3 napisał:

U mnie spalanie 16,9 na rynnie Witkowskiego ,w grzejniki na stałe 45 stopni temperatury pilnują termostaty elektroniczne ,łazienki 25, sypialnie 21 pokoje 23.                                                           

Mam rozumieć że na instalacje puszczasz 45 stopni a termostaty masz poprzykręcane ?

U mnie wzrosło by spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mate 9 Pro

A to z dzisiaj, po fotach przedstawiłem z 17kW na 12kW i dalej się siebie uczymy oraz testujemy. Ogólnie spalanie w górę, było nawet 12kg/d

Screenshot_20181119-173612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! To drugie podejście do tych ustawień właśnie z powodu tej temperatury. Za pierwszym razem miałem za mało czasu przed delegacja, a temperatura by a na poziomie 60st.

Teraz jest zowu znacznie wyższa, ale tylko podczas niskiej modulacji, oscyluje 40-45st. Jeszcze protestuje, ale może się okazać że nastawy dla 17kW będą optymalne dla mojego palnika i 10-letniego kotła

Pozdrawiam

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem, może grochu Taurona. Wychodzi mi podobnie jak w teście Kamila - nadmuch dolny musi być wysoko i dobry żar w retorcie, bo inaczej duża bezwladnosc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, manx napisał:

Co zrobiliście z starym sterownikiem?

Podjąłem 2 próby sprzedaży przez to forum bez powodzenia, leży na półce w piwnicy i czeka na przeprosiny.

6 godzin temu, manx napisał:

Co jest na plus a co na minus?

W moim przypadku (powtórzę któryś raz) plusów dodatnich brak. Co na minus, hmm, dużo godzin przesiedzianych w kotłowni nad szukaniem tego czegoś wspaniałego w ustawieniach co zmniejszy spalanie lub oszczędzi szczotkę do czyszczenie kotła.  skzp zawiódł moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (powtórzę któryś raz) plusów dodatnich brak. Co na minus, hmm, dużo godzin przesiedzianych w kotłowni nad szukaniem tego czegoś wspaniałego w ustawieniach co zmniejszy spalanie lub oszczędzi szczotkę do czyszczenie kotła.  skzp zawiódł moje oczekiwania.
Najlepszym sposobem na oszczędność opału jest ubranie się we futro i wygaszenie kotła

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, a jaką masz ustawioną temperaturę kotła przy puszczaniu 45° na grzejniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (powtórzę któryś raz) plusów dodatnich brak. Co na minus, hmm, dużo godzin przesiedzianych w kotłowni nad szukaniem tego czegoś wspaniałego w ustawieniach co zmniejszy spalanie lub oszczędzi szczotkę do czyszczenie kotła.  skzp zawiódł moje oczekiwania.
No to kolego jesteś w bardzo nielicznej grupie. Ja swój sterownik K1Pv3 sprzedałem na znanym portalu ogłoszeniowym i było spore zainteresowanie. Skzp-02 jest o niebo lepszym sterownikiem niż poprzednik i u mnie dało tyle że nie biegam jak kot z pęcherzem do kotłowni, tylko zasypuje i czyszczę kocioł z siwego nalotu którego nie miałem na techu przez 3lata. No i jak na razie od września widzę pewne oszczędności z tym samym okresem w zeszłym roku. Opał w zeszłym roku to retopal a w tym greenpal. W domu 22st.

Do kolegi manx odnośnie czujników, to pasują bo tech i skzp-02 mają te same czujniki typu KTY.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBrz mam dwa pytania:

1. Czy po Pana testach może Pan potwierdzić lub zaprzeczyć że w menu sterownika "moc kotła" wpisujemy faktyczną moc kotła czy tak jak sugerują niektórzy forumowicze max moc zamontowanego paliwa.

2. Jak ma się sprawa z aktualizacją i czy na głównej stronie będzie widniała temp.podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Podjąłem 2 próby sprzedaży przez to forum bez powodzenia, leży na półce w piwnicy i czeka na przeprosiny.

W moim przypadku (powtórzę któryś raz) plusów dodatnich brak. Co na minus, hmm, dużo godzin przesiedzianych w kotłowni nad szukaniem tego czegoś wspaniałego w ustawieniach co zmniejszy spalanie lub oszczędzi szczotkę do czyszczenie kotła.  skzp zawiódł moje oczekiwania.

Zadaj sobie pytanie czy to na pewno wina skzp02. Może to np. kwestia palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej sprawdza się 2 bieg ale każdy ma inną instalacje musisz sam dopasować na jakim biegu będzie najlepiej u mnie auto i sterowanie zależne od panującego ciśnienia w układzie zawiodlo

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.